2.	SPŠ, SOŠ a SOU Hradební Hradec Králové 			 	 7,5
3.	Gymnázium Boženy Němcové Hradec Králové B			 7,5
4.	Biskupské gymnázium B.Balbína Hradec Králové		 	 6,5
5.	Střední průmyslová škola stavební Hradec Králové		 4,5

O umístění na 2. a 3. místě rozhodl větší počet bodů hráče na 1. šachovnici, vzájemný zápas

V.Kořínek 2; A.Dus 2,5; M.Vondráček 0/3; H.Yaskevich 0; V.Herman 0/1

Přebor škol Hradecka v šachu se opět po roce konal na SPŠ, SOU a SOŠ Hradební. Prezentovalo se 16 družstev z 9 škol hradeckého regionu, což je o jedno méně než loni. Je třeba ocenit První soukromou základní školu Hradec Králové, jehož žáci nejsou registrovanými šachisty, ale nebáli se změřit síly a schopnosti s aktivními šachisty. Je škoda, že ostatní školy nemají zájem vyslat svoje družstvo do šachové soutěže, kapacita sálu je dostatečná. Přebor se hrál systémem každý s každým, což je nejvhodnější pro všechny sportovní soutěže, protože vyhrává ten nejlepší. Obě kategorie základních škol hrály dvoukolově s časovým tempem 2 x 15 minut na jednu partii, středoškoláci hráli jednokolově tempem 2 x 25 minut. V kategorii A 1.-5. třída o vítězství bojovaly ZŠ Gočárova a ZŠ Jana Pavla II., když oba vzájemné zápasy skončily nerozhodně. Více štěstí měl obhájce prvenství ZŠ Josefa Gočára, ale ZŠ Jana Pavla II. si poprvé zajistila postup do krajského kola. Další družstva již byla s větším odstupem, přesto se bojovalo o každý bod, protože šlo o třetí místo. Kategorie B 6.-9. třída byla soubojem obhájce prvenství Gymnázia Boženy Němcové A se ZŠ Josefa Gočára. Obě školy vyhrály jeden vzájemný zápas, přesto lepší celkové skóre měl obhájce titulu, na třetí místo se dostalo Biskupské gymnázium HK. Kategorii středních škol ovládlo již po několikáté za sebou Gymnázium B.Němcové Hradec Králové, letos jednoznačně před pořádající SPŠ, SOŠ a SOU Hradební a svým druhým družstvem. Další bodové rozdíly družstev již byly minimální.
První dvě školy v každé kategorii postupují do krajského kola škol, které se hraje začátkem příštího roku a hradecké školy budou patřit k favoritům všech soutěží.
Za hezký šachový turnaj děkuji především SPŠ, SOŠ a SOU Hradební Hradec Králové za poskytnutí prostor k turnaji a všem hráčům a hráčkám za čestné sportovní soupeření a přístup k šachové soutěži.