6

Killar Lukáš

1310

0

V kavárně bylo příjemně i útulno a hráčům byl proto zajištěn klid potřebný na hru. Hrálo se tempem 2 x 1 hod na partii a hráče s povinným zápisem.

Od prvního kola docházelo k velmi překvapivým výsledkům, a proto nebylo o dramatičnosti turnaje ani na chvilku možno pochybovat. Největším favoritem byl jediný hráč mimo Trutnov a to M.Čeřovský. Ovšem on už se v 1. kole a pak i ve 2. kole musel spokojit s remízou v partiích s bratry Killarovými a to byl ještě v obou partiích velmi ohrožen prohrou. Pak už ale všechny své partie vyhrál a čekal na výsledky ostatních.

Velmi se očekávalo i od loňského přeborníka R.Tomana, ale násilná snaha o výhru ve 3. kole proti L.Killarovi a následné nevýrazné výsledky mu letos nedovolili titul obhájit. Po výhře v posledním kole nad D.Killarem obsadil aspoň 3. místo.

Proto se nakonec okresním přeborníkem stal nejmladší a i ELEm jasně nejslabší hráč Lukáš Killar. V celém turnaji ztratil pouhou polovinu bodu (v 1. kole) a i když některé partie byly velice dramatické a bojovné, úspěch nakonec v nich slavil on.