Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

4. Velká cena KHŠS – Velká cena ZŠ J. Gočára HK – výsledky

Ondrej Ruda - 15.1.2019

  1. Velká cena ZŠ J. Gočára HK

V sobotu 12.1.2019 se konala na ZŠ J. Gočára HK další ze seriálu velkých cen, která byla z hlediska účasti hráčů jednou z historicky největších. Zúčastnilo se totiž 121 hráčů, nejvíce z pořádajícího oddílu ŠŠPM Lipky HK -31, dále z TJ Jiskra Jaroměř – 20 a z ŠK ORTEX HK – 16.

V tradičních pěti kategoriích se bojovalo o 10 sad medailí, zvlášť vyhodnoceni byli chlapci a dívky. Cenné kovy si tentokrát rozdělili hráči z 11 oddílů, nejvíce jich získal ŠK ORTEX HK – 8 (3-4-1), ŠŠPM Lipky HK – 6 (2-2-2) a Region Panda – 4 (2-1-1).

Vítězi jednotlivých kategorií se stali v 2003 a ml. F. Rokoš (Ortex) a T. Šulcová (Polabiny), 2005 a ml. M. Bednář (ŠŠPM) a L. Zelbová (Ortex), 2007 a ml. J. Schmutzer (Ortex) a S. Archlebová (Hronov), 2009 a ml. M. Dušánek (Panda) a A. Reschelová (Třebechovice), 2011 a ml. Š. Kroulík (Panda) a E. Holečková (ŠŠPM).

I přes vysoký počet účastníků měl turnaj hladký průběh a věříme, že všichni účastníci a doprovody jej strávili v příjemné atmosféře. Ti nejlepší hráči si odnesli zasloužené ocenění v podobě pohárů, medailí a diplomů, všichni pak některou z věcných cen.

Děkuji pořadatelskému týmu a rozhodčím v čele s Petrem Markem za perfektní práci, zvláštní poděkování pak patří za vytvoření podmínek pro turnaj i vedení školy v čele ředitelem p. Petrem Sadílkem a p. poslanci Evropského parlamentu Tomáši Zdechovskému, kteří také přišli pozdravit přítomné na zahájení turnaje. Vysoká organizační úroveň turnaje by se rovněž neobešla bez pomoci mnoha rodičů z řad hráčů našeho klubu a dalších našich příznivců.

 

Svatava Ptáčková

ředitelka turnaje

 

Výsledky na:

4. Velká cena KHŠS – Velká cena ZŠ J. Gočára Hradec Králové

Fotky již brzy naleznete na:

Fotogalerie 4. Velká cena