Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archiv

  • Rubriky

2. Šachové soustředění talentované mládeže královéhradeckého kraje

Daniel Roischl - 25.11.2018

Dne 24. 11. bylo v Jaroměři soustředění talentované mládeže Královéhradeckého kraje.
Celkem se nás sešlo 43 talentů + 5 trenérů + rodiče a doprovody.

Bylo 5 skupin A – B – C – D – E

Trenéři + počet talentů:
A, skupina – GM RNDr. Martin Petr, Ph.D. 6 talentů
B, skupina – FM Ing. Luboš Roško 10 talentů
C, skupina – IM Mgr. Pavel Čech, Ph.D. 7 talentů
D, skupina – FM Mgr. Petr Kačírek 11 talentů
E, skupina – KMž Bc. Kateřina Rošková 9 talentů

Rozdělení do skupin:
A skupina: Fojt, Horák, Gloser D., Nosek, Buločkin, Ret
B skupina: Zdechovský, Vestfál, Voříšková, Winter, Dedek, Kulhánek, Šádek, Janouch,
Drašnar, Kačírek
C skupina: Zelba L., Zelbová, Dušánek, Levitner, Bednář, Svoboda, Komora
D skupina: Kroulík V., Archlebová S., Krautschneider, Olšák, Prycl, Jakubec, Horný,
Pacourek, Zelba J., Vlček Vo, Bouška
E skupina: Lukášková, Kroulík Š., Archlebová E., Archlebová I., Dekker, Vlček Ví.,
Fibigerová, Fibiger, Pávek

Témata:

A skupina: Bohatost šachové hry, myšlenkový proces velmistrů, volba tahů kandidátů,
historie Steinitz.
B skupina: Šachový vývoj LR – principy a milníky, práce s databází, rozbor partií, Francie.
C skupina: Sicilská obrana – základy, vysvětlení strategie, Mora gambit, Rossolimo Sb5.
D skupina: Mistři světa od Steinitze po Aljechina, hodnocení pozice, strategické zásady.
E skupina: Matové motivy, vazba, pravidla zahájení.

Vyhlášení:
Nejlepší talenti ve skupinách:
A: Fojt, Horák
B: Vestfál, Janouch
C: Dušánek, Zelbová
D: Archlebová, Horný
E: Vlček Ví., Kroulík Š.

Dívky:
Voříšková, Zelbová, Archlebová S., Archlebová I., Archlebová E., Lukášková, Dekker,
Fibigerová
Nejmladší 2012 – Fibiger, Vlček Ví.
Nejmladší 2013 – Kroulík Š.

Zajímavosti:
Zelbovi byli 3 a Archlebovi také 3, takže na soustředění už jezdí celé rodiny 
Manželka říká, že Ti nejmladší makali a že jim to pálilo .
Postupující na MČR:
H8 – Kroulík V. 5. místo, Zelba J. 6. místo
H10 – Dušánek 2. místo, Zelba L. 3. místo
H14 – Rokoš 3. místo
H16 – Fojt 1. místo!!!
H18 – Černý – 1. místo!!!
Buločkin – přímý postup na MČR H18 jako vítěz MČR H16 2018.
Pochvala Martinovi Buločkinovi a Aničce Voříškové za účast na Mistrovství světa 2018.
Já moc děkuji klukům, rodičům, trenérům a hlavně manželce za organizační spolupráci. Bylo
to super a těšíme se na další soustředění, které bude 2. 3. 2019 v Jaroměři.

Luboš Roško, krajský trenér