Okresní kolo přeboru škol Jičínska v šachu
Pořadatel: Královéhradecký krajský šachový svaz, TJ Jiskra Hořice
Místo konání: sokolovna Hořice (u Smetanových sadů)
Prezence: 8.00 – 8.30 hod.
Zahájení: 8.45 hod.
Předpokládané ukončení: cca 14.00 hod.
Družstva: 4-členná družstva žáků stejné školy z okresu Jičín, zájem o start více družstev uveďte v přihlášce, soupisky potvrzené vedením školy se předkládají u prezence a obsahují jméno, třídu ZŠ, u registrovaných žáků ELO
Hráči jsou na soupisce řazeni podle výkonnosti. (Tolerance 300 ELO bodů).
Kategorie: a) žáci 1.-5. tříd ZŠ
b) žáci 6.-9.tříd ZŠ a příslušných ročníků gymnázií
c) studenti středních škol
žáci nižších ročníků mohou startovat v kategorii starších ročníků, pokud se soutěže
nezúčastní ve své kategorii
Hrací tempo: 2×15 minut na partii a hráče, hraje se podle pravidel FIDE s tou úpravou, že nemožný tah může potrestat rozhodčí přidáním dvou minut soupeři a prohrává až třetí nemožný tah v pořadí. (Pokud soupeř provede nemožný tah, hráč zastaví hodiny a zvedne ruku).
Hrací systém: každé družstvo s každým, při větším počtu družstev bude systém stanoven na místě
Postupy: Při účasti 1-4 družstev v kategorii postupuje vítěz, při 5 a více družstev první dva
Rozhodčí: Otakar Dousek,Petr Tázlar
Hodnocení: olympijským způsobem (za každou výhra na šachovnici l bod, za remízu 0,5 bodu), o pořadí rozhoduje součet bodů, počet výher družstva, vzájemný zápas, výsledek na l-3. šachovnici
Termín přihlášek: do středy 7.prosince 2016 na e-mailovou adresu: kamcasafarik@seznam.cz
Startovné: Kč 200,– za družstvo,
Různé – důležité
a) účastníci nejsou pojištěni zvláštní pojistkou proti zranění či krádeži
b) za bezpečnost a ochranu zdraví v plném rozsahu zodpovídá vysílající škola
c) každou školní výpravu bude doprovázet zodpovědná osoba starší 18 let, která bude po celou dobu turnaje přítomná v hracím sále či prostoru pro odpočinek a bude dohlížet na chování a bezpečnost svých svěřenců