Královéhradecký krajský šachový svaz

Daniel Kožúšek a Nataša Richterová (oba ŠK AD Jičín) mistry ČR v rapid šachu

Miroslav Pavlíček - 14.9.2015

Ve Vyškově se v termínu 12.9-13.9. hrálo MČR juniorů a dorostenců v rapid šachu. Náš kraj reprezentovali Daniel Kožúšek (ŠK AD Jičín), Nataša Richterová (ŠK AD Jičín) a Lenka Rojíková (ŠK Lípa). V turnaji hrálo 52 účastníků přičemž se samostatně vyhlašovali kategorie chlapců a děvčat do 20, 18 a 16 let. Celkovým vítězem a mistrem ČR v rapid šachu do 20, 18 i 16 let se stal zástupce našeho kraje Daniel Kožúšek, který získal 7,5/9 a ani jednou v turnaji neprohrál. Vynikajícího výsledku také dosáhla Nataša Richterová, která získala titul mistryně ČR v kategorii dívek do 20 let. Těsně pod medailovými vavříny skončila Lenka Rojíková, která získala 4. místo v kategorii děvčat do 18 let.
Odkaz na výsledky turnaje zde: //chess-results.com/tnr186841.aspx?lan=5&art=1&rd=9&wi=821