Královéhradecký krajský šachový svaz


MČR družstev mladších žáků – 7 kol 1. BŠŠ Frýdek-Místek

Jaroslav Šmíd, předseda KHŠS - 12.6.2015

Sobotních 5 kol zamíchalo pořadím v čele tabulky. 7 výher a nakročeno k zisku titulu má A tým BŠS Frýdek-Místek, který jako jediný neztratil ani bod a zaslouženě vede. Vítězství by družstvo mohlo ztratit jen nedostavením se ke dvěma utkáním. Šestibodový náskok a 7 bodů do skóre je opravdu pohodový náskok.
Na druhé místo se dvěma vítězstvími propracovala ERA Poštovní spořitelna, stejně 15 bodů má ještě Lokomotiva Brno, která (společně s vedoucí BŠŠ) neprohrála. Další bod ztrácí Kuřim a Interchess.
2 porážky v odpoledních kolech zaznamenala vysoko nasazená družstva Poličky a Polabin A. Dominanci Frýdku-Místku dokumentuje umístění týmu B i C v první desítce.
Kromě vyhodnocení družstev budou vyhlášeni i nejlepší hráči na jednotlivých šachovnicích – dva hráči mají zatím výkon 7 ze 7.
Taktika některých družstev je ovlivněna maximálním rozdílem 300 ELO. I tak je z výsledků zřejmé, že se některým družstvům podařilo „vatovat“. Není to zakázané, soutěž to však ovlivňuje.
Především na posledních utkáních zasahují několikrát v každém kole rozhodčí a řeší nemožné tahy (ponechání krále v šachu) – penalizace znamená přidání 2 minut pro soupeře. (Až třetí provinění je kontumováno).
Turnaj bude zakončen v neděli dopoledne, kdy jsou na progrmau 2 kola. Po 12 hodině bude akce zakončena závěrečným vyhlášením.
WEB MČR

—————————
O víkendu 12. – 14. června pořádá ŠŠPM Lipky Hradec Králové MČR šestičlenných družstev maldších žáků.
Do Hradce Králové přijelo 28 družstev. 14 vítězů KP, 13 nejúspěšnějších z loňského roku a pořadatelské družstvo.
Nás kraj reprezentují hradecké týmy ŠK Ortex-RETA (nasazený jako 22.) a ŠŠPM Lipky (nasazená jako 27.).
V úvodních dvou kolech se nedařilo favoritům. Z první nasazené pětice dokázalo plně bodovat jen první družstvo BŠŠ Frýdek-Místek. S tím si však los „pohrál“ – přehrálo totiž nejdříve své céčko a následně i svůj B tým.

MČR – výsledky

Turnaj pokračuje v sobotu 5 koly a bude zakončen v neděli dopoledním dvojkolem.
Přenášeno je 18 šachovnic (první tři utkání) onlinepřenos