Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Šachový tábor – 2. den

SvatavaPtackova - 18.8.2014

2. den – 17.8.2014
Děti byly rozděleny do šachových skupin a dopoledne proběhly první šachové lekce.
Šachové skupiny:

Rozdělení do šachových skupin

1. skupina – trenér Martin Petr

1. Wagner Vojtěch
2. Ptáček Tomáš
3. Sucharda David
4. Šolc Filip
5. Buločkin Martin
6. Píše Jiří
7. Matonoha Petr
8. Vít Jakub
9. Černý David
10. Ranný Lukáš
11. Ležík Jan
12. Kořínek Vojtěch

2. skupina – trenér Evžen Gonsior

1. Blažek Michal
2. Vítová Anna
3. Gloser David
4. Rokoš Filip
5. Pražák Viktor
6. Trojtl Jan
7. Vít Ondřej
8. Horák Jan
9. Holman Zdeněk
10. Píše Michal
11. Janouch Jáchym Štěpán
12. Sucharda Tomáš

3. skupina – trenér Tomáš Kraus

1. Kratochvílová Kristýna
2. Drašnar Lukáš
3. Hrdina Filip
4. Bém Tadeáš
5. Kraus Lukáš
6. Cibulka Josef
7. Marek František
8. Vašíček Petr
9. Václavík Jiří
10. Malák Petr
11. Řehák Jan
12. Haas Matouš

4. skupina – trenér Petr Tázlar

1. Hebr František
2. Golka Dalibor
3. Zlatník Jiří
4. Gloser Tomáš
5. Kopysov Filip
6. Šulcová Tereza
7. Poche Jan
8. Příhodová Petra
9. Kratěnová Kristýna
10. Hilscher Martin
11. Marxová Šárka

1. skupina procvičovala šachové koncovky podle knihy L. Pachmana – Šachové koncovky v praxi.
2. skupina se zabývala plánem hry od koncovek až po strategické pozice.
3. skupina trénovala pěšcové koncovky, notaci a hrála se svým trenérem simultánku.
4. skupina řešila maty dámou a věží, trénovala notaci, přehrávala vlastní partie.

Po poledním klidu se šlo do lesa, kde se děti formou hry dozvěděly, ve které skupině budou pro soutěže celotáborové hry a vyráběly týmovou vlajku. Ve zbytku času hrály přehazovanou, volejbal a vybíjenou.
Skupiny pro celotáborovou hru jsou čtyři:
1. skupina – Jakub Vít, Vojtěch Wagner, Petr Malák, Filip Šolc, Martin Buločkin, David Gloser, Lukáš Ranný, Jáchym Š. Janouch, Dalibor Golka, Tomáš Gloser, Anna Vítová, Šárka Marxová
2. skupina – Ondřej Vít, Jan Řehák, František Marek, Jiří Píše, Zdeněk Holman, Tadeáš Bém, Matouš Haas, Michal Píše, Filip Rokoš, Martin Hilscher, Kristýna Kratochvílová, Kristýna Kratěnová
3. skupina – David Sucharda, Filip Hrdina, Jan Trojtl, Michal Blažek, David Černý, Vojtěch Kořínek, Lukáš Kraus, Tomáš Sucharda, Jan Poche, Jiří Zlatník, Filip Kopysov, Petra Příhodová
4. skupina – Tomáš Ptáček, Petr Matonoha, Jan Horák, Jiří Václavík, Jan Ležík, František Hebr, Josef Cibulka, Viktor Pražák, Lukáš Drašnar, Petr Vašíček, Tereza Šulcová

Po večeři nám Martin Petr krátce promítnul fotografie a videa z Norska, kde byl s reprezentací ČR na šachové olympiádě.