Královéhradecký krajský šachový svaz


Šachový tábor – 2. den

Svatava Ptáčková - 20.8.2012

2. den – neděle 19. 8. 2012
Ráno nás probudila písnička a den jsme zahájili rozcvičkou, kterou vede Martin Petr.
Po snídani začaly výukové lekce. K obědu jsme měli květákovou polévku a rajskou omáčku s knedlíkem. Hned po obědě byla zahájena celotáborová hra. Tyto hry již tradičně (podeváté) vymýšlí pan Marek Pražák (zástupce šach. tábora).
V minulých letech tábor vzdával čest mořeplavcům, pirátům, Indiánům, rytířům, filmovým postavám. V letošním roce vzdáváme čest největšímu českému géniovi všech dob s českým srdcem Járu Cimrmanovi. A jak praví jeho objevitelé L. Smoljak a Z. Svěrák:“Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se proti tomu dá dělat.“
My s tímto tvrzením souhlasíme, proto téma celotáborové hry zní „Jára Cimrman a jeho sportovní odkaz“.
Tuto hru jsme započali shlédnutím filmu „Jára Cimrman ležící a spící“. Na sportovním hřišti jsme nejprve hledali indicie k rozřazení do družstev, které měly být uschovány ve stoleté bedně Járy Cimrmana, ale bohužel chyběl klíč. Na štěstí se mezi táborníky objevil výborný hledač, který klíč nalezl a odevzdal. Podle návodu Járy Cimrmana jsme se rozdělili do družstev a potom jsme na sportovním hřišti nacvičovali tři disciplíny.
1. střelba z luku na mouchu TSE-TSE-MAS-MAS
2. hod špičkový (oštěpem)
3. koulení „vosí“ hnízda do rybníku
Disciplíny nás tak zaujaly, že jsme po příchodu na chatu s chutí snědli večeři i s dezertem. Po večeři následovalo vyhodnocení práce ve skupinách a odměňování všech z bedny sladkostí. Káždý táborník obdržel tričko s logem šachového tábora (tentokráte barvy červené). Večerní program byl volný a my ho využili k hraní stolního tenisu a Bangu. Zážitků rozhodně nebylo málo, diskutovali jsme o nich až do večerky.

Rozdělení do skupin pro celotáborovou hru:
Skupina A
starší – Nosek, Holaň, Vít, Jireš, Píše J, Blažek
mladší – Kratochvílová, Pražáková, Šolcová, Hrůšová, Rašková, Kratěnová, Nejedlík

Skupina B
starší – Gregor, Ulman J., Matonoha, Malák, Černý, Holman
mladší – Buločkin, Marek, Šolc, Kračmar, Kraus, Václavík, Ulman F.

Skupina C
starší – Karásek, Kablukov, Kratěna, Sucharda, Solař, Trojtl
mladší – Ranný, Novák, Píše M., Mikolášek, Daněk, Gloser