Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Návrhy na usnesení konference (průběžně aktualizováno)

Tomáš Ulman, sekretář KHŠS - 18.9.2018

Do této chvíle byly obdrženy tyto návrhy:

V Propozicích mistrovských soutěží družstev dospělých pro sezónu 2018-2019 (dále jen propozicích) došlo v článku 2.4.1. ke změně hracího tempa v Krajském přeboru z původních 120 minut na partii na 90 minut na partii s přídavkem 30 sekund od prvního tahu. Vzhledem k tempu hry v soutěži nad KP (tempo II. ligy 90 min na 40 tahů + 30 na dohrávku s přídavkem 30 sekund od prvního tahu) navrhuji do propozic uvést původní tempo hry 120 minut pro každého hráče s 30 sekundovou bonifikací od prvního tahu.

Komentář: Nechci rozpoutat na hrací tempo nijak vášnivou diskusi. Jde mi skutečně pouze o návrat k „loňskému“ hracímu tempu.

Navrhovatel: Milan Borůvka

Návrh na přepisování partií obou skupin KS do ChessBase formátu jako u KP.

Navrhovatel: Milan Borůvka

Zrušit příplatek 1500 Kč ke startovnému v KP za žádné aktivní družstvo mládeže

Komentář: Loňské hlasování o příplatku bylo ovlivněno mylnou informací o případném zpochybnění volby Výkonného výboru.Vzhledem k již dvojnásobnému startovnému (za neaktivní mládež) by se jednalo o další finanční postih za stejnou věc. Podobný příplatek nemá v Českém šachovém svazu obdoby.

Navrhovatel: Jindřich Vochozka

Od pana Vochozky mi přišel ještě návrh na změnu tempa v KP, ale ten sem již nebudu dávat, jelikož je tu stejný návrh od Milana Borůvky.

Navrhuji posunutí startu a odevzdání soupisek v soutěži KSŽD na leden 2019

Komentář: Ušetření poplatků za registraci nových hráčů

Navrhovatel: Břetislav Lesk