Královéhradecký krajský šachový svaz

Janské Lázně – Jan Jüptner obhájil přebornický titul

Jaroslav Šmíd, předseda KHŠS - 11.5.2013

Poslední kolo KPJ rozhodlo o vítězi KPJ. Jan Jüptner však musel v posledním kole vzdorovat velkému tlaku překvapení turnaje Jakuba Hamana, který v turnaji zvítězil.

Další medailová umístění v kraji získali nadějní junioři Tomáš Ptáček a Matyáš Szücs, kteří vybojovali také první dvě místa v juniorech. Třetím nejúspěšnějším juniorem se stal Vojtěch Wagner.

Mezi seniory vybojoval titul systémem start – cíl Vladimír Chalupecký, druhý skončil Vasilis Tsapanidis a třetí Václav Portych.

Mezi ženami vybojovala zlata Radka Růžičková před Petrou Tobiškovou.

Open se stal kořistí Lubomíra Novotného, který nevypustil závěr turnaje a na pomocné hodnocení na cílové pásce přesprintoval Petra Hroníka.

Poslední kolo obou turnajů určí vítěze.

V KPJ má trojice hráčů 5,5 bodu a dalších 5 hráčů má bodů 5. Na prvních 2 stolech usednou první 3 nasazení. Na třetím a čtvrtém stole budou o své umístění mezi elitou bojovat černými  Tomáš Ptáček a Matyáš Szücs.

V Openu má Petr Hroník půlbodový náskok před Lubošem Novotným  a celý bod před další dvojicí pronásledovatelů

Navečer byl odehrán bleskový turnaj – vítězství si odnesl Tomáš Vojta před Jaroslavem Flašarem a Petrem Tázlarem.

Výsledky blesku

V pátek byl na programu po dvojkolech jen jedno kolo. O bojovnosti nebyla nouze což bylo možné sledovat online.

Velmi dobře se dařilo domácímu Vladimíru Chalupeckému, který vybojoval vítězství a vyhoupl se na 2. šachovnici. Velmi dobře si vedl také Tomáš Ptáček, který dokazuje, že jeho umístění v loňském roce nebylo náhodné.

Zítra je na programu předposlení kolo, odpoleden KP ve Fischeru a po večeři bleskový turnaj Pojišťovny DAS.

Velké boje se dají očekávat nejen v hlavním turnaji, kde vedoucí hráč má půlbodový náskok před 7 hráči. V Openu má Petr Hroník jednobodový náskok před trojicí pronásledovatelů – mezi nimi se rozhodne o vítězi.

Ve čtvrtek se turnaj přehoupl do své druhé poloviny.

Dopoledne bylo na programu 4. kolo, které přineslo celou řadu překvapení. Největší bylo vátězství Vojty Wágnera nad nasazenou jedničkou, která utrpěla druhou porážku v řadě.

Odpolední kolo bylo ve znamení prvního Nokia gambitu a to přímo na online šachovnici. Po zazvonění nastalo v sále ticho a oči hráčů směřovali na 6. šachovnici kam mířil i Milan Borůvka.

Pozitivní zprávy přišli z výpisu na online se přihláslo přes 220 unikátních adres.

Sehrané partie z KPJ je možné stáhnout z

//sachove-prenosy.cz/kpj2013/

Partie z Openu budou také, ale až po skončení turnaje

V sobotu od 14 hodin je na programu KPJ ve Fischeru a od 19 hodin bleskový turnaj.

Vyhledem k pádu serveru chess-results.com naleznete los 3. kola

KP_Jednotlivcu_Nasazení_výsledky_3__kola KP_Open_Nasazení_výsledky_3__kola

3. kolo je na programu ještě dnes ve středu 8. května od 18 hodin

na online //sachove-prenosy.cz/kpj2013/ bude vysíláno prvních 6 šachovnic KPJ

První kolo online přenosu bylo sledováno na 125 počítačích, takový zájem předčil očekávání.

Již ve třetím kole dojde ke 3 utkáním mezi prvními 7 hráči.

Byla vyhlášena soutěž na přesné výslekdy partií vysílaných online. Druhé kolo přesně trefil (i zásluhou své prohry) Ondřej Matějovský, organizátor výpravy z Vlašimi.