Pořadatelská zpráva o Velké ceně ZŠ Josefa Gočára, fotogalerie z turnaje

Jiří Bielavský, administrátor webu - 15.1.2018

Na Velkou cenu ZŠ Josefa Gočára Hradec Králové přijelo 110 dětí

V pořadí třetí Velká cena KHK proběhla 13.1. na ZŠ Josefa Gočára v HK.
Turnaj měl hladký průběh díky výborné organizaci a spolupráci členů oddílu ŠŠPM Lipky HK, kteří byli pořadateli tohoto turnaje. Proběhl v krásném prostředí školy, která se nachází v centru HK v blízkosti soutoku řeky Labe a Orlice a je historickou budovou , kterou navrhl významný architekt Josef Gočár.
Všichni přítomní jistě ocenili možnost zakoupit si drobné občerstvení v bufetu a polední oběd ve školní jídelně. Pořadatelé také usnadnili začátek turnaje tím, že se nemuseli potýkat s nedostatkem šachového materiálu, neboť svým šachovým vybavením pokryli dvě kategorie.
Výsledky tohoto turnaje byly po každém kole pro všechny ke kontrole k dispozici na nástěnkách v prostoru školy a na webu KHŠS byl odkaz na chess-results.
V první kategorii, kde hráli ti nejstarší (2002 – 2003) hrálo 11 šachistů, z toho dvě dívky.
Vítěze určil až los, neboť oba hráči Lukáš Rybáček z TJ Jiskry Hořice a Vladislav Martyniuk z Regionu Panda měli stejný počet bodu i těch pomocných. Lukáš byl ten šťastnější a odvezl si domů zlato. Třetí byl Tobiáš Zdechovský z ŠK Lípa. Vítěznou dívkou byla Marie M. Landsmannová z ŠK Lípa.
Ve druhé kategorii (2004 – 2005) bojovalo 23 hráčů.
První místo získal Ondřej Winter z ŠK Lípa, který hrál o kategorii výš. Druhý jen na pomocné hodnocení byl Jan Vestfál z ŠK Ortex HK. Třetí místo patřilo Vojtěchu Šádkovi z PŠŠ.
První mezi dívkami byla Petra Příhodová z ŠŠPM Lipky HK, druhá dívka Kateřina Kratochvílová z ŠK Ortex HK.
Třetí kategorie (2006 -2007) , kde bylo 31 hráčů byla nejpočetnější.
Nejlepším hráčem se stal Lukáš Zelba z ŠK Ortex HK, hrající o kategorii výš.
Druhým Jan Reschel z ŠK DDM Třebechovice a třetím byl Matěj Levitner z ŠK Ortex HK také hrající o kategorii výš.
Z šesti dívek této kategorie byly nejlepší – Lada Zelbová, Anna Voříšková obě z ŠK Ortex HK a třetí Tereza Šulcová z Polabin.
Čtvrtou kategorii obsazenou 24 hráči ( 2008 -2009) celkově vyhrála dívka.
Byla jí Elen Hetfleischová z Regionu Panda, druhou dívkou se stala Stela Archlebová z TJ Hronov, též vysoce v celkovém hodnocení umístěná.
Nejlepší chlapec byl Hugo Fořt z ŠK Lípa, druhý Ondřej Svoboda ze ŠŠPM Lipky HK a trojici medailistů uzavřel Michal Dušánek z Regionu Panda.
V páté kategorii (2010 a ml.) dle mého došlo k rekordnímu obsazení co do počtu dívek, kterých bylo deset. Chlapců hrálo jedenáct.
Vítězkou se stala Ellen Lukášková z ŠK Ortex HK, druhá byla Michaela Hrubá ze ŠŠPM Lipky HK a třetí nejlepší se stala Ema Holečková též ze ŠŠPM Lipky HK.
Nejlepším chlapcem byl Daniel Jan Krautschneider z Regionu Panda, druhým se stal Václav Kroulík též z Regionu Panda a ke třetímu šťastnému výherci patřil Marek Slezák z ŠK Lípa.
Děkujeme všem za zdárný průběh turnaje a doufáme, že všichni byli s průběhem turnaje a cenami spokojeni.
Podrobné výsledky jsou na chess – results, stačí kliknout na odkaz.