Královéhradecký krajský šachový svaz

Rychnovští stříbrní na MČR družstev mladších žáků!

Ondrej Ruda - 13.6.2021

V neděli 13. 6. skončilo Mistrovství České republiky družstev mladších žáků a družstvo Region Panda se raduje z 2. místa! Výkon Pandy rostl s každým zápasem, v nedělním finále nejprve remizovala s družstvem z Klatov, aby pak porazila i Polabiny. Družstvo hrálo ve složení Michal Dušánek, Václav Kroulík, Tomáš Mík (9/9! a vítězství na třetí šachovnici), Dan Krautschneider, Štěpán Kroulík a Nikol Bartečková.

Region Panda – stříbrný tým MČR

Druhý zástupce kraje, tým ŠK Lípa, nevyužil šanci vybojovat postupovou třináctku v přímém souboji s TJ Kobylisy a propadl se na 19. místo. Útěchou jim jsou dvě individuální ocenění – první šachovnici vyhrál Lukáš Zelba a druhou hostující Vojtěch Vlček.

Vítězové na jednotlivých šachovnicích. Zleva Lukáš Zelba, Vojtěch Vlček a Tomáš Mík