Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archiv

  • Rubriky

Memoriál Vladimíra Mikuleho vyhrál Jaroslav Novotný

Jaroslav Šmíd, předseda KHŠS - 28.10.2018

Memoriál Vladimíra Mikuleho

Vladimír Mikule byl mnoho let činný nejen šachově, ale i kulturně a v roce 2002 byl jmenován Čestným občanem města Lomnice nad Popelkou. Turnaj tak připomíná jeho památku a obětavou práci nejen pro lomnický šach.

Vladimír Mikule

V sobotu 27.10.2018 byl sehrán v Lomnici nad Popelkou v restauraci Fajx G šachový turnaj Memoriál Vladimíra Mikuleho. Vítězem turnaje v rapid šachu na 15 minut se stal lomnický odchovanec Jaroslav Novotný hrající nyní za ŠK AD Jičín se 7,5 body.  Na 2. místě skončil František Vrána z ŠK Staré Město se ziskem 7 bodů a 3. místo obsadil Jiří Kadeřábek ze Sokola Bakov nad Jizerou se 6,5 body.

Uprostřed vítěz turnaje 1. Jaroslav Novotný, vlevo 2. František Vrána, vpravo 3. Jiří Kadeřábek

Boj o stupně vítězů byl napínavý až do konce, definitivně se rozhodovalo teprve v posledním kole. Celkem v turnaji bojovalo 47 šachistů (z toho 14 dětí) a všichni si kromě zážitků odnesli i pěkné ceny.

Memoriál Vladimíra Mikuleho 2018
Konečné pořadí
Poř. Jméno Rtg Klub Body BH.
1 Novotný Jaroslav 2189 ŠK AD Jičín 7,5 48,5
2 Vrána František 2193 ŠK Staré Město 7,0 51,0
3 Kadeřábek Jiří 2130 Sokol Bakov nad Jizerou 6,5 51,5
4 Buchar Petr 1986 ŠK AD Jičín 6,5 50,5
5 Lajbl Jan 1898 ŠK AD Jičín 6,5 43,5
6 Melich Jindřich 1985 TJ Praha-Pankrác 6,0 53,5
7 Nedoma Marek 1977 TJ Auto Škoda Mladá Boleslav 6,0 50,0
8 Stejskal Michal 1615 TJ Jiskra Hořice v Podkrkonoší 6,0 46,0
9 Žváček Antonín 1907 Sportovní klub Kbely 6,0 43,5
10 Kříž Milan 1771 ŠK AD Jičín 6,0 41,0
11 Kohout Jan 1937 ŠK AD Jičín 5,5 51,0
12 Bláha Milan 2102 ŠK Lomnice nad Popelkou, z.s. 5,5 48,5
13 Hollmann Zdeněk 1898 TJ Spartak Rokytnice n.Jizerou 5,5 47,5
14 Černoch Vít 1845 ŠK AD Jičín 5,5 46,0
15 Přibík Petr 1840 TJ Slavia Hradec Králové 5,5 41,5
16 Rýdl Jan 1604 ŠK AD Jičín 5,0 48,0
17 Ježek Milan 1534 TJ Lázně Bělohrad z.s. 5,0 40,0
18 Volman st. Václav 1716 Šachový klub Lomnice nad Popelkou, z.s. 5,0 39,5
19 Portych Václav 1785 Šachový klub Lípa, z.s. 5,0 37,0
20 Kobrle Karel 1700 TJ Nová Paka 5,0 35,5
21 Volman ml. Václav 1996 Šachový klub Lomnice nad Popelkou, z.s. 4,5 51,5
22 Bečvář Pavel 1680 ŠO Praga Praha 4,5 42,5
23 Šindelář Luděk 1659 Šachklub Jilemnice 4,5 40,0
24 Čapek Vladimír 1511 TJ Uranové doly Hamr 4,5 39,0
25 Rozumek Pavel 1763 ŠK Lomnice nad Popelkou, z.s. 4,5 38,5
26 Mikule st. Zdeněk 1629 Šachový klub Lomnice nad Popelkou, z.s. 4,5 36,5
27 Kůtek Jiří 1473 TJ SKP Valdice 4,5 36,0
28 Šádek Vojtěch 1329 Podzvičinská šachová škola 4,0 46,0
29 Kačmar Pavel 1539 ŠK SLAVIA Liberec, z.s. 4,0 39,5
30 Hykš Jan 1447 ŠK AD Jičín 4,0 39,0
31 Zákoucký Otto 1567 ŠK AD Jičín 4,0 38,5
32 Martínek Lubomír 1612 Šachový klub Sobotka 2009, o.s. 4,0 37,5
33 Skopeček Jan 1482 Šachklub Jilemnice 4,0 36,5
34 Machek Josef 1573 TJ Nová Paka 4,0 35,0
35 Svída Rostislav 1703 TJ Dvůr Králové nad Labem, z.s. 4,0 33,0
36 Vytlačil Václav 1375 Šachový klub Lomnice nad Popelkou, z.s. 3,5 43,5
37 Jirásek Oskar 1279 TJ Desko Liberec 3,5 39,5
38 Veverka Jan 1274 TJ Spartak Rokytnice n.Jizerou 3,5 34,5
39 Hanuš Jan 1423 TJ Spartak Rokytnice n.Jizerou 3,0 38,0
40 Řezba Martin 1000 Šachový klub Sobotka 2009, o.s. 3,0 36,5
41 Patka Marek 1079 Šachový klub Sobotka 2009, o.s. 3,0 31,0
Krofta Oldřich 1000 Jičín 3,0 31,0
43 Průša Radek 1342 Šachový klub Sobotka 2009, o.s. 3,0 29,5
44 Plíšek Tadeáš 1073 Šachový klub Sobotka 2009, o.s. 3,0 27,5
45 Ernsten Oliver 1021 Šachový klub Sobotka 2009, o.s. 2,5 32,5
46 Daxner Martin 1000 Šachový klub Sobotka 2009, o.s. 2,5 29,5
47 Daxner Alex 1000 Šachový klub Sobotka 2009, o.s. 2,5 29,5

Václav Volman