Královéhradecký krajský šachový svaz


Šachový tábor – 2. den – trocha kreativity

Tomáš Ulman, sekretář KHŠS - 10.8.2021

Na úvod bych se rád omluvil za pozdní přidání příspěvku. V době psaní tohoto příspěvku přijela na kontrolu paní z Krajské hygienické stanice. A mohu již říci, že na našem táboře neshledala žádné problémy a nedostatky. Pouze nám chyběla jedna cedulka na dveřích – označení pokoje pro izolaci.

Pondělní ráno jsme zahájili rozcvičkou. Krátký běh k odbočce na Malou Úpu, kde jsme se pořádně protáhli. O to se postaral Tomáš Ptáček a Filip Šolc. Děti mohly získat i bonbon, pokud by Tomáše s Filipem při návratu na chatu předhonily, ale bohužel se to nikomu nepodařilo.

Po rozcvičce nás čekala snídaně, kde si mohl každý vybrat, na co má chuť. Od párku s pečivem, přes rohlík se salámem až po samotné ovoce a zeleninu. Každý se dosyta najedl, aby měl dostatek energie na dopolední šachovou výuku. Ta již probíhala odděleně po jednotlivých skupinách.

K obědu jsme měli polévku minestrone a čočku s párkem a vajíčkem. Pokud někdo čočku nejedl, nalezli jsme společně s kuchaři alternativu, aby nikdo netrpěl hlady. Po obědě následoval polední klid, který každý využil různě – někteří hráli ping pong, někteří uklízeli své pokoje, někteří využili chvíle času pro spánek.

A poté jsme se už přenesli do dob Vikingů. Nejprve se museli všichni rozdělit do skupinek po 8. K tomu jim přišli vhod věštci, kteří navštívili náš tábor a pro každého měli věštbu. Věštba dětem prozradila, jakou barvu má jejich vikingská družina. A pak už zbývalo jen vymyslet pro skupinku jméno, namalovat vlajku a hlavně vymyslet bojový pokřik.

Vlajky jsme nechali schnout a čas jsme využili pro večeři a večerní program. K večeři jsme měli krůtí roládu se šťouchaným bramborem. A po chvilce odpočinku jsme se vydali na prolézačky (Herní krajina Pecka) nad naší chatou. Děti zde mohly vybít veškerou svou energii a zároveň Tomáše Ptáčka potrápily ve hře na schovku. Prolézačky skýtají velké množství zákoutí, kde se mohly děti schovat a i díky tomu Tomáš nikdy nenašel všechny. Ale nikoho jsme tam nenechali, všechny děti jsme nakonec úspěšně dovedli zpět na chatu.

Pak již následovalo pouze představení jmen skupinek, jejich vlajek a pokřiků. Vše ohodnotila odborná porota ve složení Filip Kritický, Tomáš Přísný a Martin Kuchař :-)

Všechny vlajky, jména i pokřiky se velice povedli, takže neměli jednoduchou úlohu při hodnocení. Všechny fotografie skupinek s vlajkami si můžete prohlédnout v galerii (odkaz přikládám na konec článku).

Pak jsme již jen vyhlásili jednotlivé disciplíny a za svůj výkon tým Fialci získal první kus mapy, která je dovede k pokladu.

A už nám zbyl čas jen na sprchu, zuby a postel. Mladší trochu dříve, starší později. Starší děti využili čas do večerky na hru Městečko Palermo, kdy na plné čáře vyhráli mafiáni.

Odkaz na fotogalerii zde: https://taborkhss.rajce.idnes.cz/Tabor_KHSS_Portasky_2021/

Tomáš Ulman
hlavní vedoucí tábora