Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Šachová simultánka s legendou českého šachu mezinárodním velmistrem Eduardem Medunou

Jaroslav Šmíd, předseda KHŠS - 7.9.2020

Dne 5.9.2020 se uskutečnila šachová simultánka velmistra Meduny proti Bydžovskému šachovému klubu  pod taktovkou bývalého a možná budoucího Novobydžovského hráče mistra Fide Igora Indráka, na jehož pozvání přijela legenda československého a českého šachu sehrát simultánku proti místním hráčům.

    Simultánka se uskutečnila v důstojném prostředí Cafe Bar Lev na náměstí v Novém Bydžově, nastoupilo 15 hráčů a výsledek byl 11:4 pro velmistra Medunu. Děkuji tímto za organizační pomoc předsedovi Bydžovského šachového klubu Josefu Baťkovi.

    Po té následovala beseda s velmistrem Medunou a Igor Indrákem, který kandiduje v našem obvodě v senátních volbách, více na www.igorindrak.cz

    Akce byla povedená a je snad symbolické, že se hrála ve stejném sálu, kde před 80 lety nastoupil v simultánce proti Novobydžovským šachistům mistr světa Alexandr Aljechin.

Eduard Meduna a Igor Indrák

Eduard Meduna a Igor Indrák

Simultánka Eda Meduna
Simultánka Eda Meduna

    Věřím, že šach v našem městě se bude nadále rozvíjet, vždyť šach rozvíjí smysl pro spravedlnost, logické myšlení, představivost a je dobrým průvodcem v životě pro děti, mládež i dospělé lidi.

    Igor Indrák