Královéhradecký krajský šachový svaz

 • Prosinec 2022
  Po Út St Čt So Ne
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Zápis z 1. jednání KM KHŠS dne 9. 10. 2014

Jaroslav Šmíd, předseda KHŠS - 14.10.2014

 Jednání Komise mládeže KHŠS dne Hradec Králové 9. 10. 2014

Přítomni: Jaroslav Šmíd, Jiří John, Ladislav Brož, Tomáš Bydelský, Jiří Kratochvíl

Hosté: nikdo

Zahájeno v 16,20                                                     Ukončeno v 17,20

Program jednání:

 1. Prezence, ustavení KM, schválení programu  ( John )
 2. Školy – pořadatelství, Šachy do škol                 ( John, Šmíd)
 3. Konkurzy na pořadatele soutěží pořádaných KM ( John)
 4. SCM – tábor  soustředění talentů ( Šmíd)
 5. Různé ( práce s mládeží v oddílech, slevy na startovném…)

Ad 1. :

Usnesení: a) KM je ustavena ve složení: Jiří John – předseda, Jaroslav Šmíd – místopředseda, SCM,   Tomáš Bydelský – školy, Ladislav Brož – soutěže jednotlivců, Jiří Kratochvíl – KPŽD,   externí členové:  Marek Killar – VC, Petra Tobišková – KSŽD

b) KM schvaluje program jednání

Ad2.:  K pořadatelství OP škol se přihlásili Jiří John na Jičínsku, Jan Horníček na Rychnovsku, Petr Čechura na Náchodsku, Marek Killar na Trutnovsku a Petr Jecha na Hradecku.

Do projektu Šachy do škol se zatím zapojilo gymnázium Náchod a ZŠ Bílá Třemešná.

Usnesení:  KM schvaluje pořadatele jednotlivých okresních kol dle výše uvedeného přehledu, pověřuje předsedu oslovením potenciálních pořadatelů krajského kola  a bere na vědomí zprávu o zapojení škol do projektu.

Ad 3.: K pořadatelství jednotlivých soutěží se stále hlásí velmi málo oddílů. Velký dík patří těm, kteří jsou ochotni uspořádat i několik turnajů. Snad trochu pomůže bodové hodnocení pořadatelů do tabulky slev na startovném.

Usnesení: KM schvaluje pořadatele jednotlivých turnajů: 8.11. VC Hořice ( John), 22.11. KPŽD – 1. soustředění – Ortex ( Kratochvíl) , 13.12. VC Ortex, 10.1. KPŽD – Lípa, 17.1. VC Lázně Bělohrad( Brož) , 7.2. KP Rapid – ZŠ Gočárova ( Šolc) , 14.2. VC Trutnov ( Killar) , 28.2. KPDMŽ Lípa  ( Pražák), 28.3. KP 10 – 12 Ortex ( Bielavský), 11. – 12.4. KP do 16 let Jičín ( Kabelková), 18.4. VC + KP do 8 let Lípa ( Pražák)

Ad4.: Dle kusých zpráv na webu se zdá, že tábor proběhl v pořádku a bez zranění, konec byl poněkud poznamenán předčasným odjezdem pana Gonsiora. Tábora se již tradičně účastnilo poměrně mnoho dětí z míst mimo působnost KHŠS. Proběhla diskuse především ohledně ceny tábora pro účastníky.

5.10.  proběhlo první soustředění talentů v letošní sezóně, dosud nejsou známy bližší informace. Došlo ke změně trenérského obsazení jednotlivých skupin, trenéři jsou jistě vynikající šachisté, je však třeba, aby si  doplnili trenérské vzdělání.

Usnesení: KM vyslovuje poděkování všem, kteří se podíleli na přípravě i průběhu letního soustředění šachistů, rovněž i těm, kteří se podíleli na práci KM či přípravě soutěží pro děti. Pověřuje předsedu a garanta SCM dále se zabývat problematikou letního soustředění, zvážit možnosti zlevnění soustředění pro členy KHŠS, u všech soustředění zajistit, aby jednotlivé skupiny vedli alespoň trenéři IV. třídy.

Ad 5.: Proběhla první ze seriálu VC za slušné účasti malých šachistů a šachistek,

předseda KM rozšířil na základě připomínek účastníků konference KHŠS tabulku slev na startovném do soutěží družstev,

v termínu 24. – 26. 4. proběhne KP hráčů a hráček do 20 let,

v sobotu 15.11. proběhne v Hradci Králové školení trenérů IV. tříd a seminář pedagogů v programu Šachy do škol. Všichni jsou srdečně zváni, zejména ti, kteří by chtěli trénovat a nemají dosud trenérské minimum.

Usnesení: KM schvaluje výsledky I.VC, schvaluje šestičlenný KPŽD, schvaluje drobné úpravy propozic soutěží družstev mládeže, rozšíření tabulky slev na startovném do soutěží družstev a doporučuje VV je přijmout.

Termínová listina je na webu KHŠS – bude průběžně aktualizována a doplňována.

 

Tomáš Bydelský                                                                                                                        Jiří John