Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Družstvo mladších žáků Ortexu šesté v republice!

Jiří Bielavský, administrátor webu - 18.6.2017

Na letošní mistrovství republiky družstev mladších žáků v rapidu bude jistě dlouho vzpomínat družstvo Ortexu Hradec Králové. Jediný zástupce našeho kraje obsadil v prestižním klání 28 týmů nečekaně vysoké umístění – šesté místo, nejlepší od zlatých časů Pandy, která byla mezi roky 2006 a 2009 dvakrát druhá a jednou čtvrtá.
Ortex byl nasazen jako devátý, v průběhu turnaje se stále držel špičky, po 5. kole byl dokonce třetí. Konečné umístění je dobré nejen pro Ortex, ale i pro celý KHŠS. Znamená totiž, že v příštím roce na MR postoupí také stříbrné družstvo z krajského přeboru!
Turnaj se hrál v Krnově, krásném městečku severozápadně od Opavy. Pořadatelé se velmi snažili, aby se jim akce povedla, bylo pěkné, že vyhlásili a poháry odměnili prvních šest týmů.

Ortex na pódiu: zleva vedoucí týmu Jiří Bielavský, Matěj Levitner, Anna Voříšková, Jakub Schmutzer, Dalibor Golka, Jan Vestfál, Ondřej Winter (host z ŠK Lípa) a Filip Rokoš s pohárem

Turnaj s přehledem vyhrála BŠŠ Frýdek-Místek 27 bodů před Unichessem Praha 22, Kuřimí 18, Lokomotivou Brno a Polabinami, které byly na druhé pomocné hodnocení lepší než Ortex (všichni 16).

Výsledky hráčů Ortexu: Rokoš 6/9, Winter 5, Vestfál 4/7, Golka 2,5/6, Schmutzer 3,5/5, Voříšková 2, Levitner 6

Podrobné výsledky na Chess-results