Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Ligy mládeže rozehrány

Ondrej Ruda - 8.10.2019

Extraliga dorostu – východ odstartovala 5. – 6. října 1. srazem v Hradci Králové (pořadatel ŠK 2222 Polabiny, ale z důvodu kolize se Zlatou přilbou se sraz konal na SPŠ Hradební v HK).

Šachový klub Jičín si připsal 2 vítězství a 2 porážky a již příští sraz 7. 12. přinese veledůležitý souboj mezi Vlašimí a Jičínem o postup do Finále A.

Stránky soutěže:
Extraliga dorostu – východ

1. liga mládeže se hrála v Lanškrouně, kde se nejvíce dařilo družstvu ŠŠPM Lipky HK, které nejprve rozdrtilo silnou Lokomotivu Brno, aby pak udolalo nejtěsnějším rozdílem nebezpečnou Kuřim. Lipky jsou se čtyřmi výhrami v čele soutěže.

Spokojeni budou určitě i v Rychnově. Panda dvakrát vyhrála (s oslabenou Chotěboří a s Lanškrounem) a přidala bod za remízu s Kuřimí.

Druhý sraz se konal v DDM Hradec Králové. Družstvo ŠK Lípa A – Ortex HK v sobotu odpoledne porazil šťastně v napínavém prestižním souboji rivala z Polabin (poslední dvě partie končily v 19.15) a se 4 výhrami je v tabulce druhý za Lipkami. Družstvo ŠK Lípa B naopak štěstí nemělo a ve slibně rozehraných zápasech dvakrát podlehlo nejtěsnějším poměrem 2,5:3,5. S jediným vítězstvím ho čeká těžký boj o záchranu.

Soutěž pokračuje 7. 12. v Rychnově nad Kněžnou, domácí vyzvou hradecká družstva. V odpoledním 6. kole dojde na souboj o průběžné první místo mezi ŠŠPM Lipky HK a ŠK Lípa A – Ortex HK.

Stránky soutěže:
1. liga mládeže C