Královéhradecký krajský šachový svaz

Ortex Hradec vyhrál krajský přebor družstev mladších žáků

Jiří Bielavský, administrátor webu - 25.2.2014

Po vítězství v krajském přeboru žákovských družstev získal Ortex Hradec titul také v krajském přeboru pětičlenných družstev mladších žáků. Soutěž se odehrála v sobotu 22. února za pořadatelství ŠK Lípa a účastnilo se jí pěkných deset týmů ze sedmi oddílů.
Kromě medailí se bojovalo i o postup na mistrovství republiky, kam postupují první dvě družstva. Dramatický souboj o druhé místo rozhodla až poslední partie turnaje v zápase mezi průběžně druhou Lípou a čtvrtou Pandou. Za stavu 2:2 v ní Panda zvítězila, což umožnilo Jičínu radovat se z druhého místa. Došlo tak k úplné obměně postupující dvojice, loni vyhrála Panda před Lípou.