Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020 – online přenosy

Jaroslav Šmíd, předseda KHŠS - 19.1.2020

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020

Ve dnech 19. – 24. 1. 2020 se v Karlovarském kraji uskuteční zimní olympiáda dětí a mládeže. Olympijský dům bude v hotele Thermal v Karlových Varech, kde se budou konat i šachové turnaje.

Jako první proběhnou čtyři oddělené turnaje (švýcarským systémem na 7 kol, tempo 25 min + 10s/tah) jednotlivců v uvedených kategoriích, tedy starší, mladší, nejmladší žáci a dívky. Poté se uskuteční turnaj družstev systémem play-off, hrací tempo bude stejné jako u turnajů jednotlivců.

Královéhradecký kraj budou reprezentovat: Filip Rokoš (starší žáci), Ondřej Winter (mladší žáci), Lukáš Zelba (nejmladší žáci) a Anna Voříšková (dívky).

Šance na zisk medaile máme u Aničky, která je na průběžném žebříčku v ČR na prvním místě. Dále by mohl zabojovat v nejstarší kategorii chlapců Filip, který měl nedávno na silně obsazeném mezinárodním turnaji v Litomyšli skvostný výsledek, když dělil první místo se stejným ziskem bodů. Lukáš v kategorii nejmladších patří také k favoritům a bude myslet na příčky nejvyšší. Ondra bude mít v kategorii mladších žáků startovní pozici těžkou, ale právě toho by mohl využít a s jeho odvážnou a bojovnou hrou může překvapit spoustu soupeřů. Rozhodně má co ukázat.

Držte nám pěsti!

Více informací o ZODM 2020 najdete na oficiálních stránkách her – https://odm.olympic.cz/2020

Odkaz na šachy (bude snad i odkaz na on-line a výsledky) – https://odm.olympic.cz/2020/sport/95-sachy

Jednotlivci se hrají pondělí celkem 5 kol (1. kolo od 9:15), v úterý se hrají 2 kola (od 9:00)

Družstva se hrají ve středu a čtvrtek – systémem K.O. (pavouk) – ve středu v 9 hodin osmifinále, v 10:30 čtvrtfinále, čtvrtek v 9 hodin je na programu semifinále a 10:30 finále a boje o 3. místo

Odkaz na on-line a výsledky: https://sachychodov.cz/cs/clanky/olympijsky-ohen-jiz-hori

Tomáš Kraus, trenér šachové výpravy