Královéhradecký krajský šachový svaz


Výsledky Velké ceny Gymnázia J. K. Tyla

Jiří Bielavský, administrátor webu - 7.12.2015

Výsledky Velké ceny Gymnázia J. K. Tyla

Na turnaj přišlo a přijelo 87 hráčů a hráček. Turnaj měl hladký průběh a organizátoři i rozhodčí neřešili žádný problém, když pomineme nečekanou slevu v papírnictví při nákupu cen, jež donutila nákupčí jít nakupovat ještě jednou.
V jednotlivých kategoriích zvítězili David Gloser (ŠK Lípa) a Kristýna Kratochvílová (ŠK ORTEX) v 2000 a ml., Filip Rokoš (ŠK ORTEX) a Kristýna Kratěnová (ŠK Lípa) v 2003 a ml., Jan Reschel (Třebechovice) a Šárka Marxová (Jaroměř) v 2006 a ml., Adam David (Libštát) a Anna Reschelová (Třebechovice) v 2008 a ml.
Podrobné výsledky turnaje naleznete v odkazech kategorií na Chess-results. Turnaje byly zaslány k zápočtu na rapidové elo.

Kategorie 2000 a ml.

1	Gloser David		1716	ŠK Lípa				6	30½
2	Šolc Filip		1933	Slavia Hradec Králové		5½	32
3	Horák Jan		1450	Panda Rychnov nad Kněžnou	5½	29
4	Říha Martin		1316	ŠK Libštát			5½	26
5	Krtička Jakub		1174	ŠK Lípa				4½	28
6	Rýdl Jan		1152	ŠK AD Jičín			4	29½
7	Faltýnek David		1366	Sokol Hradec Králové		4	27
8	Blažek Michal		1621	ŠŠPM Lipky HK			4	26½
9	Umlauf David		1252	TJ Hronov			4	22
10	Kabelka Tomáš		1401	ŠK AD Jičín			3½	28½
11 1.D	Kratochvílová Kristýna	1356	ŠK ORTEX Hradec Králové		3½	27½
12	Marek František		1179	ŠK ORTEX Hradec Králové		3½	23
13	Olšák Vojtěch		1000	ŠK Lípa				3½	21½
14 2.D	Raková Petra		1028	ŠK ORTEX Hradec Králové		3	24
15	Martínek Alois		1000	Jiskra Jaroměř			3	21½
16	Bednář Jan		1144	ŠK DDM Třebechovice p/O		3	21½
17	Karásek Vít		1000	Jiskra N. Bydžov		3	21
18	Vašata Mirek		1250	TJ Jiskra Jaroměř		2	21
19 3.D	Umlaufová Lucie		1100	TJ Hronov			2	20
20	Novák Martin		1000	Jiskra N. Bydžov		2	18½
21	Starý Jakub		1100	TJ Hronov			2	16½

Kategorie 2003 a ml.

1	Rokoš Filip		1508	ŠK ORTEX Hradec Králové		6½	31½
2	Jindra Tomáš		1098	ŠK ORTEX Hradec Králové		5½	29½
3	Cibulka Josef		1092	TJ Hronov			5	30
4	Pražák Viktor		1435	ŠK Lípa				5	27½
5	Dubecký Tadeáš		1120	Sokol Hradec Králové		5	25½
6	Rybáček Lukáš		1120	Podzvičinská šachová škola	4½	30½
7	Šádek Vojtěch		1000	PŠŠ L. Bělohrad			4½	25½
8	Rak Tomáš		1057	ŠK ORTEX Hradec Králové		4½	24
9	Novák Tomáš		1000	ŠK ORTEX Hradec Králové		4	29½
10 1.D	Kratěnová Kristýna	1000	ŠK Lípa				4	22
11	Holda Adam		1092	TJ Jiskra Jaroměř		4	20½
12	Golka Dalibor		1041	ŠK ORTEX Hradec Králové		3½	30½
13	Vestfál Jan		1088	ŠK ORTEX Hradec Králové		3½	25
14	Dostál Šimon		1100	TJ Hronov			3½	23½
15	Kulhánek Jáchym		1000	Jiskra Hořice			3½	23
16	Benda Gabriel		1000	TJ Hronov			3½	18
17	Friedrich Pavel		1093	TJ Jiskra Jaroměř		3	26
18	Doležal Daniel		1100	ŠK DDM Třebechovice p/O		3	26
19	Petržela Lukáš		1044	Sokol Hradec Králové		3	25½
20	Báča Zdeněk		1000	ŠŠPM Lipky HK			3	23½
21 2.D	Kratochvílová Kateřina	1100	ŠK ORTEX Hradec Králové		3	19½
22	Horký Jáchym		1000	ŠK Lípa				3	17½
23	Majoroš Kamil		1000	ŠK DDM Třebechovice pod Orebem	2½	28
24	Ulman Filip		1000	ŠK Dobruška			2½	23
25	Korytiák Antonín	1000	Jiskra Jaroměř			2	18
26 3.D	Příhodová Petra		1000	ŠŠPM Lipky HK			2	16½
27	Havel Lukáš		1000	ŠK ORTEX Hradec Králové		1	20

Kategorie 2006 a ml.

1	Reschel Jan		1137	ŠK DDM Třebechovice pod Orebem	6	31½
2	Winter Ondřej		1233	ŠK Lípa				6	31
3	Stejskal Michal		1246	TJ Jiskra Hořice v Podkrkonoší	6	31
4  1.D	Marxová Šárka		1100	TJ Jiskra Jaroměř		5	27
5	Bílek Jaroslav		1075	Panda Rychnov nad Kněžnou	4½	29
6	Gloser Tomáš		1100	ŠK Lípa				4½	25
7	Komora Matěj		1100	ŠŠPM Lipky HK			4	28
8	Bednář Miloš		1000	Jiskra N. Bydžov		4	27½
9	Poláček Luděk		1000	Panda Rychnov nad Kněžnou	4	25
10	Špriňar Michal		1100	ŠŠPM Lipky HK			4	22½
11	Gonda Adam		1000	ŠK ORTEX Hradec Králové		3½	24
12 2.D	Voříšková Anna		1000	ŠK ORTEX Hradec Králové		3½	20½
13	Schmutzer Jakub		1100	ŠK ORTEX Hradec Králové		3	30
14	Špůr Jan		1000	TJ Jiskra Jaroměř		3	26½
15 3.D	Poláková Julie Emma	1000	ŠŠPM Lipky HK			3	26
16 4.D	Wache Izabela		1000	Jiskra Jaroměř			3	22½
17 5.D	Exnerová Radka		1000	Jiskra Jaroměř			3	18
18	Krutiš Jan		1000	Sokol Hradec Králové		2½	23
19 6.D	Vyhlídová Dorota	1000	Jiskra Jaroměř			2½	20
20 7.D	Jarešová Vendula	1000	TJ Hronov			2½	19½
21	Dobeš Ondřej		1000	ŠK ORTEX Hradec Králové		2	22½
22	Krsek Petr		1000	Jiskra Jaroměř			2	21½
23	Orlovský  Damián	1000	ŠK ORTEX Hradec Králové		2	17½
24	Vacek Tom		1000	ŠK ORTEX Hradec Králové		½	19

Kategorie 2008 a ml.

1	David Adam		1238	ŠK Libštát			7	29
2	Levitner Matěj		1100	ŠK ORTEX Hradec Králové		5	27
3	Reschel Matouš		1000	ŠK DDM Třebechovice pod Orebem	4½	30
4	Kořínek Jaroslav	1000	ŠK ORTEX Hradec Králové		4½	28½
5	Jakubec Vít		1000	ŠK AD Jičín			4½	27½
6  1.D	Reschelová Anna		1000	ŠK DDM Třebechovice pod Orebem	4	28
7	Lesák David		1000	TJ Jiskra Jaroměř		4	26½
8	Svoboda Ondřej		1000	ŠŠPM Lipky HK			4	22½
9	Voříšek Jan		1000	ŠK ORTEX Hradec Králové		3½	28
10 2.D	Hetfleischová Elen	1000	Panda Rychnov nad Kněžnou	3	23
11 3.D	Petrželová Adéla	1000	Sokol Hradec Králové		3	21
12 4.D	Uhlířová  Mariana	1000	Jiskra Jaroměř			2½	21
13	Kašpar Oliver		1000	ŠK ORTEX Hradec Králové		2½	17
14	Pavlas Jan		1000	ŠK ORTEX Hradec Králové		2	20½
15	Kolaja Matěj		1000	Jiskra Jaroměř			2	18½

——————————————————

KM KHŠS ve spolupráci s ŠK ORTEX Hradec Králové pořádá Velkou cenu Gymnázia J. K. Tyla – 2. kolo Velké ceny Královéhradeckého kraje

Místo: Gymnázium J. K. Tyla, Tylovo nábřeží 682/12 , Hradec Králové,
50°12’30.774″N, 15°49’31.624″E
Datum: sobota 5. prosince 2015
Prezence: 8:15 – 9:00 hod., 1. kolo v 9:15 hod., ukončení kolem 15:00 hod. – postupně dle kategorií
Ředitel: Jiří Kratochvíl, ji.kratochvil(šs)seznam.cz, 774 161 130
Rozhodčí: Jiří Bielavský, Jiří Kuta, Milan Golka, Petr Schmutzer a další
Systém: švýcarský na 7 kol, 20 minut na partii a hráče, dle pravidel FIDE s úpravou pro rapid šach – bez povinného zápisu. Neplatí pravidlo, že nemožný tah prohrává partii, pokud si ho hráči všimnou, tah se vrací jako v praktickém šachu. O pořadí rozhoduje: počet dosažených bodů, Buchholz, Sonnenborn-Berger, progress, los.

Kategorie: I. chlapci a dívky nar. 2000 a později
II. chlapci a dívky nar. 2003 a ml.
III. chlapci a dívky nar. 2006 a ml.
IV. chlapci a dívky nar. 2008 a ml. (v případě menšího počtu může být sloučena s III. kat.)
V. open pro odrostlejší šachisty a šachistky bez rozdílu vah a výkonnosti

Startovné: řádně a v termínu přihlášení hráči: 50,- Kč. Za pozdní či neúplnou přihlášku pokuta 20,- Kč. V. kategorie 10 Kč.

Přihlášku zasílejte e-mailem do čtvrtka 3. 12. 2015 na adresu ředitele, v kopii na bielavsky(šs)centrum.cz.
Musí obsahovat celé jméno, rok narození a oddíl nebo obec, případně kategorii, pokud neodpovídá roku narození.

Ceny: poháry, medaile a diplomy pro nejlepší, suvenýry pro všechny předem přihlášené a přítomné na vyhlášení. S výjimkou V. kategorie. Pro všechny medailisty věnuje firma Smartpoint (Orlice park HK) poukázky v hodnotě 500, 300 a 200 Kč na nákup pouzder k mobilním telefonům.

Všichni účastníci z Královéhradeckého kraje získají body do celoroční soutěže VC
Povinnosti účastníků: na každého lichého hráče šachovou soupravu s hodinami (po předchozí domluvě si lze vypůjčit od pořadatelů za poplatek 50,-Kč). V budově nejsou nutné přezůvky.
Stravování vlastní, v budově jsou automaty na nápoje, bagety a oplatky
U budovy je vyhrazené parkoviště se 14 parkovacími místy. Jinde v okolí se platí parkovné.

Bezpečnost účastníků: 1) Účastníci nejsou pojištěni zvláštní pojistkou proti zranění a krádeži.
2) Za bezpečnost a ochranu zdraví v plném rozsahu odpovídá vysílající složka.
3) Každý účastník mladší 15 let musí mít zodpovědný doprovod starší 18 let přítomný po celou dobu turnaje.
Za pomoc děkujeme všem příznivcům a sponzorům, zejména pak Královéhradeckému kraji, MěÚ Hradec Králové, firmě ČEZ, Gymnáziu J. K. Tyla a dalším.

Marek Killar, vedoucí Velké ceny
Jiří Kratochvíl, ředitel turnaje