Královéhradecký krajský šachový svaz

  • Archivy

  • Rubriky

Ligy mládeže

Ondrej Ruda - 26.10.2020

10. – 11. října, v posledním možném termínu před zastavením všech soutěží, byly rozehrány ligy mládeže. Extraliga se hrála ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Oba zástupci KHŠS, ŠŠPM Lipky HK i ŠK Jičín, se snažili vybudovat co nejlepší pozici v tabulce a vyhnout se bojům o záchranu. Oba týmy byly úspěšné v zápase s outsiderem z Prostějova, Lipky přidaly ještě bod s brněnským Durasem. Cesta do Finále A však vede jen přes silné týmy Vlašimi a Polabin…

Liga mladšího dorostu se hrála v Polabinách a v Hradci a utkala se tři papírově nejsilnější družstva – Lokomotiva Brno, Polabiny B a Lípa A. Lípa A však v obou utkáních tahala za kratší konec, soupeři byli tentokrát lepší. Mimořádná situace nejvíce ovlivnila složení družstva Lípa B, které nastoupilo k důležitým záchranářským bojům pouze ve čtyřech. Přesto dokázalo vybojovat čtyři body!

Druhý sraz se hrál ve Světlé nad Sázavou a omlazená rychnovská Panda vybojovala důležité vítězství nad Jihlavou a přidala cenné remízy se Světlou a Chotěboří. Uvidíme, kdy se soutěže opět rozběhnou, 12. 12. by měla rychnovská Panda hostit obě družstva Lípy.