Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Prague International Chess Festival 2019

Ondrej Ruda - 10.3.2019

Mezinárodní šachový festival

Šach, šach – to jsou slova, která zní Prahou. 5. března 2019 začal v Praze desetidenní mezinárodní šachový festival, organizovaný novoborským šachovým klubem, na který se sjela řada velmistrů. Boris Gelfand z Izraele, Ind Harikrishna Pentala, Polák Radoslaw Wojtaszek a další. Účastnicí je i Číňanka Wenjun Ju.

Domácí barvy hájí mezi jinými i David Navara, Viktor Láznička, Van Nguyen a Jiří Štoček. Festival zahájila jízda šachové tramvaje Prahou. Mezi pěticí šachistů, kteří vyluštili šachové zadání organizátorů festivalu a mohli se jízdy tramvají zúčastnit, byl i teprve osmiletý Daniel Krautschneider z rychnovského šachového oddílu Region Panda. V tramvaji sehrál v přátelské atmosféře dvě bleskové partie s velmistry Davidem Navarou a Van Nguyenem. Obě partie samozřejmě prohrál.

Na tiskové konferenci v hotelu Don Giovanni upřesnil podmínky festivalu jeho ředitel Petr Boleslav. Hráči shodně uvedli, že se účastní festivalu v Praze, protože se jim Praha líbí a uznávají českou šachovou tradici.

Festival budou komentovat čeští velmistři starší generace.

Silně obsazený festival dává možnost i mladým hráčům poměřit se se šachisty světových jmen.

 

Rudolf Krautschneider