Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

122 hráčů na Velké ceně O krále bojiště na Chlumu, současně KP HD10-14 v rapidu a KP HD8

Jiří Bielavský, administrátor webu - 8.4.2017

Veliký turnaj se odehrál v VOŠ, SŠ, ZŠ a MŠ Hradec Králové za pořadatelství ŠK Lípa. Sjelo se na něj 122 hráčů, aby bojovali jednak o vítězství v jednotlivých kategoriích závěrečného turnaje Velké ceny a o pořadí v celkovém hodnocení seriálu pěti turnajů, jednak v krajském přeboru HD10-14 v rapidu, kde šlo o postupy na rapidové mistrovství republiky, a také v krajském přeboru kategorie HD8.
Významu akce odpovídaly urputné boje, které se protáhly do odpoledních hodin. Všichni účastníci si zaslouží uznání za bojovnost.
Myšlenka přizpůsobit věkové kategorie VC klasickým šachovým věkovým skupinám a uspořádat při závěrečném turnaji rapidové přebory kraje se ukázala jako výborná nejen proto, že se ušetřil jeden termín v nabitém kalendáři, ale hlavně pro velkou účast hráčů krajské špičky.
Turnaje budou započteny na rapidové národní elo.
Dále uvádíme všechny medailisty, podrobné výsledky z Chess-results zjistíte kliknutím na název kategorie.
Sdělení ředitele: na místě činu včera zůstala jediná zapomenutá věc. Při východu z jídelny směrem k zadní kuchyňce některá z maminek zapomněla menší červenou tašku na zip – uvnitř je spousta věcí (stravování svého dítěte). Předejte rodičům svých svěřenců.

Zdraví P. Pražák

Velká cena kategorie 2001, 10 hráčů každý s každým
1. Jan Lajbl     	ŠK AD Jičín   		   8,5
2. Jan Rýdl      	ŠK AD Jičín                7,5
3. Jan Horák     	Polička                    7

1.D  M. M. Landsmannová  ŠK Lípa         	   2

Velká cena kategorie 2003 + KP v rapidu HD14, 27 hráčů 
1. Filip Rokoš   	ŠK ORTEX Hradec Králové    6/7  postup na MR rapid H14
2. Petr Fojt     	ŠK AD Jičín                5,5  postup na MR rapid H14
3. Josef Cibulka 	TJ Hronov                  5,5

Velká cena kategorie 2005 + KP v rapidu HD12, 30 hráčů
1. Marek Nosál   	Region Panda    	   6   postup na MR rapid H12
2. Michal Stejskal 	Jiskra Hořice              5,5 postup na MR rapid H12
3. Jáchym Kulhánek 	Jiskra Hořice 		   5

1.D Anna Voříšková 	ŠK ORTEX Hradec Králové    3,5 postup na MR rapid D12
2.D Šárka Marxová  	Jiskra Jaroměř 		   3 
3.D Kateřina Kratochvílová ŠK ORTEX Hradec Králové 3

Velká cena kategorie 2007 + KP v rapidu HD10, 31 hráčů
1. Matěj Komora  	ŠŠPM Lipky HK   	   6,5 postup na MR rapid H12
2. Matěj Levitner  	ŠK ORTEX Hradec Králové    6   postup na MR rapid H12
3. Jakub Schmutzer 	ŠK ORTEX Hradec Králové    6 

1.D Lada Zelbová 	ŠK ORTEX Hradec Králové    5   postup na MR rapid D12
2.D Stela Archlebová    TJ Hronov 		   4   postup na MR rapid D12 
3.D Anna Reschelová 	ŠK DDM Třebechovice p/O    4

Velká cena kategorie 2009 + KP HD8
1. Viktor Vondruška  	ŠŠPM Lipky HK              6
2. Lukáš Zelba 		ŠK ORTEX Hradec Králové    6 
3. Jonatan Levinský     ŠK Lípa                    5,5

1.D Ellen Lukášková 	ŠK ORTEX Hradec Králové    3
2.D Lucie Brožová       Podzvičinská šachová škola 0