Královéhradecký krajský šachový svaz


Šachový tábor – den 6. – týmové souboje

Tomáš Ulman, sekretář KHŠS - 14.8.2021

Páteční den začal pro mnohé velmi brzy. Skupina odvážlivců si nastavila budíček již na 4 hodinu ranní a vydala se společně s vedoucím Martinem a Filipem na Sněžku. Jejich cílem bylo stihnout východ Slunce. Jestli se jim to zadařilo uvidíte na následující fotografii.

Na chatu se vrátili zrovna v době budíčku, to je v 7:15 a byli rádi, že se nemusí zúčastnit ranní rozcvičky pod vedením Tomáše Ptáčka. Pak již následovala snídaně s krupicovou kaší a perníkem.

V 9 hodin již začali tréninky ve skupinách. Dnes s jednou změnou. Skupina B byla spojena se skupinou A a obě trénoval Luboš Roško. Využili také nádherného počasí a některé partie analyzovali venku na sluníčku a čerstvém vzduchu. Ani ostatní výukové skupiny nezaháleli a ke své výuce využili venkovní prostředí.

Pak již následoval oběd, ke kterému jsme měli hovězí vývar a rajskou omáčku s knedlíkem a pořádnou masovou koulí. Po obědě následoval polední klid na pokojích a příprava na odpolední boj.

V odpoledním programu dnes bojovaly skupinky proti sobě ve dvou disciplínách. V první si navzájem hráči kradli šátky a vlajky, za které potom získali body. Body mohli získat také za životy soupeřů, které získávali soubojem ve hře kámen, nůžky, papír. Vždy, když se potkali, museli si zahrát o svůj život. Kdo prohrál, musel si jít život doplnit ke zdravotníkovi.

Vítězem této hry se nakonec stali zelení, kteří ukradli soupeřům nejvíce šátků a dvě vlajky.

Ve druhé hře zvané Slepá deka musely děti poslepu a chůzí po čtyřech najít položenou deku ve vymezeném prostoru. Pokud deku někdo našel, volal na ostatní, aby se k němu připojili. Čas se stopl ve chvíli, kdy byli všichni na dece. Ovšem nebylo to tak jednoduché. Všichni ostatní dělali takový rámus, aby se hledající neslyšeli. Takže bylo k vidění, jak se hráči vydali za špatným hlasem na druhou stranu hřiště nebo bloudili po celém hřišti pořád dokola.

Tuto aktivitu vyhrál tým fialových, který se na deku poskládal v rekordním čase 1 minuta a 30 vteřin. Všechny ostatní týmy to zvládly za více než 5 minut.

Pak nás již čekala večeře. K večeři jsme měli gulášovou polévku a za chatou připravené ohniště s buřty. Díky polévce se mohl každý do syta najíst, aby neměl hlad. Čas u ohně jsme vyplnili hrami, kdy největší úspěch měla hra na schovávanou. Pak jsme se již vydali do chaty, připravit se na spánek, abychom nabrali síly na zítřejší poklad.

Další fotografie z dnešního dne najdete na: https://taborkhss.rajce.idnes.cz/Tabor_KHSS_Portasky_2021

Tomáš Ulman
hlavní vedoucí