Královéhradecký krajský šachový svaz

Krajský přebor družstev v rapid šachu znovu obhájila Lípa

Jiří Bielavský, administrátor webu - 5.5.2014

V Třebechovicích pod Orebem proběhl krajský přebor družstev v rapid šachu, hraný jako předkolo Českého poháru. Letos poprvé si mohli zahrát všichni členové Královéhradeckého kraje, protože jak už název turnaje vypovídá, byl otevřený i pro ligové hráče. Prezentovalo se 12 družstev z 10 oddílů, a proto se hrálo švýcarským systémem na 7 kol tempem 2×25 minut na partii. Pozici největšího favorita potvrdila ŠK Lípa A, která vyhrála všechny zápasy. Ve třetím kole porazila druhé nasazené Hořice, čímž se osamostatnila v čele tabulky a o prvním místě už bylo skoro rozhodnuto. Za celkově druhými Hořicemi se neustále měnilo pořadí na třetí medailové pozici. Turnaj tím získal na dramatičnosti a tabulka s počty bodů jednotlivých týmů byla v neustálém obležení několika hráčů. Nejvyrovnanějšími výkony se nakonec na bronzové pozici umístil Dvůr Králové, další pořadí bylo jenom s malými odstupy. Turnaj proběhl ve sportovním duchu, rozhodčí Václav Kouba řešil jednu neúspěšnou reklamaci, když si hráč špatně postavil figurky do základního postavení. Při závěrečném vyhlášení obdrželi hráči věcné ceny, pro medailisty byly navíc připraveny pěkné trofeje.