• Archiv

• Rubriky

Krajským přeborníkem v bleskovém šachu se stal Pavel Jirásek

Tomáš Ulman, sekretář KHŠS - 29.4.2019

Již tradičně se o Velikonoční neděli odehrál v Hostinném Velikonoční turnaj v bleskovém šachu hraný jako Krajský přebor. Letos se konal již 63. ročník.

Start turnaje byl poznamenán dopravní uzavírkou a dlouhou objízdnou trasou, což některé účastníky zaskočilo. Výsledkem byl zhruba o půl hodiny posunutý start turnaje, aby se ho mohli zúčastnit opravdu všichni, kteří se do Hostinného vypravili. Nakonec se v Hostinném sešlo 62 hráčů. A že se budou na šachovnicích odehrávat těžké bitvy předpovídal i průměr ELA hráčů, který se vyšplhal na číslo 1829.

Odehráno bylo celkem 17 kol, která rozhodly o titulu Krajského přeborníka i o vítězi celého turnaje. Nejlépe si v turnaji vedla dvojice Jirásek Pavel a obhájce vítězství Daniel Kožúšek. Oba získali shodně 14,5 bodu a proto o přeborníkovi muselo rozhodnout pomocné hodnocení. To určilo jako vítěze turnaje a krajského přeborníka Pavla Jiráska z Šachového klubu Lípa. Daniel Kožúšek z Regionu Panda skončil druhý.

O třetím místě muselo rozhodovat také pomocné hodnocení, jelikož shodně 12 bodů získali hned tři hráči. Nejlepší pomocné hodnocení měl nakonec David Gloser z Šachového klubu Lípa, díky tomu získal třetí místo v turnaji i v pořadí Krajského přeboru.

Nejlepším hráčem města Hostinné se stal Petr Buchar.

Turnaje se zúčastnili i dva zahraniční hráči, 1 hráč Polska a 1 hráč Kazachstánu.

Vítězové turnaje obdrželi finanční ceny, všichni ostatní si odnesli cenu z bohatého cenového fondu.

Kompletní výsledky naleznete zde
Fotogalerii naleznete zde

Na závěr bych rád poděkoval sponzorům turnaje: Městu Hostinné, Královéhradeckému kraji, Královéhradeckému šachovému svazu, TJ Tatran Hostinné a Řeznictví Vražič Hostinné. Děkuji také všem zúčastněním, Milanu Borůvkovi za precizní řízení turnaje a všem dobrovolníkům, kteří se na přípravě turnaje podíleli.