Královéhradecký krajský šachový svaz

 • Prosinec 2022
  Po Út St Čt So Ne
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Rezervy týmů z vyšších soutěží ovládly regionální přebory

Miroslav Pavlíček - 17.3.2014

O víkendu skončil letošní ročník regionálního přeboru. Vítězům blahopřejeme a těšíme se na jejich účast v krajské soutěži příští rok.
A kdo že je tím šťastným? V regionálním přeboru jih zvítězilo družstvo Ortexu Hradec Králové B a potvrdilo tak dobrou formu i jejich A týmu v krajské soutěži východ, kde též usiluje o postup. Také o vítězi regionálního přeboru východ při pohledu na jejich sestavu nebylo pochyb a i přes zaváhání v jednom kole s třetími Doudlebami se týmu Pandy Rychnov nad Kněžnou C podařilo soutěž s přehledem vyhrát.
Stejně jako Ortexu Hradec Králové, tak i týmu Spartaku Sklípek Vrchlabí se v letošní sezóně daří. V krajské soutěži západ míří podobně jako Ortex na východě za postupem a dobrou sezónu stvrdilo svým vítězstvím v regionálním přeboru sever i vrchlabské B družstvo.
Nejdramatičtější situace byla k vidění v regionálním přeboru západ. Tam do posledního kola šla v čele dvojice Lomnice nad Popelkou B a SKP Valdice, která měla stejně bodů a dělilo je jen lepší skóre a lepší vzájemný zápas v prospěch Lomnice. Lomnice tak musela k potvrzení postupu nutně zvítězit s nevyzpytatelným E týmem Jičína a v dramatickém zápase se jim to nakonec v poměru 3:2 podařilo. Valdicím tak ani výhra 4:1 nad Rožďalovicemi nepomohla.
Všem týmům jménem vedoucích soutěží děkuji za bezproblémový průběh ročníku a propagaci šachové hry i v malých obcích našeho kraje. Vítězům ještě jednou blahopřeji a poraženým přeji více radosti v ročnících příštích.