22232425262728
    2930

Krajskými přeborníky v HD 14 jsou Michal Špriňar a Stela Archlebová , v HD 16 Lukáš Drašnar a Iva Petirová

Tomáš Ulman - 20.9.2020

V sobotu 19.9. a v neděli 20.9. 2020 se konal v Havlovicích u Úpice již tradiční krajský přebor mládeže v kategoriích HD 14 a HD 16. Tento turnaj se měl odehrát již v dubnu, ale situace to nedovolila, proto jsme všichni rádi, že se mohl turnaj odehrát alespoň v tomto náhradním termínu. Celkem přijelo 31 hráčů, kteří se v šesti kolech utkali o Putovní pohár města Trutnova a zároveň se pokusili uhrát příležitost reprezentovat náš kraj na mistrovství republiky. V každé kategorii se bojovalo o 4 postupová místa.

V mladší kategorii HD 14 na šachovnicích bojovalo celkem 13 hráčů, z toho 3 dívky. Hry všech účastníků byly velmi vyrovnané a i proto nebylo nic rozhodnuté až do posledního kola. Nakonec vítězství v této kategorii vybojoval Michal Špriňar z oddílu ŠŠPM Lipky Hradec Králové . Na druhém místě skončil Matěj Komora také z oddílu ŠŠPM Lipky Hradec Králové a na třetím místě se umístil Šimon Bubeníček z oddílu TJ Náchod . Čtvrté postupové místo pro sebe urval Gabriel Kobza z oddílu ŠŠPM Lipky Hradec Králové.

Nejlepší dívkou v této kategorii se stala Stela Archlebová z TJ Jiskra Jaroměř, druhá skončila Vendula Jarešová z oddílu TJ Jiskra Jaroměř a na třetím místě se umístila Natálie Dekker z oddílu TJ Lokomotiva Trutnov.

Ve starší kategorii HD 16 byl průběh turnaje obdobný. Průběžného vedení v turnaji se chopil Lukáš Drašnar z TJ Hronov, který si udržoval půl bodový náskok před svými pronásledovateli. Lukáš svůj náskok udržel až do samého konce a stal se tak krajským přeborníkem pro rok 2020. Na druhém místě se umístil Jan Vestfál z ŠŠPM Lipky Hradec Králové a na třetím místě Jan Dedek z ŠŠPM Lipky Hradec Králové. Čtvrté postupové místo si vybojoval Vojtěch Šádek z ŠK AD Jičín.

V této kategorii hrály také dvě dívky, Iva Petirová z ŠK AD Jičín a Šárka Marxová z TJ Jiskra Jaroměř. Souboje nakonec dopadly lépe pro Ivu, která se stala přebornicí kraje pro rok 2020. Šárka Marxová skončila druhá.

Děkujeme všem hráčům za vzorné chování, všem pořadatelům za hladký průběh turnaje a příští rok, snad již v řádném termínu, se opět sejdeme v Havlovicích.