Královéhradecký krajský šachový svaz

Pěkný turnaj a simultánka s velmistryní v lázních Kudowa Zdrój

Jiří Bielavský, administrátor webu - 12.8.2018

První srpnovou sobotu se v krásném lázeňském městečku Kudowa Zdrój odehrál pěkný šachový turnaj v rapidu, mezi jehož 84 účastníky bylo mnoho Čechů zvláště z Náchodska. Turnaj pořádal místní spolek pro kulturu a sport a zasloužil se o něj pan Robert Duch, známý i z našich soutěží družstev. Na zahájení přišla místostarostka a atmosféra byla velmi příjemná.
Turnaj vyhrál Piotr Dzieczkaniec před Martinem Kuru, do první desítky se vešli také Otto Nývlt, Karel Soural a Petr Čechura.
Vedle hlavní kategorie byli vyhlášeni také tři nejlepší do 12 a do 18 let. Do 12 let bylo podium vítězů komplet české, 1. Anička Voříšková, 2. Michal Stejskal, 3. Lukáš Zelba.
Ve všech kategorích první tři vítězové obdrželi peněžní ceny, všichni účastníci dostali upomínkové dárky.
Vyšlo i počasí a tak všichni byli velmi spokojeni! Doufejme v pokračování!

Podrobné výsledky

Fotogalerie z turnaje

Šachy se v Kudowě hrály i v neděli, na simultánku přijela polská velmistryně Barbara Jaracz. Vyhrála všechny partie až na jednu – s naším Lukášem Zelbou remizovala. Gratulujeme!