Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Anna Voříšková mistryní ČR, Elen Hetfleischová druhá, Lukáš Zelba třetí

Ondrej Ruda - 15.3.2020

V termínu 7. – 14. března 2020 se na tradičním místě v Koutech nad Desnou uskutečnilo Mistrovství České republiky mládeže. Přicházející epidemie však zamotala hlavy organizátorům i pořadí v jednotlivých turnajích. 10. března byla uzavřena školská zařízení a zastaveny některé soutěže s tím, že již rozehrané probíhající soutěže (včetně MČR mládeže v šachu) mohou být dohrány. Sílící mediální hysterie však vedla 12. března k zastavení téměř všech soutěží. MČR tak bylo ukončeno (s výjimkou uzavřeného turnaje juniorů) po 7. kole. A jak to dopadlo?

V kategorii D14 se mistryní republiky stala Anna Voříšková z ŠŠPM Lipky HK, Lada Zelbová z ŠK Lípa, byla v téže kategorii pátá.

V kategorii D12 vybojovala stříbrnou medaili Elen Hetfleischová z Regionu Panda. Ve stejné kategorii se vedlo i Stele Archlebové z Jiskra Jaroměř, která skončila desátá.

Třetí medaili do královéhradeckého kraje přivezl v kategorii H12 Lukáš Zelba z ŠK Lípa. Těsně pod stupni vítězů skončil v kategorii H10 Dan Krautschneider z Regionu Panda.