Královéhradecký krajský šachový svaz


KPJ Janské Lázně zahájí již svou druhou desítku (propozice + přihlašovací formulář)

Jaroslav Šmíd, předseda KHŠS - 8.2.2012

Již pojedenácté se počátkem května (3.-8.) sjedou šachisté do Janských Lázní, kde si to rozdají nejen o titul krajského přeborníka.
Druhá desítka nebude ve znamení žádné podstatné změny. Jedinou je trochu netradiční termín čtvrtek – úterý. Důvod je prozaický. Ve čtvrtek se začíná po večeři, takže většina hráčů z našeho kraje má možnost stihnout ranní směnu. Vzhledem k tomu, že úterý je státní svátek, tak se předpokládá, že některé školy a možná i firmy dají celozávodní volno. Teoreticky pak na turnaj může stačit 1 den dovolené. Druhou novinkou je to, že se nebude bojovat jen o přední místa, ale zásluhou sponzora Miroslava Martinovského získají hráči, kteří se umístí na 11. místě v obou hlavních turnajích po 1.000,- Kč.
Hrát se bude tradičně ve dvou výkonnostních kategoriích – silnější se zápočtem na FIDE rating, slabší pro hráče do 2000 ELO či FIDE na národní ELO.
V obou turnajích se dají očekávat tvrdé boje. Do hlavního turnaje se jistě přihlásí tradiční medailisté a držitelé titulu FM Tomáš Vojta, Jan Jüptner či Martin Vacek, kteří jsou zárukou, že přebor bude mít i letos kvalitní obsazení. O to se přičinil také Miroslav Martinovský, který do cenového fondu věnoval 11 tisíc Kč.
Hlavním rozhodčím bude jako v předešlých letech Milan Borůvka, který na chess-results bude vyvěšovat průběžné startovní listiny. Možná to bude právě náš KPJ, který pro něj bude prvním s titulem Fide Arbiter.
Počet kol a hrací tempo zůstávají stejné jako v loňském roce tedy 90 minut + 30 sekund a 8 kol. Většina partií se bude hrát s figurami Stauton. Na prvních šachovnicích se budou hráči utkávat na dřevěných šachovnicích. Nejen pro účastníky hlavních turnajů jsou i letos připraveny doplňkové turnaje – KP ve Fischerových šachách a turnaj v bleskovém šachu. Oba turnaje jsou na programu v neděli 6. května.
Předpokládá se, že do hlavních turnajů se přihlásí více jak 100 hráčů.
Termín přihlášek, do kterého je možno získat slevu na startovném (hráči KHŠS, mládež, ženy, důchodci) končí 17. 4.
Přihlásit se můžete třeba přes webový formulář  http://www.chess.cz/kraje/khss/contact-kpj-2012.htm

Anketní otázka o slevu 3 x 200 Kč na KPJ Janské Lázně. Jaký průměr (součet známek/počet známek bez chování) měli dohromady na vysvědčení v prvním pololetí školního roku 2011/12 naši zlatí olympionici (Anna Vítová, Lenka Rojíková, Vojtěch Wagner a Jan Macháň)? Své tipy na 2 desetinná místa zasílejte do 17.4. na email khss@centrum.cz

Propozice ke stažení KPJKHSS2012propozice