Výsledky Velké ceny gymnázia J. K. Tyla
14.12.2014
-Třetí turnaj seriálu Velkých cen mládeže kraje přivábil do královéhradeckého gymnázia J. K. Tyla 78 mladých hráčů a hráček. Pořadatelé z ŠK Ortex Hradec Králové poprvé využili nově rekonstruovanou budovu této historické školy, nabitou technickými vylepšeními, které také využili pro hladký průběh turnaje. Například nasazení jednotlivých kol bylo po síti rozesíláno do projektorů v hracích místnostech. I proto a díky početnému pořadatelskému sboru měl turnaj velmi hladký průběh a skončil rekordně brzy. Snad byla spokojenost i s cenami, mimo klasických odvozených z vybraného startovného a z příspěvku KHŠS se do cenového fondu dostalo mnoho hezkých věcí od četných sponzorů. Řada přítomných také využila nabídky rozhlédnout se po Hradci z vysoko umístěné vyhlídkové terasy gymnázia, díky počasí pohled stál za námahu s výstupem.
Vítězi jednotlivých kategorií se stali Filip Šolc ze Slavie Hradec Králové a Kristýna Kratochvílová z Ortexu v kategorii 1999, David Gloser z Lípy a Petra Raková z Ortexu v kategorii 2002, Dalibor Gonda z Ortexu a Tereza Šulcová z Polabin v kategorii 2005 a Ondřej Winter z Lípy s Annou Reschelovou z Třebechovic v nejmladší kategorii 2007. Pořadatelé pokračovali ve šlépějích hořické Velké ceny, když vyhlásili volnou kategorii pro všechny zájemce. Přihlásilo se jich pět a vyhrál Jaroslav Flašar z Hořic.
Výsledky kategorie 1999
Poř. Jméno Rtg Klub Body BH. 1 Šolc Filip 1889 TJ Slavia Hradec Králové 6½ 31½ 2 Buločkin Martin 1808 Region Panda Rychnov n/K 6½ 27 3 Černý David 1700 TJ Hronov 5 30 4 Lajbl Jan 1270 ŠK AD Jičín 4 28½ 5 Janouch Jáchym Štěpán 1323 ŠK AD Jičín 4 27½ 6 Trojtl Jan 1413 TJ Hronov 4 27 7 Blažek Michal 1652 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 4 25 8 Killar Dominik 1519 TJ Lokomotiva Trutnov 4 24 9 Umlauf David 1000 Gymnázium Broumov 4 23 10 Bednář Jan 1099 ŠK DDM Třebechovice pod Orebem 4 20½ 11 Fojt Petr 1535 ŠK AD Jičín 3½ 27 12 Picek Radovan 1000 TJ Slavia Hradec Králové 3½ 17 13 Malák Petr 1302 ŠK Lípa 3 26 14 Marek František 1222 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 3 23½ 15 1.D Kratochvílová Kristýna 1259 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 3 23½ 16 Dus Albert 1319 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 3 23 17 Rýdl Jan 1100 ŠK AD Jičín 3 22 18 Starý Jakub 1000 TJ Hronov 3 20 19 Horák Jan 1205 Region Panda Rychnov n/K 2½ 27½ 20 Holman Zdeněk 1151 TJ Lokomotiva Trutnov 2½ 19 21 Kuba Jakub 1000 ŠK AD Jičín 1 19½
Výsledky kategorie 2002
Poř. Jméno Rtg Klub Body BH. 1 Gloser David 1581 ŠK Lípa 6½ 30½ 2 Rokoš Filip 1317 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 6 27½ 3 Kašík Martin 1245 ŠK AD Jičín 4½ 29½ 4 Zdechovský Tobiáš 1142 ŠK DDM Třebechovice pod Orebem 4½ 28½ 5 Ranný Lukáš 1152 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 4½ 28 6 Gonda Pavel 1149 ŠK Lípa 4 29 7 Jílek Marcel 1000 ŠK AD Jičín 4 26 8 Faltýnek David 1100 Sokol Hradec Králové 4 25½ 9 Dubecký Tadeáš 1000 Sokol Hradec Králové 4 22 10 Dostál Šimon 1000 Gymnázium Broumov 4 20½ 11 Drašnar Lukáš 1323 TJ Sokol Vrchoviny 3½ 29 12 Novák Tomáš 1000 ŠK Ortex HK 3½ 23 13 1.D Raková Petra 1100 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 3 23 14 Vašata Mirek 1000 Jaroměř 3 22½ 15 Pospíšil David 1000 Sokol HK 2½ 20 16 Horný Tomáš 1062 TJ Lokomotiva Trutnov 2½ 17½ 17 Strnad Matěj 1000 TJ Slovan Broumov 2 21 18 Rak Tomáš 1100 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 2 20 19 Čermák Stanislav 1000 Region Panda Rychnov n/K 2 20
Výsledky kategorie 2005
Poř. Jméno Rtg Klub Body BH. 1 Golka Dalibor 1100 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 6½ 30½ 2 Vašíček Petr 1000 Sokol Náchod 6 21 3 1.D Šulcová Tereza 1000 2222 ŠK Polabiny 5½ 29½ 4 Jedlička Adam 1111 Sokol Hradec Králové 5½ 27 5 Reschel Jan 1100 ŠK DDM Třebechovice pod Orebem 5 25½ 6 Vestfál Jan 1100 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 4½ 31 7 Doležal Daniel 1000 ŠK DDM Třebechovice pod Orebem 4½ 25 8 Karásek Vojtěch 1100 ŠK DDM Třebechovice pod Orebem 4 32½ 9 Stejskal Michal 1000 Jiskra Hořice 4 30½ 10 Petržela Lukáš 1100 Sokol Hradec Králové 4 27 11 Báča Zdeněk 1000 ZŠ Gočárova 4 23 12 Mareš Adam 1000 TJ Lokomotiva Trutnov 4 21 13 Ruffr Tomáš 1000 ŠK DDM Třebechovice pod Orebem 3½ 24½ 14 Horký Jáchym 1000 ŠK Lípa 3½ 24½ 15 Otradovský Jan 1000 Gymnázium Broumov 3½ 19½ 16 Rutrle Josef 1000 Jiskra Hořice 3 29½ 17 Jedlička David 1100 Sokol Hradec Králové 3 26 18 Šádek Vojtěch 1000 PŠŠ L. Bělohrad 3 22 19 Matějíček Radek 1000 ŠK Lípa 3 21 20 2.D Marxová Šárka 1000 TJ Jiskra Jaroměř 3 20 21 Burda Jan 1000 ŠK Lípa 3 19½ 22 Dedek Jan 1000 ZŠ Gočárova 3 18½ 23 Kubiš Jaroslav 1000 TJ Slovan Broumov 2 27 24 3.D Kratochvílová Kateřina 1000 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 2 25 25 Kaněra Daniel 1000 TJ Slovan Broumov 2 21½ 26 Novák Filip 1000 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 2 16½ 27 Vacek Tom 1000 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 1 20½
Výsledky kategorie 2007
Poř. Jméno Rtg Klub Body BHs 1 Winter Ondřej 1000 ŠK Lípa 6½ 184 2 Kumpošt Pavel 1000 Region Panda Rychnov n/K 6 184 3 Reschel Matouš 1000 ŠK DDM Třebechovice pod Orebem 5 153½ 4 Schmutzer Jakub 1000 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 3½ 174½ 5 Kořínek Jaroslav 1000 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 3½ 170½ 6 Lesák David 1000 TJ Jiskra Jaroměř 3½ 157 7 Reschelová Anna 1000 ŠK DDM Třebechovice pod Orebem 3 152 8 Macsali Lukáš 1000 TJ Jiskra Jaroměř 3 150 9 Maroušek Marian 1000 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 3 149 10 Molnár Jan 1000 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 2½ 152½ 11 Šmíd Petr 1000 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 2½ 152
Výsledky volné kategorie
Poř. Jméno Rtg Klub Body 1 Flašar Jaroslav 1986 TJ Jiskra Hořice v Podkrkonoší 3½ 2 Šedivý Martin 1954 Jiskra RMSK Nový Bydžov 3 3 Vít Jakub 1674 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 2½ 4 Rokoš Jiří 1000 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 1 5 Ranný Michal 1000 ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové 0
———————————————————————————–
Přihlášky, stav k 12. 12. 1:10 hodin
1999: Černý, Trojtl, Starý (Hronov); Buločkin, Horák (Panda); Šolc, Picek (Slavia HK); Killarové D. a L., Holman (Trutnov); Blažek, Dus, Kratochvílová, Marek, Solař (0rtex); Bednář (Třebechovice), Malák (Lípa); Fojt, Lajbl, Janouch, Rýdl, Kuba (Jičín)
2002: Rak, Raková, Jindra, Novák T., Rokoš, Ranný, Ulrich (Ortex); Vašata, Holda, Friedrich (Jaroměř); Dubecký, Pospíšil, Faltýnek (Sokol HK); Čermák, Wagnerová (Panda); Drašnar (Vrchoviny); Zdechovský, Kvychola (Třebechovice), Horný (Trutnov); Strnad (Broumov); Gloser D., Gonda (Lípa); Kabelka, Jílek, Hykš, Kašík (Jičín)
2005: Báča, Dedek (Gočárova); Vestfál, Vacek, Golka, Novák F., Kratochvílová Kat. (Ortex); Tauchman, Marxová (Jaroměř); Jedličkové A. a D., Petržela (Sokol HK); Šulcová (Polabiny); Mareš (Trutnov); Doležal, Karásek, Ruffr, Reschel J. (Třebechovice); Vašíček (Sokol Náchod); Kaněra, Kubiš (Broumov); Šádek (PŠŠ L. Bělohrad); Gloser T., Burda, Matějíček, Horký (Lípa); Stejskal, Ruterle (Hořice)
2007: Maroušek, Kořínek, Schmutzer, Šmíd, Molnár (Ortex); Lesák, Mascali (Jaroměř); Kumpošt (Panda); Reschelová, Reschel M. (Třebechovice), Winter (Lípa)
KM KHŠS ve spolupráci s ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové pořádá Velkou cenu Gymnázia J. K. Tyla – 3. kolo Velké ceny Královéhradeckého kraje
Místo: Gymnázium J. K. Tyla, Tylovo nábřeží 682/12 , Hradec Králové,
50°12’30.774″N, 15°49’31.624″E
Datum: sobota 13. prosince 2014
Prezence: 8:15 – 9:00 hod., 1. kolo v 9:15 hod., ukončení kolem 15:00 hod. – postupně dle kategorií
Ředitel: Jiří Kratochvíl, ji.kratochvil(šs)seznam.cz,774 161 130
Rozhodčí: Jiří Bielavský, Jiří Kratochvíl, Jiří Kuta, Kateřina Skybová a další
Systém: švýcarský na 7 kol, 20 minut na partii a hráče, dle pravidel FIDE s úpravou pro Rapid šach – bez povinného zápisu. Neplatí pravidlo, že nemožný tah prohrává partii, pokud si ho hráči všimnou, tah se vrací jako v praktickém šachu. O pořadí rozhoduje: počet dosažených bodů, Buchholz, Sonnenborn, Progress, los.
Kategorie: I. chlapci a dívky nar. 1999 a později
II. chlapci a dívky nar. 2002 a ml.
III. chlapci a dívky nar. 2005 a ml.
IV. chlapci a dívky nar. 2007 a ml. (v případě menšího počtu může být sloučena s III. kat.)
V. odrostlejší šachisté a šachistky bez rozdílu vah a výkonnosti
Startovné: řádně a v termínu přihlášení hráči: 50,- Kč. Za pozdní či neúplnou přihlášku pokuta 20,- Kč.
Přihlášku zasílejte e-mailem do čtvrtka 11. 12. 2014 na adresu ředitele, v kopii na bielavsky(šs)centrum.cz. Musí obsahovat jméno, příjmení, přesné datum narození, oddíl, ELO a VT.
Ceny: poháry, medaile a diplomy pro nejlepší, suvenýry pro všechny předem přihlášené a přítomné na vyhlášení.
Všichni účastníci z Královéhradeckého kraje získají body do celoroční soutěže VC
Povinnosti účastníků: na každého lichého hráče šachovou soupravu s hodinami (po předchozí domluvě si lze vypůjčit od pořadatelů za poplatek 50,-Kč). V budově nejsou nutné přezůvky.
Stravování vlastní, v budově jsou automaty na nápoje, bagety a oplatky
U budovy je vyhrazené parkoviště se 14 parkovacími místy. Jinde v okolí se platí parkovné.
Bezpečnost účastníků: 1) Účastníci nejsou pojištěni zvláštní pojistkou proti zranění a krádeži.
2) Za bezpečnost a ochranu zdraví v plném rozsahu odpovídá vysílající složka.
3) Každý účastník mladší 15 let musí mít zodpovědný doprovod starší 18 let přítomný po celou dobu turnaje.
Za pomoc děkujeme všem příznivcům a sponzorům, zejména pak Královéhradeckému kraji, MěÚ Hradec Králové, firmě ČEZ, Gymnáziu J. K. Tyla a dalším.
Marek Killar Jiří Kratochvíl