• Archivy

• Rubriky

3. Velká cena „O krále bojiště na Chlumu“ – výsledky

Ondrej Ruda - 22.12.2019

V předvánoční atmosféře, s řízkem a bramborovým salátem, se v sobotu 21. 12. hrála v Hradci Králové 3. Velká cena KHŠS. V pěti kategoriích startovalo celkem 85 hráčů a hráček. Doprovázelo je na 50 dospělých, z nichž někteří se zúčastnili souběžně konaného semináře trenérů a vedoucích šachových kroužků.

V nejstarší kategorii (2004 a ml.) potvrdil roli favorita Filip Rokoš (ŠK Lípa) před Jakubem Schönem z Náchoda a Kamilem Majorošem z Třebechovic. Nejlepší z dívek byla Iva Petirová z TJ Lokomotiva Trutnov.

3. Velká cena HD16

V kategorii do 14 let všechny chlapce předčila Lada Zelbová z ŠK Lípa, druhý byl Miloš Bednář ze ŠŠPM Lipky HK, třetí Jan Reschel z ŠK Lípa.

3. Velká cena HD14

V dalších kategoriích kralovali hráči rychnovské Pandy. V kategorii do 12 let zvítězil Michal Dušánek (Region Panda), druhý byl Ondřej Svoboda (ŠŠPM Lipky HK), třetí Vojtěch Vlček z TJ Náchod. Nejlepší z dívek byla Stela Archlebová z TJ Jiskra Jaroměř.

3. Velká cena HD12

Kategorii do 10 let opět zcela ovládli Daniel Jan Krautschneider a Václav Kroulík z Regionu Panda. Třetí byl Josef Zelba (ŠK Lípa), čtvrtá nejlepší z dívek Iva Archlebová (TJ Jiskra Jaroměř).

3. Velká cena HD10

Nejmladší kategorii do 8 let suverénně vládne Štěpán Kroulík z Regionu Panda, na stupních vítězů ho doprovodili druhý Vítězslav Vlček (TJ Náchod) a třetí Vojtěch Dvořák (Region Panda). Čtvrtá skončila nejlepší z dívek Jana Rudová z ŠK Lípa.

3. Velká cena HD8

Seriál Velké ceny bude zakončen 11. ledna 2020 čtvrtým turnajem, který se hraje opět v Hradci Králové, tentokrát na ZŠ Josefa Gočára (pořadatel ŠŠPM Lipky HK). Propozice jsou již na webu KHŠS.