Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Šachový tábor – 4. den

SvatavaPtackova - 21.8.2013

4. den – úterý 20.8.2013
Po každodenní lekci a jako vždy výborném obědě nás čekalo pokračování v celotáborové hře. Dnes byly na programu dvě discplíny a sice vyschlá studna, kde se děti snaží co nejrychleji přepravit vodu z děravého kyblíku do lahve za pomocí polévkových lžic a přechod přes řeku Nil, kde musí soutěžící nejprve poslepu jen za pomocí navigace od svých kamarádů projít překážkovou dráhu a poté sebrat ze země správný míček.
Večer se mladší zúčastnili přednášky o Číně. Děti měly možnost shlédnout fotografie a videa z Chongqingu, kde se v červenci konala světová olympiáda mládeže do 16 let v šachu. Dva účastníci tábora tam byli, a tak mohli dětem sdělit své zážitky.
Deset starších dětí sehrálo simutánku naslepo proti GM Martinu Petrovi. Do boje s šachovým velmistrem se pustili: Wagner, Ptáček, Šolc, Vít J., Vítová, Černý, Gloser, Zdechovský, Kořínek, Sucharda D. Téměř tři hodiny dokázal Martin Petr hrát s těmito 10 mladými šachisty partie, na které se vůbec nedíval a vše si musel pamatovat. Je to velmi obdivuhodné a pro nás ostatní nepochopitelné, jak to může dokázat. Všechny partie až na jednu vyhrál. Z vítězství nad velmistrem se mohl radovat Jakub Vít.
Ostatní byli venku, kde se hrála přehazovaná, na schovávanou a házelo se talířem. Své první zápasy už má za sebou i turnaj ve stolním tenise, do kterého se přihlásila polovina účastníků tábora. Věřme, že počasí nám začne přát ještě o něco málo více a všechny odpolední aktivity se budou moci rozjet naplno a bez omezení.