Královéhradecký krajský šachový svaz


Šachový tábor – 5. den

Svatava Ptáčková - 21.8.2015

5. den – 19.8.2015
Práce v šachových skupinách probíhala až do oběda. První skupina řešila taktické úlohy a měla soutěž v hádání tahů. Druhá skupina si ukazovala partie Carlsena, rozebírala vlastní partie, řešila diagramy. Třetí skupina se učila propočítávat varianty a opět pokračovala v tématu Robert James Fischer. Čtvrtá skupina řešila diagramy, prováděla paměťové cviky, rozebírala partie z předešlého dne a hrála vzájemné partie.
Na odpolední program byly děti rozděleny do dvou skupin. První stanoviště bylo hned na hřišti u chaty, kde se jim vysvětlil princip hry šachové vybíjené. Sehrály mezi sebou cvičné zápasy a byly tak připraveny na ostrý zápas. Druhé stanoviště bylo v nedalekém lese, kde byl připraven vědomostně orientační běh. V celotáborové hře stále drží vedení tým FISCHER, avšak zbylé tři týmy jsou mu blíže než blízko. Do posledních dnů se tak máme zcela na co těšit.
Večerní program vyplnila Kateřina Krejčová, která na tábor zavítala jako host. Pro děti si připravila 2 velmi pěkné přednášky ze své cesty kolem světa.