Královéhradecký krajský šachový svaz


18. ročník šachového tábora zahájen! – den první

Tomáš Ulman, sekretář KHŠS - 9.8.2021

V neděli 8. 8. 2021 byl oficiálně zahájen šachový tábor Královéhradeckého šachového svazu. 6 vedoucích a 36 dětí se sešlo na horské chatě Portášky ve Velké Úpě.

Po nezbytné administrativě při příjezdu na tábor jsme pobyt zahájili obědem. K jídlu jsme měli květákovou polévku a francouzské brambory. Ihned po obědě jsme společně s dětmi připravili naší hlavní místnost pro rozřazovací turnaj. Společně s tím jsme připravili i výukové místnosti na celý týden.

Rozřazovací turnaj byl plánován na celé odpoledne až do večeře. Což byl celkem přesný odhad. Každý z účastníků tábora bojoval v sedmi partiích, ve kterých mohl ukázat, že patří do vyšší (ale i nižší) výukové skupiny. Tyto skupiny byly rozděleny dopředu, ale zde se mohl každý ukázat a vybojovat si místo ve skupině jiné. Tempo bylo nastaveno na 10 minut + 2s za tah. Tato bonifikace přinesla nejednu zajímavou koncovku.

20210808_174715

Vítězem tohoto turnaje se stal Tobiáš Zdechovský z ŠŠPM Lipky Hradec Králové, na druhé místě skončil Adam Josef Ret z ŠK AD Jičín a na třetím místě skončila Anička Voříšková z ŠŠPM Lipky Hradec Králové. Celý turnaj přinesl i pár velmi dobrých výkonů a cenných skalpů. Posoudit můžete sami, celý turnaj najdete na chess-reults na této adrese: http://chess-results.com/tnr573369.aspx?lan=5

Pak již následovala večeře a výpečky se zelím a bramborovým knedlíkem. Jako dezert byla třešňová bublanina. A pak již následoval večerní program.

Po večeři jsme se všichni sešli ve společenské místnosti a zahráli jsme si hry, abychom se všichni lépe poznali. Každý měl možnost říci něco o sobě a představit se tak ostatním. Také jsme si vyzkoušeli, jestli známe své oblečení a především boty, abychom je tady nepoztráceli. Všechny boty skončily na hromadě uprostřed kruhu a úkolem bylo najít co nejdříve obě své. Úkol to nebyl jednoduchý, jelikož se botami najednou přehrabovalo 80 rukou :-)

Pak již přišlo vyhlášení výsledků turnaje a rozdělení do skupin. Skupiny jsou následující.

A pak už zbývala pouze večerka. Mladší děti šly do postelí ve 21:30 a ty starší ve 22:30. Byla to první noc, takže i hodinu po večerce se ještě z pokojů ozývalo švitoření, ale nakonec všichni usnuli, aby nasbírali síly na druhý den.

Všechny fotografie z prvního dne si můžete prohlédnout v albu na odkaze: https://taborkhss.rajce.idnes.cz/Tabor_KHSS_Portasky_2021/

Tomáš Ulman