Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

KP družstev se dohraje, KS a RP jsou ukončeny

Jaroslav Šmíd, předseda KHŠS - 31.5.2020

V sobotu 30. května se uskutečnilo v Ledči nad Sázavou pracovní jednání Šachového svazu ČR se zástupci krajských šachových.

Hlavními body bylo dohrávání soutěží (pro nás KP v návaznosti na II. ligu) a financování KŠS.

Jednání bylo velmi konstruktivní, své názory sdělili v průběhu jednání snad všichni účastníci. Stav v dohrávání je v rámci republiky takový, že jediný kdo soutěže ukončil bez dohrávání (KP) posledních dvou kol je Olomoucký ŠS. V ostatních krajích má buď první tým takový náskok, o který ani teoreticky nemůže přijít. Praha a Střední Čechy rozhodují o dohrávání (v Praze je hlavní důvod hlavně termín – hraje se v týdnu) v následujících dnech.

VV KŠS na základě jednání v Ledči nad Sázavou rozhodl o dohrání KP v termínu 10. kolo v sobotu 13. června a 11. kolo 14. června.

Rozhodnutí VV nebylo vůbec jednoduché a rychlé – hlavní argumenty pro dohrání jsou možnost postupu z našeho KP do II. ligy. Problematické se také jevilo to, že by v následující sezoně bylo v KP 15 týmů. VV zastal většinový názor, že by se rozhodnout mělo na šachovnicích, i když si je vědom, že poslední dvě kola budou méně regulérní, než by tomu bylo v předpokládaném termínu.

KS a RP se dohrávat nebude – gratulujeme k vítězství týmům ŠŠPM Lipky a Panda B, které příští rok budou účastníky KP.

VV KHŠS si je vědom situace, které v jednotlivých družstvech je a z tohoto důvodu rozhodl:

  1. upravuje pravidlo krajského přeboru ohledně čl. 5.3.5 Soutěžního řádu ŠSČR tak, že 2 kontumace družstva v posledních 2 kolech nebudou znamenat jeho vyloučení ze soutěže a tedy ani přeřazení do nižší soutěže
  2. umožňuje předehrání utkání 10. a 11. kola – změnu je potřeba sdělit vedoucímu soutěže
  3. VV promine pokuty za neobsazené poslední šachovnice v posledních dvou hracích kolech KP
  4. zachovává v platnosti pokuty dle Propozic čl. 4.5.1., vedení soutěže bude v odůvodněných případech pokuty snižovat, či je může úplně odpustit.