Královéhradecký krajský šachový svaz


Líté boje na VC ZŠ Gočárova vyhráli Kykal, Sajdl, T. Sucharda a Janouch

Jiří Bielavský, administrátor webu - 17.12.2011

Pěkná účast 84 hráčů a hráček ozdobila další ročník Velké Ceny ZŠ Gočárova. Ve čtyřech kategoriích se výrazně nejlépe dařilo jičínskému okresu, jehož zástupci vyhráli všechny kategorie!
Zasloužili se o to Vojtěch Kykal (TJ L. Bělohrad) v kat. 1996, Jan Sajdl (ŠK AD Jičín) v kat. 1999, Tomáš Sucharda (PŠŠ L. Bělohrad) v kat. 2002 a Jáchym Š. Janouch (ŠK AD Jičín) v kat. 2004.
Mezi děvčaty, jichž bylo celkem patnáct, zase plně triumfoval okres Hradec Králové zejména díky hráčkám ŠK Lípa, zvítězivších ve třech kategoriích.
V kat. 1996 vyhrála Lenka Rojíková (Lípa), v kat. 1999 byla nejlepší Anna Vítová (Sokol Hradec Králové), kat. 2002 a 2004 ovládly Kateřina Hrochová a Kristýna Kratěnová (obě Lípa).
Hlavní rozhodčí upozorňuje na množství splněných norem pro III. a IV. výkonnostní třídu. Bylo by žádoucí, aby po ověření oddíly zadaly změny do svazové databáze.
Jedná se zejména o hráče:
Vojtěch Vávra (PŠŠ), David Černý a Jan Trojtl (Hronov), Tomáš Sucharda (PŠŠ), Jan Lajbl (Jičín), Lukáš Drašnar (Vrchoviny), Filip Rokoš (Sokol Hradec Králové) a Oliver Hruban (Čáslav).

Odkaz na propozice zde

Odkaz na Chess-Results s podrobnými údaji zde

Kategorie 1996 konečné pořadí

Poř.	Jméno		Rtg	Klub			Body    PH 1
1	Kykal Vojtěch	1787	TJ Lázně Bělohrad	6.0     19.0
2	Ptáček Tomáš	2016	Ortex Hradec Králové	5.5	19.5
3	Ševčík Radek	1789	Panda Rychnov n/K	5.0	19.0
4	Kosař Matěj	1749	Sokol Červený Kostelec	4.0	17.0
5	Vávra Vojtěch	1100	PŠŠ L. Bělohrad		4.0	17.0
6	Wagner Vojtěch	1844	0rtex Hradec Králové	3.5	21.5
7   1	Rojíková Lenka	1838	ŠK Lípa			3.5	20.0
8   2	Skybová Kateřina 1306	0rtex Hradec Králové	3.5	17.0
9	Binko Adam	1288	Jiskra RMSK Nový Bydžov	3.5	16.5
10	Nosek Jan	1400	TJ Lomnice nad Popelkou	3.5	16.0
11	Zahálka Jan	1450	Sokol Náchod		3.5	15.0
12	Vít Jakub	1250	Sokol Hradec Králové	3.0	20.0
13	Boura Matěj	1263	Jiskra RMSK Nový Bydžov	3.0	14.5
14	Hejzlar Jan	1250	DDM Třebechovice /O	2.0	15.0
15	Chasák Jan	1381	Panda Rychnov n/K	1.5	15.5
16	Jelen Jakub	1000	Ortex Hradec Králové	1.0	15.5

Kategorie 1999 konečné pořadí

Poř.	Jméno		Rtg	Klub			Body	PH 1 
1	Sajdl Jan	1250	ŠK AD Jičín		6.0	21.0
2	Sucharda David	1389	PŠŠ L. Bělohrad		5.5	20.5
3	Killar Dominik	1417	TJ Lokomotiva Trutnov	5.0	24.0
4	Kabelka Ondřej	1634	TJ Jiskra Hořice	5.0	23.0
5	Šolc Filip	1290	Ortex Hradec Králové	5.0	21.5
6	Chvátil Šimon	1607	0rtex Hradec Králové	4.5	22.0
7	Kablukov Vadim	1390	Ortex Hradec Králové	4.5	21.0
8	Vít Ondřej	1250	Sokol Červený Kostelec	4.5	20.0
9	Killar Lukáš	1250	TJ Lokomotiva Trutnov	4.5	19.
10	Braun Jan	1250	TJ Lokomotiva Trutnov	4.5	18.5
11  1	Vítová Anna	1473	Sokol Hradec Králové	4.5	18.0
12	Černý David	1000	TJ Hronov		4.0	20.0
13	Kukla Jiří	1250	DDM Třebechovice /O	3.5	19.5
14	Malák Petr	1100	ŠK Lípa			3.5	18.5
15	Kořínek Vojtěch	1250	ŠK Lípa			3.5	18.5
16	Trojtl Jan	1000	TJ Hronov		3.5	17.0
17	Blažek Michal	1342	Ortex Hradec Králové	3.5	16.0
18  2	Kratochvílová Kristýna 1100 Ortex Hradec Králové 3.5	12.5
19	Dus Albert	1250	Ortex Hradec Králové	3.0	20.0
20	Holman Zdeněk	1100	TJ Lokomotiva Trutnov	3.0	16.5
21	Honejsek Vojtěch 1000	ŠK AD Jičín		3.0	15.0
22	Daněk Jakub	1100	Panda Rychnov n/K	3.0	15.0
23	Prosa Jan	1100	Sokol Červený Kostelec	3.0	14.0
24	Nosek Jakub	1100	Sokol Červený Kostelec	3.0	12.5
25  3	Ročková Adéla	1100	Panda Rychnov n/K	3.0	12.0
26	Marek František	1250	Ortex Hradec Králové	2.5	16.0
27	Solař Filip	1000	Ortex Hradec Králové	2.5	13.5
28	Jíra Václav	1000	Lokomotiva Trutnov	2.5	10.5
29	Knittel Jakub	1000	Žďár n/M		2.0	16.0
30	Skořepa Adam	1000	Jiskra Jaroměř		2.0	14.5
31	Karnet Nicolas	1000	Ortex Hradec Králové	1.0	14.5

Kategorie 2002 konečné pořadí

Poř.	Jméno 		Rtg 	Klub 			Body 	BH.
1 	Sucharda Tomáš 	1000 	PŠŠ L. Bělohrad 	6½​ 	19½​
2 	Fojt Petr 	1100 	PŠŠ L. Bělohrad		6 	22½​
3 	Buločkin Martin 1100 	Panda Rychnov n/K 	5 	21
4 	Lajbl Jan 	1000 	ŠK AD Jičín 		5 	20
5 	Gonda Pavel 	1100 	ŠK Lípa 		5 	17
6   1 	Hrochová Kateřina 1100 	ŠK Lípa 		4½​ 	20½​
7 	Šmíd Pavel 	1100 	Ortex Hradec Králové 	4 	23
8 	Ranný Lukáš 	1000 	Ortex Hradec Králové 	4 	17½​
9 	Krtička Jakub 	1000 	ŠK Lípa 		4 	15½​
10 	Rumlar Vojtěch 	1000 	Ortex Hradec Králové 	4 	14
11 	Novák Max 	1000 	0rtex Hradec Králové 	3½​ 	10½​
12 	Möller Ondřej 	1100 	TJ Jiskra Jaroměř 	3 	20½​
13  2 	Šolcová Andrea 	1000 	Ortex Hradec Králové 	3 	20
14 	Kabelka Tomáš 	1100 	ŠK AD Jičín 		3 	19½​
15 	Holda Adam 	1000 	Jiskra Jaroměř 		3 	18½​
16 	Hykš Jan 	1000 	ŠK AD Jičín 		3 	14½​
17  3 	Wagnerová Tereza 1100 	Panda Rychnov n/K 	3 	14
18 	Václavík Jiří 	1000 	Lokomotiva Trutnov 	2½​ 	16½​
19 	Drašnar Matěj 	1000 	Červený Kostelec 	2 	15½​
20  4 	Ročková Veronika 1000 	Panda Rychnov n/K 	1 	14½​
21 	Jirka Vojtěch 	1000 	TJ Jiskra Jaroměř 	1 	13
22  5 	Raková Petra 	1000 	Ortex Hradec Králové 	1 	12½​

Kategorie 2004 konečné pořadí

Poř.	Jméno		Rtg	Klub			Body	PH 1
1	Janouch Jáchym Š. 1100	ŠK AD Jičín		6.0	20.5
2	Drašnar Lukáš	1000	TJ Sokol Vrchoviny	5.5	20.0
3	Pražák Viktor	1100	ŠK Lípa			5.0	20.0
4	Rokoš Filip	1000	Sokol Hradec Králové	4.5	21.5
5	Hruban Oliver	1000	Slavoj Čáslav		4.5	20.0
6	Horný Tomáš	1000	Lokomotiva Trutnov	4.0	17.5
7	Surynek Michal	1000	Sokol Náchod		4.0	15.0
8   1	Kratěnová Kristýna 1000	ŠK Lípa			3.5	16.0
9   2	Hrochová Radka	1000	ŠK Lípa			3.5	15.0
10	Surynek Martin	1000	Sokol Náchod		3.0	17.0
11  3	Rašková Marie	1000	Panda Rychnov n/K	3.0	16.5
12	Reschel Jan	1000	Třebechovice p/O	3.0	15.0
13	Rak Tomáš	1000	Ortex Hradec Králové	3.0	13.5
14  4	Chvátilová Johana 1000	Ortex Hradec Králové	2.5	16.5
15  5	Kratochvílová Kateřina 1000 Ortex Hradec Králové 1.0	14.0

Přehlídku vítězů vidíte v pořadí kategorií od nejstarších po nejmladší. Na posledním snímku z hrací místnosti je zachycen Martin Štolc, jičínský trenér, který jistě odjížděl z Hradce spokojen.
Foto Pavlína Chvátilová