Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Memoriál Ing. Václava Vomáčky 2018

Jaroslav Šmíd, předseda KHŠS - 15.5.2018

Memoriál Ing. Václava Vomáčky 2018

V neděli 13. 5. 2018 se v prostorách DDM Klíč v Jaroměři – Josefově uskutečnil již 17. ročník tradičního oblíbeného mládežnického turnaje O pohár starosty Jaroměře. Turnaj uspořádal šachový oddíl TJ Jiskra Jaroměř. Za šachovnici si našlo cestu 64 dětí z Královehradeckého kraje, Pardubic a Prahy. Hrálo se ve třech turnajích na 7 kol tempem 2 x 20 minut na partii. Mladí šachisté i doprovod z řad rodinných příslušníků a trenérů využívali odpočinkové prostory, tělocvičnu, hernu a místnost s občerstvením, kde si kromě šachu si mohli zahrát i další deskové hry. Celkem se vyhlašovalo po třídách sedm kategorií vč. nejlepších dívek a také tradiční titul Šachová superhvězda. V každé kategorii byly pro první tři připraveny poháry, medaile a pro všechny také věcné ceny např. šachové knihy nebo karetní hry.

V turnaji nejmladších hrálo 21 dětí z MŠ, 1. a 2. tříd ZŠ. V kategorii MŠ vybojoval zlatý pohár a medaili Roman Holubář (ŠŠPM Lipky HK), 2. příčku a stříbro získal Josef Zelba (MŠ HK) a bronzové 3. místo obsadil Štěpán Kroulík (Region Panda) všichni se stejným počtem 4 bodů. Zlato v kategorii 1. tříd ZŠ uhrál Václav Kroulík (Region Panda) s 6 body, na 2. místě skončila Barbora Mojžíšová (2222 ŠK Polabiny) a bronzový pohár vybojovala Eva Archlebová (TJ Hronov) obě se 3,5 body. V kategorii 2. třída ZŠ zvítězil Daniel Jan Krautschneider (Region Panda) s 5,5 body před stříbrným Viktorem Vondruškou (ŠŠPM Lipky HK) a třetím Petrem Morávkem (ŠK Ortex HK) oba s 5 body.

V turnaji starších nastoupilo 26 žáků z 3., 4. a 5. tříd ZŠ. V kategorii 3. třída  vyhrál zlatý pohár Lukáš Zelba (ŠK Ortex HK) s 6 body, stříbrný pohár vybojoval s 4,5 body Michal Dušánek (Region Panda) se 4,5 body a bronz za 3. místo získal Jan Voříšek (ŠK Ortex HK) 4 body. V kategorii 4. tříd ZŠ zvítězil nejvzdálenější účastník Antonín Senft (ŠO Praga Praha) před stříbrnou Stelou Archlebovou (TJ Hronov) oba s 5 body. Pohár za třetí bronzovou příčku vybojoval Josef Čelka (TJ Náchod) s 4,5 body. Na prvních příčkách v kategorii 5. tříd ZŠ dominovala děvčata. Zvítězila Anna Voříšková s 6 body před Ladou Zelbovou 4,5 bodu (obě ŠK Ortex HK). Bronzový pohár a medaili za třetí místo uhrál Ondřej Zolman (TJ Jiskra Jaroměř) se 4 body.

V doprovodném Openu pro hráče nar. 2000 a ml. startovalo 17 hráčů. Z vítězství se radovali domácí hráči. Zlatou medaili a pohár si výhrou v posledním kole vybojoval Adam Holda (TJ Jiskra Jaroměř) s 5,5 body. Se stejným bodovým ziskem 5,5 bodu až na třetí pomocné hodnocení skončil stříbrný Pavel Friedrich (TJ Jiskra Jaroměř). Třetí místo obsadil Jakub Schön (TJ Náchod) s 5 body.

V kategorii nejúspěšnější dívka byly oceněny Anna VoříškováStela Archlebová Lada Zelbová.

Titul Šachová superhvězda a krásný putovní pohár z rukou starosty Jaroměře, Ing. Jiřího Klepsy, si na rok 2018 vybojoval skvělým výkonem nejmladší z 6 bodových Václav Kroulík (Region Panda). Blahopřejeme!

V průběhu turnaje jsem se setkal s množstvím pozitivních ohlasů od přítomných rodičů a trenérů, i od samotných účastníků. Malé zdržení bylo na úvod, když některé oddíly zapomněly přivést šachy a hodiny, nebo přivezly nefunkční hodiny, což jsme zajistili z domácích zdrojů. Vše se stihlo odehrát v plánovaném čase. Akce se vydařila především díky nasazení pořadatelského týmu z ŠO TJ Jiskra Jaroměř a DDM Klíč. Poděkování zaslouží především hlavní rozhodčí Milan Borůvka a další rozhodčí Ing. David Bém a Ing. Vratislav Jecha. Rozhodčí na turnaji nemuseli řešit žádné spory. Velký dík zaslouží také Bc. Andrea Matoušová z DDM Klíč, která zajistila diplomy, v průběhu turnaje se starala o občerstvení a také pomocníci Karel Chalupa, Miroslav Martinovský, Bc. Radka Růžičková, Adam Holda, Antonín Korityák ml., Vojtěch Korityák, PhDr. Jan Kuneš a další. Poděkování patří také organizacím a sponzorům: TJ Jiskra, DDM Klíč, ČUS, MěÚ v Jaroměři, Miroslav Martinovský, David Bém a Soňa Zolmanová. Putovní pohár věnoval starosta města Jaroměře Ing. Jiří Klepsa. Turnaj patří mezi započitatelné turnaje ŠSČR v rámci projektu Podpora šachových oddílů a kroužků. Výsledky budou zaslány na Rapid LOK.

 

 

 

 

 

 

Závěrem bych chtěl všechny účastníky pochválit nejen za výkony na šachovnici, ale také za vzorné chování. Rádi všechny přivítáme na nějaké z dalších akcí, které pořádá šachový oddíl TJ Jiskra Jaroměř nebo DDM Klíč.

Výsledky: mladšístaršíopen

Fotogalerie foto 1foto 2

Mgr. Petr Staněk