Zprávy VV a komisí |
|
Úvodní stránka Mapa KHŠS |
|
Flašar Jaroslav 14.3.1995 Jiskra Hořice Gregor Jiří 17.6.1998 Jiskra Jaroměř Hejzlar Jan 22.6.1998 DDM Třebechovice pod Orebem Horníček Pavel 18.1.1996 Panda Rychnov nad Kněžnou Hubáček Ondřej 22.5.1992 Sokol Hradec Králové Ježek Adam 8.2.1994 Panda Rychnov nad Kněžnou Jireš Michal 11.3.2000 Panda Rychnov nad Kněžnou Johnová Eliška (talent ŠSČR) 16.5.1996 Jiskra Hořice Kožůšek Daniel 19.4.1999 Panda Rychnov nad Kněžnou Kracík Tomáš (ŠSČR) 28.1.1993 DDM Třebechovice pod Orebem Kraus Tomáš (ŠSČR) 30.8.1995 Jiskra Hořice Macháň Jan (ŠSČR) 22.7.1997 Panda Rychnov nad Kněžnou Piroutková Martina 17.3.1998 Jiskra RMSK Nový Bydžov Pražák Matouš 29.7.1997 Sokol Hradec Králové Prokopová Jiřina (ŠSČR) 28.8.1992 Jiskra RMSK Nový Bydžov Rojíková Lenka 9.4.1997 ZŠ M.Horákové HK Saučuk Martin 30.9.1997 Sokol Náchod Sršeň Tomáš 18.11.1997 Panda Rychnov nad Kněžnou Szücs Matyáš 10.8.1999 Sokol Hradec Králové Šedivý Martin 26.4.1995 Jiskra RMSK Nový Bydžov Ševčík Radek 9.11.1997 Panda Rychnov nad Kněžnou Šafařík Jakub 22.9.1993 Jiskra Hořice Šrejber Michal (ŠSČR) 1.6.1993 Jiskra Hořice Vaníček Vojtěch 23.7.1996 Jiskra RMSK Nový Bydžov Vejvoda Vojtěch 10.3.2001 Jiskra Jaroměř Vesecký Martin 16.7.1992 Jiskra RMSK Nový Bydžov Vlčková Kateřina 25.4.1996 Jiskra Jaroměř Vítová Anna 6.5.2001 ZŠ M.Horákové HK Wagner Vojtěch 20.4.2000 Ortex Hradec Králové Žitná Aneta 20.4.1995 DDM Třebechovice pod OrebemJan Slavík,KM KHŠS
1. Soutěže družstev - soutěže proběhly bez problémů, výjimka: kontumace dvou utkání Broumova v KSŽD - nižší počet družstev: krajský přebor 8, krajská soutěž 6 (loni 12) - vítězové: KPŽD Sokol Hradec Králové B, KSŽD Sokol Náchod - připraveny propozice družstev pro ročník 2008/2009 - zvýšení počtu hráčů v krajském přeboru, zápas bude hrát šestičlenná sestava - KP družstev mladších žáků hrálo 8 družstev systémem každý s každým 2. Soutěže jednotlivců - KP se hrály v Trutnově, Hradci Králové a Novém Bydžově - změna rozpisu víkendového KP HD 14-16, turnaj zkrácen na dva dny počet kol 6 (3+3), 60 minut na partii pro každého hráče - dodatečné udělení divoké karty pro MČR v rapidu Adamu Ježkovi v kat.H14 3. Velká cena jednotlivců Královéhradeckého kraje - letos se hrálo na 5 kol ve čtyřech kategoriích, 2 x 30 minut na partii - změna rozpisu pro ročník 2008/2009 a) tři věkové kategorie (1993 a ml., 1996 a ml., 1999 a ml.) b) hrát se bude na 7 kol, 2 x 20 minut bez povinného zápisu c) všichni účastníci platí startovné 4. Listina talentů KHŠS - podmínky pro zařazení hráčů a hráček na listinu talentů KHŠS a) hráči (hráčky),kteří získali více než 50 % možných bodů na Mistrovství ČR jednotlivců nebo více než 60 % možných bodů na Mistrovství Čech v šachu c) krajští přeborníci v šachu a krajští přeborníci v rapid šachu (chlapci i dívky) d) hráč,který výrazně herně převyšuje své stejně staré vrstevníky; o zařazení hráče rozhodne komise mládeže: doplněn Martin Saučuk (97); celkem 30 dětí - listina talentů platí do 31.5.2009, bude umístěna na internetových stránkách KHŠS - hráči z listiny talentů neplatí startovné na KP jednotlivců mládeže 5. Soustředění talentů, tábor se šachovým zaměřením - konalo se celkem 5 jednodenních soustředění v Hořicích a Rychnově n.Kn. - tři skupiny pod vedením trenérů Martina Petra,Evžena Gonsiora a Martina Paukerta - podzimní soustředění v říjnu bude pro všechny přihlášené účastníky na MČech v Seči - možnost zařadit několik talentů do individuálního výcviku s příspěvkem KHŠS - tábor ve Sněžném v Orl.H. připraven, přihlášeno 44 účastníků - finanční grant z KÚ kryje část nákladů na šachová soustředění 6. Refundace nákladů reprezentantům - schválen příspěvek reprezentantům a družstvům v republikových soutěžích - příspěvky navrženy podle základního startovného úspěšným účastníkům 7. Soutěže škol - proběhla všechna okresní kola a krajské kolo v Rychnově n.Kn. pro všechny tři kategorie - stagnuje počet zúčastněných škol v okresních kolech 8. Sleva za aktivní mládež v soutěžích dospělých - KM navrhuje Konferenci KHŠS hodnotit mládež na jednotlivá družstva dospělých v oddíle - splněné podmínky aktivní mládeže: a) účast oddílu v soutěžích mládeže KHŠS nebo ŠSČR, hodnoceno každé družstvo b) účast pěti hráčů a hráček (registrovaných) v libovolném KP mládeže jednotlivců nebo Velké ceně KH kraje, hodnoceno každých pět dětí c) dvě děti do 16 let v základu družstva soutěže dospělýchZapsal: Jan Slavík
Delegáti rozhodli o svolání náhradní konferenci po 30 minutách od původního termínu.
KonferenceJaroslav Šmíd, 20. ledna 2008
Okresní přebory jednotlivců Náchodsko – František Fuchs Rychnovsko – Jiří Daniel – Panda Rychnov Hradecko – Václav Portych Jičínsko – Otakar Dousek – Hořice Krajské přebory jednotlivců Bleskový šach – Jiří Svoboda – Tatran Hostinné Praktický šach (včetně juniorů a žen) - Jaroslav Šmíd – KHŠS Senioři - Jiří Daniel – Panda Rychnov Rapid - Jan Slavík - Třebechovice Krajský přebor družstev Bleskový šach – Petr Marek – Slavia Hradec Králové Rapid šach – Jan Slavík – TřebechoviceNa všechny uvedené soutěže přišla jen jedna nabídka kromě OPJ Rychnovska (ucházel se ještě Bohumil Kotyza, Spartak RK) a KPJ blesk (zájemce TJ Náchod). V posledních dvou případech se hlasovalo, vítězové vyhráli o jediný hlas.
Jaroslav Šmíd, Jaroslav Čáp, 10. 12. 2007
Ústřední rozhodčí (5) Jméno Třída/Platnost Oddíl Bielavský Jiří ÚR / Trv. ŠK ORTEX Hradec Králové Douděra Lubomír ÚR / Trv. ŠK Lípa Gonsior Evžen ÚR / Trv. ŠK ORTEX Hradec Králové Nun Josef ÚR / Trv. TJ Slavia Hradec Králové Svršek Radomír ÚR / Trv. TJ Jiskra Jaroměř Rozhodčí I. třídy (5) Jméno Třída/Platnost Oddíl Daniel Jiří 1 / 2011 Šachová škola Panda Rychnov nad Kněžnou John Jiří 1 / 2011 TJ Jiskra Hořice v Podkrkonoší Paukert Martin 1 / 2011 Sokol Hradec Králové Slavík Jan 1 / 2011 ŠK DDM Třebechovice pod Orebem Urban Zdeněk 1 / 2011 ŠK AD Jičín Rozhodčí II. třídy (12) Jméno Třída/Platnost Oddíl Cerha Michal 2 / 2010 TJ Náchod Čáp Jaroslav 2 / 2011 TJ Hronov Dousek Otakar 2 / 2010 TJ Jiskra Hořice v Podkrkonoší Duczynski Martin 2 / 2011 TJ Sokol Nová Paka Jonáš Vlastimil 2 / 2010 Šachová škola Panda Rychnov nad Kněžnou Kobrle Karel 2 / 2011 TJ Sokol Nová Paka Mach Ladislav 2 / 2010 TJ Sokol Lužany Matonoha Ctirad 2 / 2009 TJ Jiskra Hořice v Podkrkonoší Sucharda Jiří 2 / 2011 TJ Sokol Nová Paka Šmíd Jaroslav 2 / 2011 ŠK Lípa Velecký Vladimír 2 / 2009 TJ Jiskra Česká Skalice Vochozka Jindřich 2 / 2010 TJ Slavia Hradec Králové Rozhodčí III. třídy (41) Jméno Třída/Platnost Oddíl Back Tomáš 3 / 2011 TJ Jiskra Jaroměř Bensch Jan 3 / 2008 TJ Baník Žacléř Borůvka Milan 3 / 2010 TJ Jiskra Jaroměř Doktorová Kateřina 3 / 2011 ŠK AD Jičín Hepnar David 3 / 2011 TJ Náchod Horníček Ondřej 3 / 2011 Šachová škola Panda Rychnov nad Kněžnou Hradecký Ivo 3 / 2011 TJ Náchod Jedlička Luboš 3 / 2011 ŠK Lípa Kohout Jan 3 / 2011 ŠK AD Jičín Kořínek Pavel 3 / 2009 TJ Lázně Bělohrad Kotyza Bohumil 3 / 2008 TJ Spartak Rychnov nad Kněžnou Krása Marek 3 / 2008 ŠK DDM Třebechovice pod Orebem Kupka Tomáš 3 / 2011 TJ Sokol Vrchoviny Kuta Jiří 3 / 2009 ŠK ORTEX Hradec Králové Lukša Aleš 3 / 2010 Jiskra RMSK Nový Bydžov Macek Leoš 3 / 2011 Šachová škola Panda Rychnov nad Kněžnou Macháček Luděk 3 / 2011 TJ Slovan Broumov Macháň Václav 3 / 2011 Šachová škola Panda Rychnov nad Kněžnou Machek Josef 3 / 2011 TJ Sokol Nová Paka Marečková Martina 3 / 2011 Šachová škola Panda Rychnov nad Kněžnou Marek Petr 3 / 2008 TJ Slavia Hradec Králové Martinovský Miroslav 3 / 2011 TJ Jiskra Jaroměř Nálevka Petr 3 / 2008 TJ Lázně Bělohrad Novák Luděk 3 / 2011 ŠK Lípa Novotný Jaroslav 3 / 2011 ŠK AD Jičín Pavlíček Miroslav 3 / 2010 Šachová škola Panda Rychnov nad Kněžnou Peroutka Ivo 3 / 2009 TJ Slovan Broumov Pinkava Josef 3 / 2011 TJ Slovan Broumov Pokorný Jan 3 / 2011 Šachová škola Panda Rychnov nad Kněžnou Portych Václav 3 / 2011 ŠK Lípa Přibyl Jaroslav 3 / 2011 TJ Slovan Broumov Ruda Ondřej 3 / 2008 ŠK Lípa Sršeň Jiří 3 / 2011 Šachová škola Panda Rychnov nad Kněžnou Svída Rostislav 3 / 2011 TJ Dvůr Králové nad Labem Šolín Václav 3 / 2011 ŠK DDM Třebechovice pod Orebem Štefan Jaroslav 3 / 2009 TJ Jiskra Hořice v Podkrkonoší Štěpán Michal 3 / 2011 TJ Slovan Broumov Velecký Viktor 3 / 2008 TJ Náchod Volf Michal 3 / 2009 ŠK Lípa Volman Václav 3 / 2009 TJ Lomnice nad Popelkou Walter Jaroslav 3 / 2011 TJ Slavia Hradec Králové Rozhodčí, jimž končí kvalifikace v roce 2007 Bednář Jiří 1 / 2007 TJ Náchod Macoun Svatopluk 1 / 2007 TJ Slavia Hradec Králové Volf Milan 1 / 2007 TJ Dvůr Králové nad Labem Bydelský Tomáš 2 / 2007 TJ Loko Trutnov Doležal Jiří 2 / 2007 Sokol Hradec Králové Fuchs František 2 / 2007 TJ Hronov Hubka Oldřich 2 / 2007 TJ Spartak Police nad Metují Jánský Pavel 2 / 2007 TJ Jiskra Česká Skalice Kapras Lukáš 2 / 2007 TJ Jiskra Hořice v Podkrkonoší Krejcar Pavel 2 / 2007 TJ Spartak Rychnov nad Kněžnou Kubec Jiří 2 / 2007 TJ Jiskra Česká Skalice Labík Jaroslav 2 / 2007 ŠK DDM Kostelec nad Orlicí Mikule Vladimír 2 / 2007 TJ Lomnice nad Popelkou Mišurec Zdeněk 2 / 2007 TJ Lomnice nad Popelkou Volman Václav st. 2 / 2007 TJ Lomnice nad Popelkou Zedníček Jiří 2 / 2007 TJ Sokol Nová Paka Andrés Jaroslav 3 / 2007 TJ Spartak Rychnov nad Kněžnou Balcar Jaroslav 3 / 2007 ŠK Lípa Brož Ladislav 3 / 2007 TJ Lázně Bělohrad Čermák Miroslav 3 / 2007 ŠK ORTEX Hradec Králové Čeřovský Leoš 3 / 2007 TJ Dvůr Králové nad Labem Čeřovský Marek 3 / 2007 TJ Dvůr Králové nad Labem Fátor Jaroslav 3 / 2007 TJ Slavia Hradec Králové Groh Ladislav ml. 3 / 2007 TJ Lázně Bělohrad Groh Ladislav st. 3 / 2007 TJ Lázně Bělohrad Horníček Jan st. 3 / 2007 Šachová škola Panda Rychnov nad Kněžnou Horníček Jan ml. 3 / 2007 Šachová škola Panda Rychnov nad Kněžnou Hubáček Jaroslav 3 / 2007 ŠK ORTEX Hradec Králové Klicnar Martin 3 / 2007 TJ Náchod Křeček Karel 3 / 2007 TJ Jiskra Česká Skalice Kubec Oldřich 3 / 2007 Sokol Javornice Michel Ladislav 3 / 2007 TJ Hronov Miler Jan 3 / 2007 TJ Spartak Police nad Metují Mrázek Vladimír 3 / 2007 ŠK Lípa Novák Jiří 3 / 2007 TJ Jiskra Česká Skalice Obst Josef 3 / 2007 TJ Spartak Police nad Metují Otto Bořivoj 3 / 2007 TJ Hronov Palla Rostislav 3 / 2007 TJ Spartak Rychnov nad Kněžnou Pelc Miroslav 3 / 2007 TJ Hronov Rigel Jiří 3 / 2007 ŠK ORTEX Hradec Králové Rusnák Jan 3 / 2007 TJ Dvůr Králové nad Labem Scziranka Jan 3 / 2007 ŠK DDM Třebechovice pod Orebem Soukal Jiří 3 / 2007 TJ Hronov Švéda František 3 / 2007 TJ SKP Valdice Vávra Jiří 3 / 2007 TJ Slavia Hradec KrálovéZ databáze ŠSČR sestavil Jiří Bielavský
1. Spolupořadatelé turnajů KHŠS
Podle přihlášek v konkurzu byli vybráni v těchto termínech:2. Termínová listina
- KP HD 14-16, Trutnov, 18.-20.4.2008 (jedna nabídka)
- KP HD 8-12, Sokol Hradec Králové, 10.5.2008 (dvě nabídky)
- KP družstev mladších žáků, Panda Rychnov nad Kněžnou, 1.3.2008, (jedna nabídka)
- KP v rapid šachu, Jiskra RMSK Nový Bydžov, 29.3.2008, (dvě nabídky)
- Velké ceny, celkem pět nabídek, potvrzeno Hořice 29.9., dále 10.11. Lázně Bělohrad, 15.12. Sokol Hradec Králové, 5.4. Jiskra Jaroměř, 17.5. Baník Žacléř
- stanoveny termíny mládežnických akcí3. Soutěže družstev
- krajské přebory uvedeny výše, KPŽD 3.11.07, 12.1.08 a 16.2.08 (tři termíny)
- všechny termíny jsou umístěny na webu KHŠS
- Krajský přebor žákovských družstev, přihlášeno pouze 8 družstev Los:1.Panda RK D, 2.Sokol HK B, 3.Kopidlno, 4.Týniště, 5.Dobruška, 6.Nový Bydžov C, 7.Třebechovice, 8.Panda RK C4. Soustředění talentů
- Krajská soutěž žákovských družstev, přihlášeno zatím pět družstev (Jilemnice, Sokol HK C, Sokol Náchod, Broumov, Dvůr Králové) stanoven nový termín přihlášek do 24.12.2007, platí také pro zasílání soupisek a platby hrací termíny KSŽD budou dva: 26.1. a 26.4.08, systém bude určen podle počtu družstev
- stanoveno startovné v jednodenním KP družstev mladších žáků 100,- Kč
- první soustředění proběhlo 13.10. v Hořicích, příprava na MČech, celkem 20 dětí5. Velké ceny, přebory škol
- rozšířen počet trenérů na tři, nový trenér Martin Petr
- skupiny dětí budou stanoveny podle výsledků po Mistrovství Čech HD 12-16
- potvrzen nový rozpis velkých cen schválen e-mailovým hlasováním v srpnu6. Krajské přebory jednotlivců
- ve Velkých cenách KH kraje 2008/2009 budou platit startovné všichni hráči
- základní kola přeborů škol probíhají do konce listopadu dle všeobecných propozic, při včasném zaslání výsledků bude mít škola slevu na startovném v okresním kole
- Komise mládeže KHŠS si rezervuje právo nominovat na poslední postupové místo na MČR v rapid šachu hráče (hráčku) v každé kategorii, který si postup nevybojuje v krajském přeboru, vítěz KP má vždy postup zajištěn7. Různé
- KP HD 14-16 se bude hrát na sedm kol v rozvrhu 1-4-2
- KM KHŠS nominuje jednoho hráče do 18 let na MČR v bleskovém šachu, výběr proběhne do konce října e-mailovým hlasováním, doporučujeme přihlásit se do výběruJan Slavík, 16.10.2007
- poděkování všem účastníkům tábora se šachovým zaměřením v Janských Lázních
- na MČR v rapid šachu v Jaroměři získali naši zástupci čtyři medaile
STK KHŠS vypisuje konkurzy na pořádání následujících mistrovských turnajů:
1) | KP jednotlivců + H 18,20 + žen + D 18, 20 + senioři (60) | termín: V. – VII. 2008 |
2) | OP jednotlivců (HK, JC, NA, RK, TU) | termín: I. – IV. 2008 |
3) | KP jednotlivců v bleskovém šachu | termín: XII. 2007 – VII. 2008 |
4) | KP jednotlivců (+ žen, H a D 18 + 20, senioři) v rapid šachu | termín: XII. 2007 – VII. 2008 |
5) | KP jednotlivců ve Fischerových šachách | termín: XII. 2007 – VII. 2008 |
6) | KP dvojic v bughouse | termín: XII. 2007 – VII. 2008 |
7) | KP družstev v bleskovém šachu | termín: XII. 2007 – VII. 2008 |
8) | KP družstev v rapid šachu (předkolo ČP) | termín: XII. 2007 – VII. 2008 |
Komentář:
KP jednotlivců – podmínka: minimálně 7 kol se zápočtem na elo FIDE, standardní tempo 90 minut na partii + 30 vteřin za tah.
OP jednotlivců – podmínka: minimálně 7 kol se zápočtem na národní elo, tempo minimálně 60 minut na partii.
Vypsané „doplňující“ kategorie KP ve vážném šachu : ženy (+ D 18 a 20) nebo junioři (H + D 18 a 20) či senioři (60 a starší) můžou být pořádány i jako samostatné turnaje.
Předpokládá se termínová návaznost mezi KP mládeže a KP jednotlivců a sice tak, aby přeborníci H + D 14 a 16 měli možnost práva účasti v H a D 18 a 20, resp. mužů a žen.
Vypsané KP jednotlivců je možno pořádat v rámci svých vlastních turnajů.
Přihláška do konkurzu musí obsahovat předběžný rozpis (termín, místo - včetně kapacity hrací místnosti, jméno a kontakt pořadatele, startovné, finanční ceny, podmínkou je standardní zajištění hracího materiálu).
Všechny uvedené turnaje se hrají na náklady pořadatele (příjem ze startovného), který obdrží pouze dotaci na ceny podle schváleného rozpočtu KHŠS.
Přihlášky zasílejte do 30. listopadu 2007 na adresu cap.jaroslav@tiscali.cz.
Velké Poříčí 1.10.2007
Jaroslav Čáp, STK KHŠS
Konference
a) schvaluje:
1) Volbu mandátovou komise ve složení: Ing. Václav Portych, Jan Slavík
2) Volbu návrhové komise ve složení Ing.Ladislav Mach, Ing. Michal Cerha
3) Zprávu mandátové komise
4) Zprávu o činnost komise Mládeže
5) Zprávu o činnost komise STK
6) Zprávu o činnosti Výkonného výboru KHŠS
7) Zprávu o hospodaření KHŠS za sezonu 2006/07
8) Zavedení příspěvků KHŠS pro rok 2008 ve výši
- výdělečně činní členové 75,-Kč
- nevýdělečně činní členové 25,-Kč
- děti a mládež 15,-Kč
- skupiny jsou stejné jako u ŠSČR
9) Návrh rozpočtu KHŠS na sezonu 2007/08 upravený o schválené krajské příspěvky
b) ukládá:
1) Komisi STK - zohlednit názory jednotlivých oddílů na tempo hry pro soutěže družstev při přípravě propozic pro příští sezonu
2) Delegátům KHŠS na konferenci ŠSČR – na jednání konference ŠSČR navrhnout pro zlepšení rozpočtu ŠSČR novou výši startovného pro soutěž družstev I a II ligy
c) bere na vědomí:
1) Zprávu kontrolní a revizní komise
Rozpis turnajů a finančních prostředků odměna ceny do max. výše a) KP jednotlivců kat. 8-12 let (jednodenní) 500,- + 500,- 1200,- b) KP jednotlivců kat. 14-16 let (celý víkend) 500,- + 500,- 1200,- c) KP jednotlivců v rapid šachu 500,- + 500,- 1200,- d) KP družstev mladších žáků 500,- + 500,- 1000,- Ve všech krajských přeborech zajistí KHŠS všechny trofeje (poháry) pro nejlepší, případně diplomy a medaile. Oddíl bude zajišťovat pouze věcné ceny. e) Velká cena jednotlivců, pět turnajů, na každý turnaj: 500,- + 500,- 1500,-
a) KP jednotlivců kat. 8-12 let (jednodenní) - 29. 3.(10. 5.) 2008
b) KP jednotlivců kat. 14-16 let (celý víkend) - 18. 4. - 20.4. 2008
c) KP jednotlivců v rapid šachu - 10. 5. (29.3.) 2008
d) KP družstev mladších žáků - 23. 2. (1. 3.) 2008
e) Velká cena jednotlivců, pět turnajů - 30. 9.(29. 9.), 10. 11., 15. 12. 2007, 19. 1., 5. 4. (17. 5.) 2008
Jan Slavík, předseda KM KHŠS
Jednotlivci Jméno Oddíl MČR v rapidu MČech 12-16 MČech 8-10 MČR Seč MČR FM Celkem Horníček P. Panda RK 700 700 Macháň Panda RK 0 500 600 1100 Sršeň Panda RK 100 100 Jireš Panda RK 500 100 600 Ježek Panda RK 100 100 Nosek Panda RK 100 100 Ševčík Panda RK 0 200 200 Hartman Panda RK 200 200 Kožúšek Panda RK 100 100 Součet 3200 Šrejber Hořice 150 800 0 950 Johnová Hořice 700 1000 1000 2700 Tázlar Hořice 200 200 Kraus Hořice 150 800 0 950 Šafařík Hořice 200 200 Součet 5000 Vaníček L. N. Bydžov 100 200 300 Karásek N. Bydžov 100 100 Šedivý N. Bydžov 200 200 Vaníček V. N. Bydžov 150 400 550 Součet 1150 Kracík Třebechovice 500 400 600 1500 Žitná Třebechovice 150 400 550 Baťka N. Bydžov 200 200 Součet 2250 Szücs Sokol HK 150 150 Pražák Sokol HK 200 200 0 400 Hubáček Sokol HK 100 100 Součet 650 Vlčková Jaroměř 600 600 2900 4800 1600 3200 350 12850 Družstva MČR družstev starších žáků Jiskra Hořice 1200 .. Panda Rychnov nad Kněžnou 400 .. DDM Třebechovice 400 MČR družstev mladších žáků Panda Rychnov nad Kněžnou 150 .. Jiskra Hořice 100 CELKEM JEDNOTLIVCI A DRUŽSTVA 15100,- Kč Další účastníci mistrovských soutěží bez příspěvku KHŠS MČR rapid šach: Šedivá, K. Nyklová, Gregor Mistrovství Čech HD 12-16: Petráněk, Žitná, K. Nyklová, Šedivá, Hubáček, Žitný Mistrovství Čech HD 8-10: Hejzlar, J. Ulman, Patrný MČR HD 10-16: Šedivá MČR družstva - starší: Sokol HK, Panda RK B; mladší: JaroměřVýplata refundací bude provedena oddílu buď na sdělené číslo účtu nebo po dohodě s hospodářem v hotovosti.
Panda RK 3.750 Kč Hořice 6.300 Kč N. Bydžov 1.150 Kč Třebechovice 2.650 Kč Sokol HK 650 Kč Jaroměř 600 Kč 15.100 Kč
Dvořák David 5.6.1992 Jiskra RMSK Nový Bydžov Gregor Jiří 17.6.1998 Jiskra Jaroměř Hartman Vítek 6.7.1995 Panda Rychnov nad Kněžnou Horníček Pavel (talent ŠSČR) 18.1.1996 Panda Rychnov nad Kněžnou Hubáček Ondřej 22.5.1992 Sokol Hradec Králové Ježek Adam 8.2.1994 Panda Rychnov nad Kněžnou Jireš Michal 11.3.2000 Panda Rychnov nad Kněžnou Johnová Eliška (ŠSČR) 16.5.1996 Jiskra Hořice Kožúšek Daniel 19.4.1999 Panda Rychnov nad Kněžnou Kracík Tomáš 28.1.1993 DDM Třebechovice pod Orebem Kraus Tomáš (ŠSČR) 30.8.1995 Jiskra Hořice Krsková Petra 9.2.2000 Panda Rychnov nad Kněžnou Macháň Jan 22.7.1997 Panda Rychnov nad Kněžnou Mochaňová Jana 2.9.1993 Jiskra RMSK Nový Bydžov Nyklová Markéta 4.11.1997 DDM Třebechovice pod Orebem Pražák Matouš 29.7.1997 Sokol Hradec Králové Prokopová Jiřina (ŠSČR) 28.8.1992 Jiskra RMSK Nový Bydžov Souček Jakub 4.6.1991 Jiskra Hořice Szucs Matyáš 10.8.1999 Sokol Hradec Králové Šedivý Martin 26.4.1995 Jiskra RMSK Nový Bydžov Ševčík Radek 9.11.1997 Panda Rychnov nad Kněžnou Šafařík Jakub 22.9.1993 Jiskra Hořice Šrejber Michal (ŠSČR) 1.6.1993 Jiskra Hořice Tázlar Petr 25.11.1993 Jiskra Hořice Vaněk Tomáš 11.4.1993 Jiskra RMSK Nový Bydžov Vaníček Vojtěch 23.7.1996 Jiskra RMSK Nový Bydžov Vlčková Kateřina (ŠSČR) 25.4.1996 Jiskra Jaroměř Žitná Aneta 20.4.1995 DDM Třebechovice pod Orebem Jan Slavík,KM KHŠS
Přítomni: Back, Brož, Horníček, John, Slavík, host Bielavský (částečně)
1. Krajské přebory družstev - KPŽD odehrálo 10 družstev (o 2 méně než loni), poděkování všem účastníkům za řádné odehrání přeboru,vedoucí nemusel řešit žádné nedostatky, vítěz Panda Rychnov n.K. B postupuje do 1.ČL dorostu - KSŽD odehrálo 12 družstev (nárůst o 4, hrálo se systémem dvou základních skupin a dvou finálových, vedoucí musel udělovat pokuty za různé prohřešky - projednány propozice soutěží družstev 2007/08, doplnění účastníků do KPŽD - KP družstev mladších žáků hrálo 12 družstev = 2 postupy na MČR, v roce 2008 se bude krajský přebor hrát pouze na 5 kol, tempo zůstává stejné 2x30 minut 2. Krajské soutěže jednotlivců - krajské přebory se hrály v Hradci Králové,Dobrušce a Novém Bydžově,všechny přebory proběhly bez problémů - počet účastníků v přeborech v klasickém šachu byl nízký - hráči z domácího oddílu budou na všech turnajích také povinně platit startovné - návrh na zvýšení odměny pořadatelům za uspořádané turnaje na 1000,- Kč - stále se budou trofeje na KP nakupovat jednotně 3. Listina talentů KHŠS - podmínky pro zařazení hráčů a hráček na listinu talentů KHŠS a) hráči (hráčky),kteří získali více než 50 % možných bodů na Mistrovství ČR jednotlivců b) hráči,kteří získali více než 60 % možných bodů na Mistrovství Čech v šachu c) krajští přeborníci v šachu a krajští přeborníci v rapid šachu (chlapci i dívky) d) hráči,kteří převyšují stejně staré vrstevníky, o zařazení rozhodne komise mládeže: doplněni Jakub Souček (91) a Petr Tázlar (93), celkem 28 dětí - hráči z listiny talentů neplatí startovné v krajských přeborech jednotlivců mládeže 4. Soustředění talentů, šachový tábor - byly již 4 jednodenní soustředění, dvě skupiny - trenéři 1.tř. Gonsior a Paukert - první soustředění nové sezóny bude již 13.10.07, účastníci stejní jako letos - zvýšíme počet skupin na tři, je třeba najít dalšího trenéra - tábor v Janských Lázních má 42 přihlášených, 9 zatím neuhrazen poplatek - finanční grant z KÚ pokryje část nákladů na šachové soustředění 5. Odměny za reprezentaci na přeborech republiky - komise předkládá návrh odměn ke schválení VV - příspěvky jsou navrženy podle základního startovného všem účastníkům, kteří uhráli alespoň polovinu možných bodů na republikových soutěžích 6. Mistrovství ČR v rapid šachu 2007 v Jaroměři - příprava je v plném proudu, je zajištěn hrací sál, ubytování, stravování - pořadatel má právo udělit divoké karty, které přednostně dostanou zájemci z KHŠS - zájemci o udělení divokých karet pro účast se přihlásí předsedovi KM do 30.6.2007 - komise mládeže rozhodne o jejich přidělení do 31.7.2007 podle výsledků hráčů a hráček ve skončené sezóně, přednost budou mít přihlášení zájemci 7. Velké ceny a přebory škol - novým vedoucím seriálu se stal Jiří John - řádně proběhla všechna okresní kola přeboru škol,krajské najednou v Rychnově n.Kn. 8. Návrh KM konferenci KHŠS na využití krajských poplatků 1) zvýšit odměny dětem za reprezentaci 2) zvýšit dotace na jednotlivé turnaje 3) příspěvek oddílům za účasti v soutěžích mládeže dle sestaveného žebříčku oddílů KHŠS Zapsal:Jan Slavík
leden 75: Milan Pasker, 28. 65: Josef Kycelt, 6. 60: Jan Ferstl, 20. 55: Jan Skopeček, 25. únor 75: Jaroslav Štěrba, 6. 55: Lubomír Tejkal, 28. 50: Vojtěch Humlíček 6., Mojmír Jindrásek, 9. březen 70: Jaroslav Bradáč, 28. 65: Josephus van Vuuren, 29. 55: Milan Kříž, 8. duben 80: Václav Marel, 22. 75: Josef Vacek, 18. 70: Milan Kuchár, 24. 60: Zdeněk Hrdina 9., Vlastimil Hlubůček, 30. 55: Viktor Sloboda, 28. 50: Josef Veselka, 13. květen 70: Pavel Meduna, 22. 55: František Šveda, 22. 50: Petr Urbanec 11., Zdeněk Roušar, 30. červen 80: Jaroslav Sládek, 26. 75: Beno Langr, 3. 70: Zdeněk Hejzlar 5., Jaroslav Labík, 7. 65: Jaromír Fól, 8. 60: Karel Klecker 4., Petr Králíček, 6. červenec 85: Vladimír Mikule, 28. 65: Jiří Sucharda, 11. 60: Ladislav Mach, 11. 55: Pavel Mráz 12., Zdeněk Dvořák, 17. 50: Jiří Nun, 27., Dagmar Horniaková, 8. srpen 70: Bohuslav Doupovec, 6. 60: Karel Schovánek 12., Pavel Krása, 24. 55: Milan Burdilák 22., Pavel Semerák, 24. září 50: Lubomír Kořínek, 2. říjen 70: Jaroslav Matoulek 11., Miloslav Lenfeld, 13. 65: František Kebort, 9. 55: Dana Mihulková, 12. listopad 60: Petr Chundela 12., Miroslav Ježek, 15. 55: Josef Baťka 20., Stanislav Dian, 26. prosinec 65: Karel Šulc, 25. 60: Petr Kožešník, 17. 50: Jan Kuneš 9., Václav Vopařil, 9. Václav Portych
1) KP jednotlivců + H 18,20 + žen + D 18, 20 + senioři (termín: V. – VII. 2007) - nikdo 2) OP jednotlivců (termín: I. – IV. 2007) - OP Hradecka : pořadatel Václav Portych, Hradec Králové 15.01. - 16.04. 2007 - OP Jičínska: nikdo - OP Náchodska: pořadatel František Fuchs, Náchod 15.01. -16.04. 2007 - OP Rychnovska: pořadatel Bohumil Kotyza, Rychnov n.Kn., leden-duben 2007 - OP Trutnovska: nikdo 3) KP jednotlivců v bleskovém šachu (termín: XII. 2006 – VII. 2007) - šo TJ Náchod, pořadatel Petr Dusbaba, 43. vánoční bleskový turnaj, Náchod 26.12.2006 4) KP jednotlivců (+ žen, H a D 18 + 20, senioři) v rapid šachu(termín: XII. 2006 – VII. 2007) - nikdo 5) KP jednotlivců ve Fischerových šachách (termín: XII. 2006 – VII. 2007) - nikdo 6) KP dvojic v bughouse (termín: XII. 2006 – VII. 2007) - nikdo 7) KP družstev v bleskovém šachu (termín: XII. 2006 – VII. 2007) - šo TJ Slavia Hradec Králové, pořadatel Petr Marek, Hradec Králové duben – květen 2007 8) KP družstev v rapid šachu (předkolo ČP) (termín: XII. 2006 – VII. 2007) - šo DDM Třebechovice p. Or., pořadatel Jan Slavík, Třebechovice 28.01.2007Jmenovaní pořadatelé se tímto schvalují. Žádám je, aby ve smyslu předložených propozic zahájili svoji činnost.
Velké Poříčí 23.11.2006 Jaroslav Čáp, STK KHŠS
Občerstvení při akcích Na osobu a den do výše Nad 6 hodin 80 Kč Do 6 hodin 40 Kč Půjčovné a výpůjčné materiálů (za hrací den) Hodiny analogové do 30 Kč Hodiny digitální do 50 Kč Šachové soupravy do 50 Kč Tiskárna do 100 Kč Počítač do 100 KčSchváleno VV KHŠS dne 31.10. 2006
1) KP jednotlivců + H,D18 + H,D20 + žen + senioři termín: V. – VII. 2007 2) OP jednotlivců termín: I. – IV. 2007 3) KP jednotlivců v bleskovém šachu termín: XII. 2006 – VII. 2007 4) KP jednotlivců (+ žen + H,D18 + H,D20 + senioři) v rapid šachu termín: XII. 2006 – VII. 2007 5) KP jednotlivců ve Fischerových šachách termín: XII. 2006 – VII. 2007 6) KP dvojic v bughouse termín: XII. 2006 – VII. 2007 7) KP družstev v bleskovém šachu termín: XII. 2006 – VII. 2007 8) KP družstev v rapid šachu (předkolo ČP) termín: XII. 2006 – VII. 2007Komentář
Velké Poříčí 23.10.2006 Jaroslav Čáp, STK KHŠS
1. Výběr spolupořadatelů turnajů KHŠS V konkurzním řízení byli vybráni uchazeči o pořádání soutěží: - KP družstev mladších žáků, Sokol Hradec Králové, 17.2.2007 (dvě nabídky) - KP v rapid šachu jednotlivců, Jiskra RMSK Nový Bydžov, 31.3.2007 (dvě nabídky) - KP HD 14-16, Sokol Hradec Králové, 13.4.-15.4.2007, sedm kol (jedna nabídka) - KP HD 8-12, ŠK TJ Dobruška, 12.5.2007 (dvě nabídky) - Velké ceny KH kraje: (celkem šest zájemců o pořádání) Nový Bydžov 23.9., Loko Trutnov 25.11., Sokol HK 9.12., Týniště 20.1., Hořice 28.4. 2. Termínová listina - stanoveny pevné termíny všech krajských akcí - kompletní termínová listina je na webu KHŠS - první hrací termíny družstev: 11.11. KPŽD (změna v propozicích), 4.11. KSŽD 3. Soutěže družstev, losování - při stejném počtu bodů družstev se postupuje u mládeže dle Soutěžního řádu ŠSČR, čl.5.3.3 - Krajský přebor žákovských družstev (KPŽD) - celkem přihlášeno 10 družstev, KM doplnila na poslední volné místo MěDDM Týniště n.O. Los: 1. Panda RK B, 2. Panda RK C, 3. Lázně Bělohrad A, 4. Lázně Bělohrad B, 5. Nový Bydžov B, 6. Sokol HK B, 7. Panda RK D, 8. Týniště, 9. Jaroměř B, 10. Třebechovice - Krajská soutěž žákovských družstev (KSŽD) - přihlášeno 12 družstev družstva byla rozdělena do dvou skupin, po základní části se skupiny rozdělí po třech družstvech do dvou finálových skupin, vzájemná utkání se započítávají, obě finálové skupiny se budou hrát na jednom místě sk. západ: Nový Bydžov C, Kopidlno, Jilemnice, Lázně Bělohrad C, Jaroměř C, Hořice B sk. východ: Panda RK E, Panda RK F, Dobruška, Hronov, Sokol HK C, Týniště První srazy: západ Kopidlno, východ Rychnov n.K. 4. Soustředění talentů - výběr dětí provede KM ve spolupráci s trenéry po Mistrovství Čech - 10-12 dětí bude rozděleno do dvou skupin - jednodenní soustředění bude na různých místech v kraji 5. Krajské přebory - krajský přebor jednotlivců HD 14-16 v Trutnově nebyl odeslán na ELO listinu výsledky se již nebudou posílat, protože děti mají nyní zcela jiné koeficienty - trofeje, medaile a diplomy na KP zajistí svaz, případně dle dohody 6. Soutěže škol v šachu - výsledky přeborů škol musí obsahovat rodná čísla všech účastníků (od základních kol) - každá škola, která uspořádá základní kolo v šachu a zašle včas kompletní výsledkové listiny v elektronické formě, bude mít slevu na startovném v okresním kole za každé družstvo - všeobecné propozice rozeslány všem šachovým oddílům - krajské kolo škol bude pro všechny kategorie najednou v jednom místě 7. Různé - příprava na schůzi české části KM ŠSČR, olympiáda dětí 18.6.-24.6.2007 - šachový tábor KHŠS v Janských Lázních velmi dobře hodnocen všemi účastníky, poděkování pořadateli ZŠ Hradec Králové – Pouchov a všem trenérům a vedoucím - Jiří John informoval o průběhu ME mládeže v šachu v Bosně, náš kraj měl dvě reprezentantky, kvalita ubytování české výpravy neodpovídala významu soutěže - na právě skončeném MČR v rapid šachu získal KH kraj 2 zlaté a 1 bronzovou medaili a v medailovém pořadí byl nejlepší ze všech,pochvala všem účastníků našeho krajeJan Slavík, 16. 10. 06
Rozpočet 05/06 Skutečnost 05/06 P Ř Í J M Y Celkem 150 500,00 Kč 208 821,62 Kč VV - Příjem z registrace 2006 48 000,00 Kč 49 275,00 Kč VV - Úroky 160,00 Kč 375,62 Kč VV - Prodej DGT 840,00 Kč 38 961,00 Kč STK - Startovné dospělí KPJ 25 000,00 Kč 20 750,00 Kč STK - Startovné KP, KS, OP 2006/2007 26 500,00 Kč 32 650,00 Kč 05/06 30.950 Kč STK - Pokuty, odvolani, namitky - Kč 5 400,00 Kč STK - Školení, semináře STK 2 000,00 Kč 2 550,00 Kč STK - Grant KÚ pro STK - KP 5 000,00 Kč 6 000,00 Kč KM - Start. mlád. VC, KPJ 15 500,00 Kč 17 410,00 Kč KM - Startovné KPŽD, KSŽD 2005/2006 1 500,00 Kč 1 450,00 Kč KM - pokuty, odvolání, námitky - Kč 1 650,00 Kč KM - Granty KÚ plánované 2 granty mládež 25 000,00 Kč 31 000,00 Kč KM - Školení, semináře 1 000,00 Kč 1 350,00 Kč V Ý D A J E Celkem 172 800,00 Kč 211 121,70 Kč Rozpočet STK Celkem 51 800,00 Kč 52 757,00 Kč KPJ+18,20 dotace 30 000,00 Kč 34 435,00 Kč KP rapid ceny 800,00 Kč 700,00 Kč KP blesk ceny 500,00 Kč 700,00 Kč ČP družstev ceny 800,00 Kč 796,00 Kč KP bughouse ceny 500,00 Kč 500,00 Kč KP blesk družstev ceny 1 000,00 Kč 1 000,00 Kč Vedení KP vč. databáze partií 1 300,00 Kč 1 300,00 Kč Vedení KS po 700 1 400,00 Kč 1 400,00 Kč Vedení RP po 500 2 000,00 Kč 2 000,00 Kč Rozhodčí RPJ po 250, delegace rozhodčích KPD 3 500,00 Kč 2 023,00 Kč Schůze STK 1 000,00 Kč - Kč FIDE ELO 6 000,00 Kč 4 457,00 Kč Reprezentace 100 let 3 000,00 Kč 3 446,00 Kč Rozpočet KM Celkem 66 000,00 Kč 70 669,00 Kč KPJ mládeže 2 turnaje 9 000,00 Kč 8 053,50 Kč KP mládeže rapid 4 000,00 Kč 8 469,50 Kč KP družstev ml. žáků 2 000,00 Kč 650,00 Kč VC KHŠS vč. cen za celkové um. 22 500,00 Kč 20 525,00 Kč KPŽD, KSŽD - příspěvek vč. cen za celkové um. 10 000,00 Kč 10 845,00 Kč KP školních družstev 500,00 Kč - Kč Krajská soustředění mládeže, tábor 3 000,00 Kč 4 738,00 Kč Schůze KM - Kč 488,00 Kč Dotace na reprezentaci kraje v M Čech a M ČR 15 000,00 Kč 16 900,00 Kč Rozpočet VV Celkem 45 000,00 Kč 83 072,70 Kč Konference září 2005 3 600,00 Kč 904,00 Kč Schůze VV 3 000,00 Kč 2 394,00 Kč Webmaster vč. daně práce + internet 9 000,00 Kč 9 000,00 Kč Admin. výdaje, Internet, množ., pošta, tisky 3 000,00 Kč 279,50 Kč Odměny členů VV vč. daně 18 000,00 Kč 16 276,00 Kč Ročenka KHŠS 2004/2005 1 500,00 Kč 600,00 Kč Propagace šachu 2 000,00 Kč 6 576,00 Kč Školení, semináře T a R 3 000,00 Kč 5 383,00 Kč Nákup DGT - Kč 38 929,00 Kč Banka - poplatky, vedení účetnictví 1 900,00 Kč 2 731,20 Kč Rozpočtová reserva 10 000,00 Kč 4 623,00 Kč OKI B4100 Výsledek hospodaření KHŠS -22 300,00 Kč -2 300,08 Kč Majetek k 25. 9. 2005 13 ks DGT2000 Majetek k 16. 9. 2006 14 ks DGT2000 1 ks laserová tiskárna OKI B4100Komentář: značné zvýšení financí na straně příjmů i výdajů způsobil nákup a následný odprodej 22 ks DGT. Po odečtení těchto částek vycházejí výdaje všech účtovacích středisek STK, KM a VV přibližně v souladu s plánem.
Jiří Bielavský, hospodář KHŠS, 16. 9. 2006
Skut. 05/06 Rozpočet 06/07 P Ř Í J M Y Celkem 207 121,00 Kč 154 000,00 Kč VV - Příjem z registrace 2006 49 275,00 Kč 48 000,00 Kč VV - Úroky 375,00 Kč 300,00 Kč VV (KR) - Školení, semináře KR 2 550,00 Kč 2 000,00 Kč VV - DGT prodej 38 961,00 Kč - Kč STK - Startovné KP, KS, RS 2007/2008 30 950,00 Kč* 27 700,00 Kč *jen 06/07 STK - Startovné dospělí KPJ 20 750,00 Kč 21 000,00 Kč STK - Pokuty, odvolani, namitky 5 400,00 Kč - Kč STK - Grant KÚ pro STK - KP 6 000,00 Kč 5 000,00 Kč KM - Startovné KPŽD, KSŽD 2006/2007 1 450,00 Kč 2 000,00 Kč KM - Start. mlád. VC, KPJ 17 410,00 Kč 17 000,00 Kč KM - Granty KÚ KPJ mládeže, VC 31 000,00 Kč 30 000,00 Kč KM - Pokuty, odvolání, námitky 1 650,00 Kč - Kč KM - Školení, semináře KM 1 350,00 Kč 1 000,00 Kč V Ý D A J E Celkem 209 545,00 Kč 179 000,00 Kč Rozpočet STK Celkem 52 757,00 Kč 53 800,00 Kč KPJ+18,20 dotace 34 435,00 Kč 28 500,00 Kč KP Fischer v rámci KPJ 500,00 Kč KP ženy, dorostenky v rámci KPJ 1 000,00 Kč KP rapid ceny 700,00 Kč 1 000,00 Kč KP blesk ceny 700,00 Kč 1 000,00 Kč ČP družstev ceny 796,00 Kč 1 000,00 Kč KP bughouse ceny 500,00 Kč 500,00 Kč KP blesk družstev ceny 1 000,00 Kč 1 000,00 Kč Vedení KP vč. databáze partií 1 300,00 Kč 1 500,00 Kč Vedení KS po 1000 1 400,00 Kč 2 000,00 Kč Vedení RS po 700 2 000,00 Kč 2 800,00 Kč Rozhodčí OPJ po 500, delegace KPD 2 023,00 Kč 3 500,00 Kč Schůze STK - Kč 1 000,00 Kč FIDE ELO 4 457,00 Kč 5 000,00 Kč MČR krajských družstev 3 446,00 Kč 3 500,00 Kč Rozpočet KM Celkem 70 669,00 Kč 68 500,00 Kč KPJ mládeže 2 turnaje 8 053,50 Kč 9 000,00 Kč KP mládeže rapid 8 469,50 Kč 4 000,00 Kč KP družstev ml. žáků 650,00 Kč 2 000,00 Kč VC KHŠS vč. cen za celkové um. 20 525,00 Kč 22 500,00 Kč KPŽD, KSŽD - dotace vč. cen 10 845,00 Kč 10 000,00 Kč KP školních družstev - Kč 500,00 Kč Krajská soustředění mládeže, tábor 4 738,00 Kč 5 000,00 Kč Schůze KM 488,00 Kč 500,00 Kč Dotace na reprezentaci v M Čech a MČR 16 900,00 Kč 15 000,00 Kč Rozpočet VV Celkem 81 496,00 Kč 46 700,00 Kč Konference září 2006 904,00 Kč 1 500,00 Kč Schůze VV 2 394,00 Kč 3 000,00 Kč Webmaster vč. daně práce + internet 9 000,00 Kč 10 000,00 Kč Admin.výd., Internet, množ., pošta, tisky 279,00 Kč 3 000,00 Kč Odměny členů VV vč. daně 14 700,00 Kč* 20 000,00 Kč *jen 05/06 Ročenka KHŠS 2005/2006 600,00 Kč 1 500,00 Kč Propagace šachu 6 576,00 Kč 2 000,00 Kč Nákup DGT 38 929,00 Kč - Kč Školení, semináře KR 5 383,00 Kč* 3 000,00 Kč *včetně KM Banka - poplatky, vedení účetnictví 2 731,00 Kč 2 700,00 Kč Rozpočtová reserva 4 623,00 Kč 10 000,00 Kč Výsledek hospodaření KHŠS -2 424,00 Kč -25 000,00 Kč plán 2005/2006 -22 300,00 KčKomentář
Jiří Bielavský, 15. 9. 2006
Ve všech krajských přeborech zajistí KHŠS všechny trofeje (poháry) pro nejlepší,
případně diplomy a medaile. Oddíl bude zajišťovat pouze věcné ceny.
Písemné přihlášky zasílejte do 30.září 2006 (do 24.srpna 06 na turnaj 23.9.06) na e-mail: jan-slavik@seznam.cz nebo na adresu Jan Slavík, Palackého 1018, 50346 Třebechovice p.Or. Tel. 608609317, 495593676
Jan Slavík, předseda KM KHŠS, 4.8.2006
Přítomni: J. Bielavský, J. Čáp, J. Slavík, J. Šmíd Omluveni: V. Jonáš, V. Portych, M. Vaňková
KPJ v Janských Lázních KP mládeže Červený Kostelec KP rapid mládeže Hořice Soustředění talentů KHŠS (Rychnov nad Kněžnou) Schůzi lektorů tábora KP 14, 16 mládeže v Trutnově
Ročník 1990 Marečková Martina (talent ŠSČR) 15.1.1990 Panda Rychnov nad Kněžnou Ročník 1991 Souček Jakub 4.6.1991 Jiskra Hořice Ročník 1992 Baťka Jan 9.9.1992 DDM Třebechovice pod Orebem Dvořák David 5.6.1992 Sokol Hradec Králové Prokopová Jiřina (talent ŠSČR) 28.8.1992 Jiskra RMSK Nový Bydžov Žitný Dominik 30.8.1992 DDM Třebechovice pod Orebem Ročník 1993 Kracík Tomáš 28.1.1993 DDM Třebechovice pod Orebem Šafařík Jakub 22.9.1993 Jiskra Hořice Šrejber Michal 1.6.1993 Jiskra Jaroměř Vaněk Tomáš 11.4.1993 Jiskra RMSK Nový Bydžov Ročník 1994 Ježek Adam 8.2.1994 Panda Rychnov nad Kněžnou Tobišková Petra 8.5.1994 ŠK MěDDM Týniště nad Orlicí Ročník 1995 Kraus Tomáš 30.8.1995 Jiskra Hořice Šedivý Martin 26.4.1995 Jiskra RMSK Nový Bydžov Ročník 1996 Horníček Pavel 18.1.1996 Panda Rychnov nad Kněžnou Johnová Eliška (talent ŠSČR) 16.5.1996 Jiskra Hořice Vaníček Vojtěch 23.7.1996 Jiskra RMSK Nový Bydžov Vlčková Kateřina 25.4.1996 Jiskra Jaroměř Ročník 1997 Macháň Jan 22.7.1997 Panda Rychnov nad Kněžnou Nyklová Markéta 4.11.1997 DDM Třebechovice pod Orebem Pražák Matouš 29.7.1997 Jiskra RMSK Nový Bydžov Sršeň Tomáš 18.11.1997 Panda Rychnov nad Kněžnou Ročník 1998 Freisleben Matěj 21.9.1998 Jiskra Jaroměř Gregor Jiří 17.6.1998 TJ Dobruška Plačko Martin 8.2.1998 Jiskra Jaroměř Ročník 1999 Danielová Anna 7.1.1999 Panda Rychnov nad Kněžnou Ročník 2000 Jireš Michal 11.3.2000 Panda Rychnov nad Kněžnou
Jméno Oddíl MČR rapid MČech 12-16 MČech 8-10 MČR 10-16 MČR 8 Celkem Marečková Panda RK 1200 1200 Horníček Pavel Panda RK 150 400 500 1050 Macháň Panda RK 150 150 Sršeň Panda RK 150 150 Jireš Panda RK 300 150 450 3000 Johnová Hořice 500 500 1500 2500 Souček Hořice 400 400 Kraus Hořice 200 400 800 1400 Šafařík Hořice 150 150 4450 Vaněk Tomáš N. Bydžov 200 400 600 Prokopová N. Bydžov 200 400 800 1400 Šedivý N. Bydžov 400 400 Vaníček Vojtěch N. Bydžov 150 150 Pražák N. Bydžov 150 150 2700 Kracík Třebechovice 200 200 Žitný Třebechovice 400 400 Baťka Třebechovice 400 400 1000 Šrejber Jaroměř 200 1000 1200 Plačko Jaroměř 300 300 Freisleben Jaroměř 300 150 450 1950 Gregor Dobruška 150 150 Dvořák Sokol HK 150 400 550 1950 4600 2650 4300 300 13800 Další účastníci bez příspěvku KHŠS MČR rapid šach: Ševčík, Šedivá, Tobišková, Žitná, Šturmová Mistrovství Čech HD 12-16: Paulovič, Eibl, L. Vaníček, J. Mílek, Šedivá, Tobišková, Žitná Mistrovství Čech HD 8-10: Karásek, Ulman, Ševčík, Šrámek, Pokorný, Vlčková, K. Nyklová, M. Nyklová, Mikuláš MČR HD 10-16: Šedivá MČR HD 8: J. Fiala, V. Fiala, Danielová Družstva MČR družstev starších žáků .. Sokol Hradec Králové 800 .. Jiskra Hořice 600 .. DDM Třebechovice 400 .. Panda Rychnov n.Kn. (turnaj dvojic) 300 MČR družstev mladších žáků .. Panda Rychnov nad Kněžnou 1000 Odměny byly schváleny VV KHŠS dne 29. 6. 2006, celkem bude vyplaceno 16.900,- KčJan Slavík, 29. 6. 2006
1. Tábor - KHŠS opět pořádá tábor se zaměřením na šachy v Janských Lázních - zájem dětí je větší než loni,někteří ještě nemají zaplacen účastnický poplatek - všichni trenéři a vedoucí jsou již zajištěni - další tábor se koná opět v Čisté 2. Krajské soutěže družstev a jednotlivců - KPŽD odehrálo 12 družstev,vítěz Sokol HK postupuje do 1.ČL dorostu - letos se poprvé hrála krajská soutěž družstev (KSŽD),zúčastnilo se 8 družstev, hrálo se formou dvou srazů na různých místech,vítěz Panda Rychnov n.Kn. D postupuje do KPŽD, kde vystřídá sestupující MěDDM Týniště n.Orl. - vedoucí KPŽD musel uložit mnoho pokut za různé prohřešky - KM připravila ke schválení VV rozpis mládežnických soutěží družstev na novou sezónu - změna vedoucích soutěží družstev: KPŽD Jan Horníček, KSŽD Tomáš Back - náš kraj měl nejvíce započítaných družstev v KP mladších žáků = 2 postupy na MČR - krajské přebory jednotlivců se uskutečnily na třech různých místech, novým spolupořadatelem byl Červený Kostelec, počet hrajících účastníků na přeborech neodpovídal jejich významu - díky dobrému počtu registrovaných dětí má KH kraj dostatek postupových míst na republikové soutěže,jména všech postupujících zpracuje a zašle oddílům předseda KM - od roku 2007 bude mít KM právo nominovat na MČR v rapid šachu v každé kategorii jednoho hráče (hráčku),který si nezajistí postup z KP - osvědčil se nákup trofejí jednotně pro všechny mládežnické krajské přebory 3. Velké ceny a přebory škol - celkové pořadí velkých cen je bohužel bez kompletních údajů o hráčích - přebory škol se konaly ve všech kolech,přibylo základních kol na jednotlivých školách - okresní a krajská kola bude moci hrát více družstev jedné školy 4. Listina talentů KHŠS - podmínky pro zařazení hráčů a hráček na listinu talentů KHŠS a) účastníci MČR mládeže v šachu (Zlaté Hory) v chlapeckých kategoriích b) hráči (hráčky),kteří získali alespoň 50 % možných bodů na Mistrovství ČR jednotlivců nebo Mistrovství Čech v šachu c) krajští přeborníci v šachu a krajští přeborníci v rapid šachu (chlapci i dívky) d) hráč,který výrazně herně převyšuje své stejně staré vrstevníky; o zařazení hráče rozhodne komise mládeže: doplněna Kateřina Vlčková (96) - listina talentů platí do 31.5.2007, bude umístěna na internetových stránkách KHŠS - hráči z listiny talentů neplatí startovné na KP jednotlivců mládeže 5. Soustředění talentů KHŠS - na základě výsledků Mistrovství Čech byly vytvořeny dvě skupiny nejlepších šachistů - proběhla tři jednodenní soustředění - skupiny vedli trenéři 1.třídy Evžen Gonsior a Martin Paukert - ze všech stran kladně hodnoceno jako důležitá akce pro šachový vývoj dětí 6. Odměny úspěšným hráčům a oddílům na republikových soutěžích - komise předkládá návrh odměn ke schválení VV, příspěvky jsou navrženy všem účastníkům, kteří uhráli alespoň polovinu možných bodů - pro výpočet příspěvku se vychází vždy ze základního startovného v soutěži 7. Olympiáda dětí a mládeže - v červnu 2007 se uskuteční olympiáda dětí,kde budou opět zastoupeny šachy - nominační kritéria komise mládeže: 1. MČR mládeže v klasickém šachu 2007 2. MČR v rapid šachu 2006 3. Mistrovství Čech 2006 4. Aktuální ELO, ostatní soutěže 8. Různé - sestaven žebříček oddílů KHŠS podle účasti mládeže v šachových soutěžích 2005/06 - od 1.7.2006 platí nový zákon o silniční dopravě,který nařizuje používání dětských autosedaček - pro dopravu dětí na sportovní akce do 1.5.2008 platí výjimka ze zákona o povinném používání dětských autosedaček, při omezení rychlosti na 70 km/hod se děti nemusí ani připoutat Zapsal: Jan Slavík
KP družstev Spartak Vrchlabí 400 Kč 2x neoprávněný start hráče L. Novotného ŠK Lípa 100 Kč Nenahlášení rozhodčího 9. kolo (dr. B) Spartak Vrchlabí 100 Kč Nenahlášení rozhodčího 9. kolo Panda Rychnov n.Kn. 100 Kč Nenahlášení rozhodčího 9. kolo ŠK Lípa 600 Kč Nenastoupení hráče zákl. sestavy ke 2 utkáním (E. Gonsior-A, P. Mego-B) TJ Dvůr Králové n.L. 200 Kč Nenastoupení hráče, uvedeného v zápise o utkání (2x 4. kolo) ŠK Lípa 200 Kč Nenastoupení hráče, uvedeného v zápise o utkání (7. a 8. kolo, dr. C) Panda Rychnov n.Kn. 100 Kč Nenastoupení hráče, uvedeného v zápise o utkání (10. kolo) Slovan Broumov 200 Kč Neobsazení posledních šachovnic (10. a 11. kolo) ŠK Lípa 300 Kč Neobsazení posledních šachovnic (2 x 11. kolo - C, 11. kolo - A) KS - východ Sokol Hradec Králové 100 Kč Nenastoupení hráče, uvedeného v zápise o utkání (Švagerka) Jiskra Jaroměř 300 Kč Nenastoupení hráčů, uvedených v zápise o utkání (Kudr, Bradáč, Michalička) Ortex Hradec Králové 200 Kč Nenastoupení hráčů, uvedeného v zápise o utkání (Škaloud, Kuta) TJ Náchod 100 Kč Nenastoupení hráče, uvedeného v zápise o utkání (Hepnar - Maspork) ŠK Lípa 100 Kč Neobsazení poslední šachovnice (1x) KS - západ Lokomotiva Trutnov 300 Kč Nenastoupení hráče zákl. sestavy ke 2 utkáním (M. Sommer) TJ Lázně Bělohrad 100 Kč Nenastoupení hráče, uvedeného v zápise o utkání (4. kolo) TJ Dvůr Králové n.L. 300 Kč Nenastoupení hráče, uvedeného v zápise o utkání (2x 4. kolo, 5. kolo) ŠK Lípa 100 Kč Nenastoupení hráče, uvedeného v zápise o utkání (5. kolo) Jiskra Hořice 200 Kč Nenastoupení hráče, uvedeného v zápise o utkání (2x 7. kolo) ŠK Lípa 100 Kč Neobsazení poslední šachovnice (8. kolo) RP - sever ŠK AD Jičín 100 Kč Opakované pozdní hlášení výsledku RP - východ TJ Hronov 300 Kč Nenastoupení hráče, uvedeného v zápise o utkání (3x) RP - jih Panda Rychnov n.Kn. 300 Kč Kontumace utkání dr. E, Sp. Rychnov n. Kn. bude poukázáno 150 Kč RP - západ Jiskra Jaroměř 300 Kč Nenastoupení hráče, uvedeného v zápise o utkání (Daxner, Šrejber, Bradáč)
Sumář podle oddílů Slovan Broumov 200 Kč* TJ Dvůr Králové n.L. 500 Kč* Jiskra Hořice 200 Kč* Ortex Hradec Králové 200 Kč* Sokol Hradec Králové 100 Kč* TJ Hronov 300 Kč* Jiskra Jaroměř 600 Kč* ŠK AD Jičín 100 Kč* TJ Lázně Bělohrad 100 Kč* ŠK Lípa 1500 Kč* TJ Náchod 100 Kč* Panda Rychnov n.Kn. 500 Kč Lokomotiva Trutnov 300 Kč* Spartak Vrchlabí 500 Kč* * Uhrazené pokuty jsou označeny hvězdičkou, stav k 7. 7.
Výše uvedenou celkovou pokutu uhraďte do 30. 6. na účet KHŠS č. ú. (eBanka): 1502073001 /2400, uveďte variabilní symbol ve tvaru 18xxx31, kde 18xxx je číslo oddílu. Platíte-li přes poštu, prosím o zprávu o platbě mailem kvůli pravidelnému zkomolení údajů ze složenky. Dojití platby si můžete kontrolovat internetem na výše uvedeném transparentním účtu. Po dohodě je možno zaplatit pokutu hospodáři KHŠS v hotovosti. Upozornění: Při neuhrazení pokuty nebudou přijaty přihlášky oddílu do soutěží. Platbu pokuty nespojujte s žádnou jinou platbou (např. se startovným).
KPŽD Sokol Hradec Králové 300 Kč Pozdní úhr. startovného 100, neúplné soupisky 50, opraveno, 2x (za obě dr.) TJ Lázně Bělohrad 800 Kč Pozdní úhr. start. 23.12. 300, neúplné soupisky 100 Kč, 2x (za obě dr.) Panda Rychnov n.Kn. 300 Kč Pozdní úhr. start. 21.12. (dr. C) Jiskra Jaroměř 100 Kč Neúplná soupiska DDM Týniště n.O. 50 Kč Neúplná soupiska Sokol Nová Paka 100 Kč Neúplná soupiska Upozornění: pokuty KPŽD neplaťte, budou odečteny z příspěvku družstvům za odehrání soutěže.Jiří Bielavský, hospodář KHŠS, 13. 5. 2006
Byla schválena zpráva STK. Schváleny byly postupy a sestupy družstev a pokuty udělené během soutěže. Výzvu k zaplacení pokut pošle hospodář provinivším se oddílům.
Pro výchovu mládeže bylo navrženo vytvořit tréninkové středisko mládeže. Komunikací se ŠSČR pověřen J. SlavíkPředseda KHŠS J. Šmíd informoval:
o konferenci ŠSČR konané v Havlíčkově Brodě.
o schválených grantech pro KHŠS.
o chystané Letní olympiádě dětí a mládeže, která se uskuteční v Ústí nad Labem
v červnu 2007 a budou tam opět zastoupeny šachy.
Neproplaceno je: - ročenka 2004/2005
Nevyúčtovány zůstávají akce:Řešeno byla otázka doplnění komise rozhodčích po odstoupení jejího předsedy J. Bielavského. Bude jednáno s vybranými adepty.
VV schválil vyplacení odměn vedoucím soutěží ve výši:VV schválil vyplacení odměn rozhodčím (vedoucím) okresních přeborů jednotlivců
Jmenovitě: 300,- Kč J. Čáp (OP Náchodsko)
300,- Kč B. Kotyza (OP Rychnovsko)
250,- Kč J. Vochozka (OP Hradecko)
300,- Kč V. Portych (OP Hradecko)
200,- Kč J. Balcar (OP Hradecko)
250,- Kč J. Bielavský (OP Hradecko)
250,- Kč M. Krása (OP Hradecko)
VV schválil vyplacení příspěvku 500 Kč, resp. 200 Kč za odehrání KPŽD, resp. KSŽD. výplata bude provedena oddílům po odečtení případných pokut.
VV souhlasí s využitím webu ŠSČR při informování o soutěžích KHŠS.VV nominuje jako rozhodčího na KPJ J. Čápa
VV odsouhlasil nákup pohárů pro vítěze krajských přeborů jednotlivců a družstev (z fondu propagace).VV schválil, vzhledem k výsledkům hospodaření, uvolnění z rozpočtové rezervy částky 4000,- Kč pro nákup tiskárny.
VV schválil vyplacení 150,- Kč oddílu Spartak Rychnov nad Kněžnou (podíl z pokuty za nenastoupení soupeře v RP jih).VV projednal E-mail J. Daniela. Odpověď pošle předseda J. Šmíd.
VV pověřil vedoucího STK zpracováním návrhu propozic soutěží družstev pro sezonu 2006/2007. Návrh bude předložen do 15. června a bude projednán na další schůzi VV.27.4. v Hradci Králové
Zapsal v. Jonáš
Danielová Anna 7.1.1999 Panda Rychnov nad Kněžnou Derner Josef 26.7.1997 Panda Rychnov nad Kněžnou Dvořák David 5.6.1992 Sokol Hradec Králové Horníček Pavel 18.1.1996 Panda Rychnov nad Kněžnou Johnová Eliška (talent ŠSČR) 16.5.1996 Jiskra Hořice Kohout Martin 1.12.1993 Jiskra RMSK Nový Bydžov Kracík Tomáš (talent ŠSČR) 28.1.1993 DDM Třebechovice pod Orebem Kraus Tomáš (talent ŠSČR) 30.8.1995 Jiskra Hořice Macháň Jan 22.7.1997 Panda Rychnov nad Kněžnou Marečková Martina (talent ŠSČR) 15.1.1990 Panda Rychnov nad Kněžnou Paclík Vít 23.8.1997 Jiskra Jaroměř Patrná Vendula 11.1.1989 MěDDM Týniště nad Orlicí Plačko Martin 8.2.1998 Jiskra Jaroměř Pokorný David 20.10.1997 Panda Rychnov nad Kněžnou Pražák Matouš 29.7.1997 Jiskra RMSK Nový Bydžov Prokopová Jiřina 28.8.1992 Jiskra RMSK Nový Bydžov Rychna Lukáš 29.5.1989 ŠK AD Jičín Souček Jakub 4.6.1991 Jiskra Hořice Šedivá Kamila 22.4.1993 Jiskra RMSK Nový Bydžov Šedivý Martin 26.4.1995 Jiskra RMSK Nový Bydžov Ševčík Radek 9.11.1997 Panda Rychnov nad Kněžnou Sršeň Tomáš 18.11.1997 Panda Rychnov nad Kněžnou Šrámek Richard 27.7.1997 Jiskra Jaroměř Šrejber Michal 1.6.1993 Jiskra Jaroměř Šturmová Alžběta 10.1.1995 TJ Lázně Bělohrad Ulman Jakub 26.11.1997 TJ Dobruška Vaníček Vojtěch 23.7.1996 Jiskra RMSK Nový Bydžov Vaněk Tomáš 11.4.1993 Jiskra RMSK Nový Bydžov Vlčková Kateřina 25.4.1996 Jiskra Jaroměř Žitný Dominik 30.8.1992 DDM Třebechovice pod Orebem
KPJ A (Fide turnaj) + KP Fischerovy šachy (min. 1. třída) - Janské Lázně, květen 2006Kde není uvedena minimální kvalifikace, stačí 3. třída.
KPJ B turnaj - Janské Lázně, květen 2006
KP družstev blesk v Hradci Králové (min. 2. třída)
KP družstev v rapidu v Třebechovicích
KPJ blesk v Náchodě - rozhodčí V. Velecký (R2)Jiří Bielavský, předseda KR, 14. 12. 2005
KP družstev mladších žáků, Hradec Králové, únor 2006 - rozhodčí Martin Paukert (R1)
KPJ mládeže H14, 16 v dubnu v Trutnově - rozhodčí D. Onderek a J. John (oba R1)
KPJ mládeže H,D8-12 v dubnu v Červeném Kostelci - M. Pavlíček (R3)
KPJ mládeže rapid v Hořicích - J. John (R1)
KPJ rapid v Třebechovicích - J. Slavík (R3)
KP jednotlivců + H 18,20 + ženy + D 18,20
Předpokládalo se uspořádání všech uvedených kategorií na jednom místě a termínově v návaznosti na přebory mládeže, příp. KP žen + D 18,20 i jako samostatný turnaj v jiném termínu a jiným pořadatelem.
Vzhledem k tomu, že se nikdo nepřihlásil pořadatelství si vzal na starost Jaroslav Šmíd, který připraví propozice – předpoklad druhý víkend Janské Lázně
KPj blesk: TJ Náchod (Petr Dusbaba)
KPj rapid: DDM Třebechovice (Jan Slavík)KPj Fischer: Nikdo se nepřihlásil, bude uspořádán v rámci KPj
KP bughouse: Nikdo se nepřihlásil, bude osloven Dušan Škaloud (Slavia HK), případně Michal Cerha (TJ Náchod)KP družstev blesk: Nikdo se nepřihlásil, zajistí Jiří Bielavský ve spolupráci se Slavii HK
Z podkladů předsedy STK J. Čápa upravil J. Šmíd
a) KP HD 14-16, Trutnov, bude hrán na osm kol ve třech dnech2. Termínová listina
b) KP HD 8-12, Červený Kostelec, 8.4.2006
c) KP v rapid šachu, Hořice, 13.5.2006
d) KP družstev mladších žáků, Sokol Hradec Králové 11.2.2006
e) Velké ceny jednotlivců Nový Bydžov, Hořice, Sokol Hradec Králové, Trutnov, Týniště
- určeny hrací termíny soutěží družstev3. Losování soutěží družstev
- termín KP 14-16 předběžně 29.4.-1.5.,bude stanoven mimo KP dospělých
- kompletní termínová listina je na webu KHŠS
- nemistrovské turnaje pro děti mimo krajské akce
- při rovnosti bodů je prvním rozhodujícím kritériem skóre, článek 5.3.3. b) Soutěžního řádu vypuštěn dle doporučení konference KHŠS4. Soutěže škol
- Krajský přebor žákovských družstev (KPŽD) 12 družstev
Los: 1. Sokol HK A, 2. Sokol HK B, 3. Lázně Bělohrad A, 4. Lázně Bělohrad B, 5. Jaroměř B, 6. Dvůr Králové, 7. Panda Rychnov C, 8. Panda Rychnov B, 9. Třebechovice, 10. Týniště, 11. Nová Paka, 12. Nový Bydžov B
Poslední družstvo sestoupí do krajské soutěže
První termín je 26.11., trojkolo
- Krajská soutěž žákovských družstev (KSŽD), zatím 7 družstev
Přihlášeni Sokol HK C, Nový Bydžov C, Jaroměř C, Panda Rychnov D, Panda Rychnov E, Hronov, Dobruška možnost se dodatečně přihlásit i po termínu přihlášek
soutěž bude hrána systémem srazu všech účastníků
- každá škola, kde proběhne základní kolo, bude mít slevu na startovném v okresním kole5. Školení trenérů
- šachové soutěže musí organizovat svaz, protože AŠSK nespolupracuje
- KHŠS uspořádal školení trenérů 3.třídy, školení absolvovalo a zkoušky úspěšně složilo 11 zástupců z našeho kraje6. Soustředění talentů
- školení se konalo v srpnu v Čisté, zkoušky v Jaroměři
- soustředění bude organizováno pouze pro vybrané dětiZapsal Jan Slavík
- komise mládeže vytvoří skupinu 10-12 dětí z listiny talentů a podle výsledků na Mistrovství Čech 2005
- před každým setkáním s trenéry domácí úkoly
- skupiny povedou kvalifikovaní trenéři
- vyhodnocení všech účastníků po skončení šachové sezóny
Schváleno konferencí KHŠS dne 25. 9. 2005 P Ř Í J M Y Celkem 150 500,00 Kč Příjem z registrace 2006 48 000,00 Kč Startovné KP, KS, RP 2006/2007 26 500,00 Kč Startovné KPŽD, KSŽD 2005/2006 1 500,00 Kč Start. mlád. VC, KPJ 15 500,00 Kč Startovné dospělí KPJ 25 000,00 Kč Granty KÚ plánované 2 granty mládež 25 000,00 Kč Úroky 160,00 Kč Pokuty, odvolani, namitky - Kč Prodej DGT 840,00 Kč Grant KÚ pro STK - KP 5 000,00 Kč Školení, semináře STK 2 000,00 Kč Školení, semináře KM 1 000,00 Kč V Ý D A J E Celkem 172 800,00 Kč Rozpočet STK Celkem 51 800,00 Kč KPJ+18,20 dotace 30 000,00 Kč KP rapid ceny 800,00 Kč KP blesk ceny 500,00 Kč ČP družstev ceny 800,00 Kč KP bughouse ceny 500,00 Kč KP blesk družstev ceny 1 000,00 Kč Vedení KP vč. databáze partií 1 300,00 Kč Vedení KS po 700 1 400,00 Kč Vedení RP po 500 2 000,00 Kč Pořadatelství KP, ČP po 500 - Kč Rozh. RPJ po 250, delegace rozh. KPD 3 500,00 Kč Schůze STK 1 000,00 Kč FIDE ELO 6 000,00 Kč Reprezentace 100 let 3 000,00 Kč Rozpočet KM Celkem 66 000,00 Kč KPJ mládeže 2 turnaje 9 000,00 Kč KP mládeže rapid 4 000,00 Kč KP družstev ml. žáků 2 000,00 Kč VC KHŠS vč. cen za celkové um. 22 500,00 Kč KPŽD, KSŽD - příspěvek vč. cen za umíst. 10 000,00 Kč KP školních družstev 500,00 Kč Krajská soustředění mládeže, tábor 3 000,00 Kč Dotace na reprezent. kraje v M Čech, MČR 15 000,00 Kč Rozpočet VV Celkem 45 000,00 Kč Konference září 3 600,00 Kč Schůze VV 3 000,00 Kč Webmaster vč. daně práce + internet 9 000,00 Kč Admin. výd., Internet, množ., pošta, tisk 3 000,00 Kč Odměny členů VV vč. daně 18 000,00 Kč Ročenka KHŠS 2004/2005 1 500,00 Kč Propagace šachu 2 000,00 Kč Školení, semináře T a R 3 000,00 Kč Nákup DGT - Kč Banka - poplatky, vedení účetnictví 1 900,00 Kč Rozpočtová reserva 10 000,00 Kč Plánovaný výsledek hospodaření KHŠS -22 300,00 Kč KHŠS vlastní celkem 13 ks DGT 2000Jiří Bielavský, hospodář KHŠS
Předseda KHŠS zhodnotil sezónu 2004/05 jako úspěšnou, konstatoval nárůst akcí, zvětšila se členská základny, zvýšila se i úroveň soutěží. Uspořádány byly všechny předpokládané akce.
Termínový kalendář – budou vypsány konkurzy na pořadatelství. U soutěží dospělých bude přispíváno pořadatelům pouze na ceny, u soutěží mládeže (tzn. do 16 let) bude příspěvek i na pořadatelství. Předseda KHŠS bude jednat s PDŠS o možnosti spojení KPj a o případném příspěvku od PDŠS.Losovací schůze bude spojená s konferencí a uskuteční se v neděli 25. září 2005 v Hradci Králové. Pozvánky rozešle sekretář V. Portych oddílům emailem. Na losovací schůzi musí oddíly dodat soupisky (dle soutěžního řádu) dvojmo a musí mít na losování svého zástupce.
Přezkoušení rozhodčích III. třídy formou testu se uskuteční v sobotu 29. října 2005 od 14.00 hodin v Penzionu Protěž Janské Lázně – propozice vydá J. Bielavský.Soutěž družstev krajů (10 lidí – rapid) – vedoucí určí a osloví J. Čáp.
Školení trenérů III. třídy proběhlo v Čisteckém Bolkově pod vedením J. Johna za účasti 15 frekventantů – zkoušení proběhne 1. října 2005 v Jaroměři.VV souhlasí s rozhodnutím KM o nominaci M. Šrejbera a M. Marečkové na turnaj mládeže v bleskovém šachu před Galavečerem Českého šachu dne 18. září.
KHŠS uspořádal tábor pro děti, kterého se zúčastnilo 28 dětí (27 z našeho KHŠS) – celkové hodnocení účastníků bylo dle ankety velmi pozitivní. VV souhlasí se závěrečnou zprávou a finančním vyúčtováním tábora.VV schvaluje odměny pro členy VV za leden – srpen 2005.
VV předkládá konferenci KHŠS schválení rozpočtu na sezónu 2005/06.
VV navrhuje konferenci KHŠS pořadí delegátů na konferenci ŠS ČR pro rok 2006 v tomto pořadí: J. Šmíd, J. Čáp, J. Slavík, V. Jonáš, V. Portych, J. Bielavský
VV souhlasí s rozdělením družstev do jednotlivých skupin KS a RP dle návrhu STK.
VV schvaluje návrat ke hracímu tempu v RP na 90 minut/30 tahů + 60 minut.
VV schvaluje Tomáše Backa jako pátého člena komise mládeže KHŠS.
VV schvaluje členy STK KHŠS v tomto složení: J. Čáp, V. Velecký, M. Cerha, O. Dousek, L. Mach, V. Jonáš, M. Krása.
VV schvaluje vyúčtování rozhodčího při KPj v Janských Lázních.
VV schvaluje vypsání nové soutěže družev mládeže pod názvem Krajská soutěž žákovských družstev (KSŽD), účast v této soutěži znamená pro oddíl splnění podmínky aktivní mládeže.
VV schválil:
- vyslání J. Bielavského jako zástupce KHŠS na volební schůzi KS ČSTV dne 27. 6. 2005
- vypsání konkurzu na obsazení místa webmastera od příští sezony
- komisi rozhodčích ve složení: předseda – Bielavský, členové – Douděra, John
- disciplinární komisi ve složení: předseda – Jonáš, členové – Vochozka, Bednář
- komisi mládeže ve složení: předseda – Slavík, členové – Brož, Horníček, John
- vedoucí komisí byli vyzváni k vytvoření rozpočtu (za svůj resort) na sezonu 2005/06
VV projednal:
1. Stav registrací: zaregistrováno 37 oddílů, přetrvávají problémy s ŠK ZŠ Doudleby nad Orlicí, ukončení činnosti oznámil ŠO DDM Chlumec nad Cidlinou. J. Slavík upozornil na některé rozpory v placení některých oddílů. Prověří V. Portych.VV projednal:
VV KHŠS ve své řádné schůzi - po vyjádření všech zúčastněných stran (přítomni kapitáni obou družstev Janák a Pávek a rozhodčí Bydelský) - v y h o v ě l podanému odvolání a stanovil konečný výsledek uvedeného zápasu Tatran Hostinné – HSM Trutnov v poměru 4,5:3,5 pro domácí družstvo. Tím se ruší – ve smyslu čl. 5.3.1 SŘ - dosavadní výsledek 3,5:3,5, zapsaný v zápisu o utkání a podepsaný oběma kapitány a rozhodčím a uvedený vedoucím soutěže (viz zpravodaj č. 6) a opravuje se dosud dosažený počet zápasových bodů a skóre obou družstev a příp. jejich průběžné umístění. Současně se potvrzuje výsledek partie na třetí šachovnici Janák – Míl 1:0 (viz zpravodaj č. 5). Tím se – v souladu s čl. 13.4 Pravidel - ruší oboustranná kontumace této partie, kterou dodatečně provedl rozhodčí utkání Bydelský, neboť ve smyslu čl. 8.5 a 13.6 těchto Pravidel lze považovat rozhodčím udělené napomenutí vůči jednomu blíže neidentifikovatelnému hráči Hostinného (za jeho neoprávněný zápis čtyř tahů do partiáře hráče Janáka bez souhlasu rozhodčího) za zcela adekvátní (podle stanovené posloupnosti citovaného čl. 13.4), neboť bylo tímto hráčem Hostinného následně respektováno.
Hradec Králové 10.2.2005Zahájení: V pořadí čtvrtou konferenci a druhou volební zahájil předseda odstupujícího VV Ing. Jiří Bielavský v 10.15 hod. přivítáním všech delegátů a hostů.
Volba pracovního předsednictva: Navrženi a zvoleni byli: Ing. Jiří Bielavský, Mgr. Jiří Pekař, Vladimír Velecký. Řízením jednání byl pověřen Vladimír Velecký.
Volba mandátové komise + zpráva mandátové komise: navrženi a zvoleni Ing. Michal Cerha, Lubomír Douděra, Jan Slavík, předseda Douděra konstatoval, že na konferenci je přítomno 23 zástupců oddílů s hlasem rozhodujícím ze 38 aktivních registrovaných oddílů = 68,4 %, dále se prezentovalo 9 hostů, celkem přítomno 32 osob.
Volba volební komise: navrženi a zvoleni Ing. Jiří Kuta, Ing. Ladislav Mach, Ing. Ladislav Vlasák, předseda Mach vyzval zájemce o členství v RK, aby se přihlásili do stanovené doby.
Volba návrhové komise: navrženi a zvoleni PhDr. Jaroslav Čáp, Ing. Vlastimil Jonáš, Ivo Peroutka, předseda Čáp, jenž byl zároveň pověřen zápisem.
Program konference, jednací řád, volební řád: schváleny bez připomínek.
Zpráva o činnosti VV za volební období 2002 až 2005: Přednesl odstupující předseda Ing. Jiří Bielavský, který ve svém stručném vystoupení věcně porovnal původní program s dosavadní činností odstupujícího VV. Konstatoval dobrou činnost VV, který své programové prohlášení naplnil (zásada rovných podmínek pro všechny oddíly v souladu se šachovými řády, podpora mládeže v pořádání soutěží družstev a jednotlivců včetně seriálu velkých cen a na ně podaných grantů, struktura mistrovských soutěží družstev a jednotlivců, hospodářská činnost, svazový web a informace pro veřejnost, pravidelná schůzová činnost atd.). Závěrem poděkoval všem členům odstupujícího VV za jejich činnost a všem ostatním členům KHŠS za projevenou spolupráci.
Zpráva RK: Přednesl člen Jan Kohout za předsedu J. Kutu, který rezignoval k datu 18.10.2004. Dále seznámil přítomné s provedenou revizí hospodaření z 27.1.2005. Změna na místě hospodáře, od 1.10.2004 zajišťuje účetnictví J. Bielavský. Konstatována zlepšená orientace při vedení pokladní knihy zavedením zůstatku i vedení účtu po měsících. Veřejná kontrola o finančních operacích je možná prostřednictvím internetu.
Volba nové RK: opět řídil předseda VK Mach, po delším jednání zvoleni přítomní členové z pléna, a sice: Slavomír Kožúšek (DDM Kostelec n.O.), Miroslav Martinovský (Jiskra Jaroměř) a Martin Paukert (Sokol HK). Nově zvolení členové RK si poté mezi sebou zvolili za předsedu Miroslava Martinovského.
Volba delegátů na volební konferenci ŠSČR (Pardubice 26.2.2005): stanovená kvóta tří delegátů, opět řídil Mach, tajnou volbou zvoleni Bc. Jaroslav Šmíd (19 hlasy), Jiří Daniel (17) a PhDr. Jaroslav Čáp (16), náhradníci Jan Slavík (10) a Vladimír Pávek (7).Diskuse probíhala průběžně ke zprávě o činnosti a po volbách, zejména:
- ad zasílání partiářů, spor: svévolné rozhodnutí VV (Daniel, Kuta) versus chybné rozhodnutí konference, zkvalitnění soutěže a propagace šachu (Bielavský, Čáp, Velecký), nakonec schválen návrh (Paukert) na zrušení tohoto usnesení z 21.9.2003 (17 hlasy pro, 4 proti, 2 se zdržely)
- ad pozdní zasílání výsledků v KSv - vyslovena nespokojenost (Daniel, Paukert, Velecký), vysvětlena situace (Cerha) - nemá přístup na internet v neděli večer, příslib nápravy (Bielavský, Čáp)
- ad kauza Benda a Jičín - vysvětleno jako neúmyslné pochybení (Kohout), návrh na zrušení udělené pokuty (Daniel), schváleno (12 hlasy pro, 2 proti, 9 se zdrželo), současně vyslovena nespokojenost (Mach) s aktualizací databáze cizinců na webu ŠSČR
- návrh na přesun příští volební konference z ledna 2008 na září 2007 spolu s losovací schůzí (Slavík) – většinou hlasů neschváleno, nadále zůstává v platnosti předběžný termín v lednu 2008
- dále vystoupil host konference, Mgr. Jiří Pekař, který mj. informoval o změně spolupráce s krajským sdružením ČSTV ve věci poskytovaného servisu (internet, účetnictví) vůči KHŠS jako samostatnému právnímu subjektu, dále o vzniku výboru pro tělovýchovu při krajském zastupitelstvu a možném podávání grantů, které odstupující VV využil na mládež
- odstupující předseda Ing. Jiří Bielavský závěrem pogratuloval svému nástupci Bc. Jaroslavu Šmídovi ke zvolení a současně popřál novému VV hodně úspěchů v jeho činnosti, závěrem poděkoval za spolupráci rovněž odstupujícímu sekretáři Lubomíru Douděrovi za jeho dlouholetou činnost ve prospěch KHŠS.