Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Spartak Vrchlabí na MČR družstev v rapidu

Jaroslav Šmíd, předseda KHŠS - 26.9.2019

15.9. jsme vyrazili velmi brzo ráno do Teplic na MČR v rapidu, na které jsme se kvalifikovali na KP v třebechovické sokolovně.

Jakkoliv bylo MČR dobře zorganizováno, za což patří organizátorům díky, tak musím říct, že zvolit za místo pro MČR Teplice považuji za způsob, jak dát Moravě najevo, že není moc vítána a domnívám se, že by ŠSČR měl také zvážit, že ne každý jezdí z Prahy a okolí… (a to zrovná já z Prahy jel, ale dovedu si představit, že např. Zlín nebo Ostrava nechtějí přijet na turnaj úplně grogy, protože by museli vyrážet asi tak ve 3 ráno…)

Samotná cesta byla super -kluci mne nabrali cestou z Vrchlabí, Kuba nám popovídal o nových ženách, botách a zážitcích, jiní vyprávěli o nestihnutých rituálech, uběhlo to za solidního chechotu :-)

K samotnému turnaji – v první půlce turnaje jsme chytali silné soupeře, kteří nám ukázali, jak se hrají šachy (až na tým České Lípy, kde se nám zadařilo).

Soupeři pro nás na nás nastoupili ale až po obědě – poslední 4 kola byla náročná.Zatímco v duelu s Vyšehradem B a Dvorcem jsme, resp. Kuba a poté Dan, tu remízu zachraňovali, tak v duelu se Sokolovem jsme měli výhru jednoznačně na stole, jen nám to na 2.desce trochu uteklo… – na druhou stranu jsme v posledním kole mohli honit body i skore :-)

Celkově tak naší účast na mistrovství hodnotíme jako super zážitek, zahráli jsme si s novými a kvalitními soupeři a zároveň jsme se krásně rozehráli :-)

MČR se účastnilo 38. družstev – vítězem se stala Moravská Slavia Brno 2. Unichess 3. Pankrác …. 29. Vrchlabí (2 výhry, 2 remízy a 3 porážky)

Kompletní výsledky: http://chess-results.com/tnr470727.aspx?lan=5&art=0

Ondřej Trojan