Královéhradecký krajský šachový svaz

Přebor ZŠ Pouchov v šachu vyhrál Albert Dus (7. třída)

Svatava Ptáčková - 8.12.2012

Hráno 6. 12. 2012

Kategorie 1. a 2. třída (systém každý s každým, rozhodčí Vojtěch Wagner a Marcela Bielavská)

8. Jakub Kopecký        1.A      0

Kategorie 3. - 5. třída (hráno společně s 6. - 9. třídou na 5 kol, rozhodčí Jiří Bielavský)

Kategorie 6. - 9. třída

1. Albert Dus           7.       4,5 (přeborník školy)

Zpráva rozhodčího:
Do turnaje se původně přihlásilo 34 žáků a žákyň školy, prezentovalo se jen 22 účastníků. Přesto byl turnaj velmi pěkný. O skupinu 1. a 2. třída se coby rozhodčí staral známý šachista Vojtěch Wagner, jehož účast na mistrovství Evropy mu u hráčů zjednala velký respekt. Hráli nejspravedlivějším systémem každý s každým, nakonec došlo k překvapení, když favorizovaný Matěj Kyrián překvapivě prohrál se svým sourozencem Lukášem. Na obou je velmi znát trénink v šachovém oddíle Ortex, který si od nich hodně slibuje.
Turnaj sloučených kategorií 3. – 5. třída a 6. – 9. třída při neúčasti Vojty Wagnera vyhrál jeho oddílový kolega Albert Dus ze 7. třídy a stal se přeborníkem školy, druhý byl Jiří Kutík a třetí skončil Tomáš Rak ze 3. třídy, zvítězivší v kategorii 3. – 5. třída. Všichni jsou též závodními šachisty ŠK Ortex.
Vyhodnocení turnajů provedla zástupkyně ředitele paní Silvarová. Kromě tří pohárů, devíti medailí a diplomů vítězům byly všem účastníkům rozdány sladké ceny, mezi nimiž jasně vyhrály lentilky.
Bližší ve fotografiích.

Na základě výsledků přeboru byla nominována družstva školy pro okresní přebor škol do kategorií ZŠ I. stupeň a II. stupeň.