Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Krajskými přeborníky mezi juniory Tomáš Sucharda, Anna Vítová a Marie Magdalena Landsmannová

Ondrej Ruda - 24.4.2019

Kompletní výsledky na:
KP juniorů KHŠS 2019

Do turnaje nakonec nastoupilo pouze 7 hráčů. Někteří z původně přihlášených hráčů již měli zajištěný přímy postup do Polofinále MČR, jiní dali přednost souběžně probíhajícímu turnaji ve Frýdku Místku a na další asi byly tři dny prostě moc. Hrálo se v DDM Hradec Králové.

Vítězem se stal Tomáš Sucharda z ŠK Ortex Hradec Králové, který se tak stal krajským přeborníkem v kategoriích do 18 i do 20 let. Druhý v obou kategoriích skončil Václav Till z Regionu Panda. V 1. a 2. kole dokázal ustát horší pozice s nasazenými soupeři, poté potrestal v koncovkách jejich chyby a postaral se o největší překvapení turnaje. Oba hráči si vybojovali účast na Polofinále MČR juniorů.

Na třetím místě skončila Anna Vítová, která se zároveň stala krajskou přebornicí do 20 let. Na čtvrtém místě a třetí mezi osmnáctiletými byl Lukáš Rybáček. Druhá z dívek, Marie Magdalena Landsmannová na pátém místě získala titul krajské přebornice do 18 let. Obě dívky postupují na MČR juniorek.

Co říci závěrem? Ani atraktivní cenový fond nepřilákal do turnaje větší množství hráčů. Co s tím? Zda změnit termín, nebo doufat, že se to zlepší příští rok, kdy se do dorostu přesune silný ročník 2004, zůstává otázkou.

Ondřej Ruda, ředitel turnaje