Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Rekordní účast na poslední Velké ceně na ZŠ Josefa Gočára

Jiří Bielavský, administrátor webu - 27.2.2017

Turnaje Velkých cen mládeže nadále lákají. Té sobotní 25.2.2017 na ZŠ Josefa Gočára HK, která byla 4. z letošního pětidílného seriálu, se zúčastnilo celkem 124 hráčů v pěti kategoriích.

Zlatou medaili získali v kategorii 2001 a ml. (15 hráčů, z toho 1 dívka) David Gloser a Marie Landsmannová, oba z ŠK Lípa, v kat. 2003 a ml. (25 hráčů bez dívek!) Filip Rokoš z ŠK ORTEX HK, v kat. 2005 a ml. (28 hráčů, z toho 3 dívky) Jáchym Kulhánek z TJ Jiskra Hořice a Šárka Marxová z TJ Jiskra Jaroměř, v kat. 2007 a ml. (32 hráčů, z toho 7 dívek) Pavel Kumpošt a Elen Hetfleischová oba z Regionu Panda, v kat. 2009 a ml. (24 hráčů, z toho 7 dívek) Lukáš Zelba z ŠK ORTEX HK a Anna Reschelová z ŠK DDM Třebechovice p. O. Uvedení obdrželi pohár pro vítěze, první tři medaile a diplomy, všichni přítomní na vyhlášení pak některou z hodnotných cen či suvenýrů.

Pořádající klub ŠŠPM Lipky HK děkuje všem účastníkům za hladký průběh akce, sponzorům za doplnění cenového fondu a panu poslanci Evropského parlamentu Mgr. Tomáši Zdechovskému za zahájení turnaje a motivační slova k mladým šachistům. V neposlední řadě samozřejmě i vedení školy v čele s panem ředitelem Mgr. Petrem Sadílkem za poskytnutí prostor.

Detailní výsledky všech kategorií jsou k dispozici zde http://www.chess-results.com/tnr264969.aspx?lan=5&art=0&fed=CZE&wi=821

Věříme, že spokojeni byli i zúčastnění hráči a doprovody včetně kvalitního podávaného oběda v donáškových boxech. Atmosféru turnaje si lze připomenout ve fotogalerii na odkazu http://loremroomyy.rajce.idnes.cz/Velka_cena_ZS_Josefa_Gocara_-_25.2.2017/ Na poslední z fotografií je nalezená mikina, doufejme, že se její majitel přihlásí.

Svatava Ptáčková
ředitelka turnaje