Královéhradecký krajský šachový svaz


Krajské kolo škol: 1. Opočno, BiGy a CZŠ Hradec Králové a Gymnázium Rychnov

Jan Slavík, STK - 23.1.2020

V Třebechovicích pod Orebem proběhlo Krajské kolo přeboru škol v šachu. Prezentovalo se 10 přihlášených škol v každé ze tří věkových kategorií, bohužel chyběl zástupce trutnovského okresu, kde přebor neproběhl. Začátek turnaje se zpozdil díky čekání na dva hráče z Broumova, kteří nezvládli přestup do náhradního autobusu díky výluce na trati z HK. Organizátoři však časovou prodlevu postupně dohnali a polední přestávka již byla přesně podle časového harmonogramu. Boje na šachovnicích byly zajímavé, každé družstvo si odvezlo minimálně jeden dobrý individuální výsledek. Po skončení turnaje si všichni hráči a hráčky odvezli drobnou věcnou cenu a diplom na nástěnku ve škole, medailisté získali ještě pohár.
V kategorii A s velkým náskokem zvítězila ZŠ Opočno (sestava bratři Kroulíkovi, Snopek a Ulman) a přerušila tak dlouhou sérii vítězství hradeckých škol. Na stupně vítězů ji doprovodily Církevní škola HK a ZŠ Gočárova HK. Je dobré vidět mezi účastníky přeboru školy z malých obcí nebo dokonce vesnic, protože všude se dá složit konkurenceschopné šachové družstvo.
Kategorii B 6.-9. třída a gymnázia ovládlo favorizované Biskupské gymnázium HK (sestava Zdechovský, Vestfál, Pražák a Reschel) před ZŠ Gočárova HK a Gymnáziem Náchod. Zde byl velký rozdíl mezi špičkovými a ostatními družstvy, protože převažoval výsledek 4:0, ale za rok to může být jinak.
Kategorii C středních škol vyhrálo Gymnázium Rychnov nad Kněžnou v sestavě Buločkin, Horák, Kačírek a Till díky vyrovnanosti všech hráčů, protože získali skoro totožný počet bodů. Druhé skončilo Gymnázium Jičín a třetí o pouhých půl bodu Gymnázium B.Němcové HK A.
První dvě školy v kategorii budou reprezentovat Královéhradecký kraj v republikovém kole.

Odkazy na kompletní výsledky na chess-results:
1.-5. třída http://chess-results.com/tnr509580.aspx?lan=5
6.-9. třída a gymn. http://chess-results.com/tnr509491.aspx?lan=5
střední http://chess-results.com/tnr509579.aspx?lan=5