Jiří Daniel - 21.6.2022

Hráno 18. 6. 2022 ve Slatině na hřišti
Počadatel Region Panda,
Rozhodčí Jiří Daniel, Ilja Mareš, Václav Kroulík
Hráči byli rozdělení na úplné začátečníky začínající v roce 2022 a „mistry“ – z 2. a 3. tříd

8. Munzar Jakub Lázně Bělohras 1

Turnaj úplných začátečníků na konci sezony organizovala Panda Rychnov jako vyvrcholení činnosti nových kroužků ve Slatině (8 dětí) a v Rychnově (nových 5 dětí). Ze 13 nových dětí jich přišlo 9 na turnaj a mají základ do dalších turnajů.
V kategorii mateřských škol bylo vše trochu o náhodě,
V 1. třídách vynikl Žabokrcký, jediný prvňák se zkušenostmi už z roku 2021, který měl být určitě mezi „mistry“, protože vyhrál 2x „šustrmatem“ i rozstřel vítězů skupin začátečníků. Kdysi mistři republiky Vítek Šípek a Martin Podzimek se zájmem sledovali své syny Matyáše a Marka ve vzájemném souboji. Vyhrál Marek, ale v turnaji vyhrál Maty!
V turnaji mistrů se utkali hráči prvního a druhého celku M ČR družstev do 12 let v Jihlavě! Třetí místo Robina Hájka z Kunvaldu má tedy cenu vysokou.

Příjemné počasí, výborný bufet a snad i dobrá organizace odstartovala letní šachové= turnaje ve Slatině, kde kdysi fungoval šachový oddíl, ale už je to asi víc než čtvrt století.

Zároveň mám na mysli zloděje talentů ve vy…. chytralých klubech zneužívajících pochybnou směrnici ŠSČT o odstupném. Kolik takových turanjů je třeba zorganizovat, kolik takových turnajů je potřeba s dětmi objet než najdeme talenta, kterého pak za hliupých 10 tisíc koupí kluby, které za něho dají jen zlomek ceny, ktzerou vyplácí hráčům za jediné ligové utkání? Šachový svaze ČR, stYď se!