Královéhradecký krajský šachový svaz


Zpráva z ODM zisk 3 medaili očima trenéra Tomáše Krause

Jaroslav Šmíd, předseda KHŠS - 22.1.2020

Olympiáda dětí a mládeže – informace z místa dění

Zdravíme všechny fanoušky šachu k nám domů do královéhradeckého kraje. Je mi potěšením vám oznámit, že po skončení turnaje jednotlivců máme na kontě 3 medaile! V kategorii do 16 let poslední dobou skvěle hrající Filip Rokoš získal stříbrnou medaili přesto, že poslední dvě kola prohrál a v podstatě celý turnaj s velkým náskokem vedl. Trochu škoda, že uteklo zlato, ale nádherný výkon našeho borce. Další úspěch v kategorii nejmladších bojovníků do 11 let, kde Lukáš Zelba získal krásnou bronzovou medaili po velice pěkném a vyrovnaném průběhu, když stále atakoval medailové pozice.  A poslední hrdinkou se stala Anička Voříšková, která i přes špatný zdravotní stav v prvním dni, na závěr turnaje zabojovala a s přehledem brala 3. místo. V kategorii do 14 let se Ondřej Winter umístil na slušném 8 místě. Snažil se neskutečně moc (za mnou stále chodil a ptal se neúnavně na rady v zahájení atd.)  ale něco tam v první části chybělo. Poté chytl druhý dech a měl několik výher v řadě a v posledním kole hrál dokonce s celkovým vítězem, kterému po boji podlehl. Nakonec se dostal nad svoje nasazení a přidal důležité body pro náš tým do druhého turnaje, kde se utkají celé týmy.

Organizace a podmínky pro reprezentanty jsou tady na vysoké úrovni. Hrací sál je pro hráče prostorný, skvěle osvětlený a zhruba po pěti minutách po začátku hry musí všichni včetně trenérů opustit místnost a přesunout se buď do předsálí nebo kinosálu, kde probíhá online přenos s komentářem od IM Petra Piska.

Odkaz na fotogalerii  https://kraustomas.rajce.idnes.cz/ODM/#

Ubytovaní jsme na obrovském internátě se spoustou možností vyžití. Například chodíme do bazénu, laser střelnici nebo stolní tenis. Pokud chci najít Lukáše s Ondrou, tak jsou vždy zaručeně na „pinčesu“.

Myslím si, že se nám tady všem moc líbí a užíváme si to tady na 100 % jak šachově, tak u mimo 64 polí.

Zítra ve středu 22.1. začíná turnaj týmů vyřazovacím systémem. Podle výsledků jednotlivců jsme nasazeni jako číslo 1. Ambice do turnaje družstev je prostě ZLATO, protože to jediné nám chybí a všichni uděláme všechno proto, aby bylo naše. Stát se může ve vyřazovacím systému cokoliv, ale my držíme spolu, taháme za jeden provaz a jdeme si za svým cílem!

IM Tomáš Kraus