Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Seminář vedoucích kroužků a učitelů šachu

Jaroslav Šmíd, předseda KHŠS - 25.12.2019

Souběžně s VC mládeže „O krále bojiště na Chlumu“ proběhl v sobotu 21. prosince v Hradci Králové seminář vedoucích kroužků a učitelů šachu.

Pořadatel obou akcí ŠK Lípa zajistil pro seminář učebnu s dataprojektorem a připravil také občerstvení pro účastníky – domácí buchtičku a kávu.

9 účastníků z celého šachového kraje si nejen vyslechlo základní informace, ale zapojilo se také do diskuse nad praktickými zkušenostmi z vedení kroužku, používání vhodných metodickými materiálů – knih, úloh, diagramů ….

Úvodem byl představen projekt „Šachy do škol“ – rozšíření ve státech EU

Hovořilo se o přínosu šachu pro děti a důvodech, proč by výuka šachu měla být ve školách.

Přínos šachů pro děti

 

www.sachydoskol.cz je webová stránka o Projektu šachy do škola a dalších informacích jako např. školách, které jsou již zapojeny, jak se přihlásit do projektu,…

Prakticky byla ukázány výukové materiály na www stránkách www.lichess.org a  https://learningchess.net/cz/ do které získávají školy zapojené do projektu ŠDŠ přístupové heslo.

Mnoho materiálů je na webu šachového svazu https://www.chess.cz/komise-sscr/trenersko-metodicka-komise/metodicke-materialy/

Účastníci si vzájemně sdělili své zkušenosti a shodli se, že je důležitá soutěživost hlavně v týmech (školách).

Seminář byl zdarma a všichni účastníci obdrželi od KHŠS knihu z nakladatelství „David Dejf Kaňovský“, kterou určitě využijí při lekcích se svými svěřenci.